Bisiklet Güncelleme

Tepki
11
merhaba arkadaşlar yeni bir üyeyim ve size sorularım olacaktı:

bisikletim Bianchi thomisus,ve bundan 7 yıl önce almıştım.Yavaş yavaş güncelleme ve iyi bir bakım yapma zamanı geldiğini düşünüyorum.forumdada Bianchi e etmedik laf kalmamış,o yüzden bisikletimin kusurlu yönleri bulmanızı ve zaten memmun olduğum bisikletten daha memmun olmamda yardımcı olun lütfen.

bisikletin resimlerini koyuyorum:

not:resimleri tıklanmadan görünecek hale getirebilirdim fakat forumda resim küçültme özelliği bulamadığımdan link link vereceğim.

Fotoğraf bulunamadı.
Fotoğraf bulunamadı.
Fotoğraf bulunamadı.
Fotoğraf bulunamadı.
Fotoğraf bulunamadı.
Fotoğraf bulunamadı.
Fotoğraf bulunamadı.
Fotoğraf bulunamadı.
Fotoğraf bulunamadı.
Fotoğraf bulunamadı.

şidmi benim yapmayı düşündüğüm değişiklikler:
disk freni çıkartmak ve yerine v-fren takmak.
lastikler 7 yıl oldu,onları değiştirmek
mümkünse yi bir amortisör bulmak.

sizin tavsiyeleriniz neler?bir de bisiklet o kadar kötü mü;?7 sene önce çok korkunç bir paraydı bu :D

şimdiden teşekkürler,ek olarak izmirde iyi parça satan yerler nerelerdir?

• Beğen
Tepkiler: Erdem Yıldırım
Scudo
Tepki
48
Bende bu forumda yeni sayılırım.Fakat öncelikle bisikleti nerede kullanıcağını ve bütçeni söylersen sana bir şekilde yardımcı olunulur.

Arif Nalbant.

Tepki
11
bisiklet konusunda çok profesyonel değilim,aslında bisiketi şimdiye dek ulaşım amaçlı kullanıyordum.
izmirde bisiklet yolu açılınca bundan sonra hep o yolda sürmeyi düşünüyorum düzenli olarak.
yazlıkta yollar biraz kötü toprak yoldan gidiyorum bazen ama öyle hoplamalı zıplamalı değil.
yani şehir amaçlı sayılır.
kenarda 200 tl var ama genede hepsini harcamaya ihtiyaç gerek yok,ama genede harcamaya hazır.
teşekkür ederim.

Tepki
48
@Deniz Gönen

Bence sen biraz daha biriktir 500 600 liraya güzel kadrolu 13 14 kg lık kullanışlı bisikletler var.

Fakat ben bu kadar kullanabilirim dersen; benim sana tavsiyem 2. el amortisörsüz bir bisiklet alman.(Amortisörsüz bianchi'nin 2.elde bulabileceğin güzel modelleri var)Çünkü bu kadar butceyler o kadro ya bence yatırım yapma.

Çünkü şuan senin elindeki bisikletler hem cok ağır olurlar, hem de yolda sürmeyi ele alırsak çift amortisör olduğu için çok fazla güç kaybın olur.

Tepki
11
@Arif Nalbant
bu bisiklet benim 7 senedir işimi görüyor ve ben bu bisiklet ile hiç bir sorun yaşamadım.amortisörü sıkıştırdırdığım zaman da haraket etmiyor yani boşuna güç de olmuyor.ben sadece eksikliklerini sordum ve daha iyi bi sürüş sordum o kadar.

neyse o zaman ben sadece frenleri değiştireyim,lastikleri de değiştireyim.

Tepki
11
u bisiklete iyi bir kadro upgradesi ne kadar eder ?

kadro güncelelme yapmam mümkün mü?

Kir-pi

Forum Bağımlısı
Tepki
229
Bisiklet
Cube
Ben thomisusu geotechime çevirdim herşey uydu.Maşayı boyadım tek gereken orta göbek oldu.

Şahin Bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
298
Foruma sponsor olan şirketlerin sayfalarına bir göz at.Hem alacakların hakkında fikir sahibi olursun hemde belli mi olur belki farklı bir bisiklete aşık olursun.Her ne kadar mevcut bisikletin işini görse de bence parça değişimi mantıklı değil. Azicık daha biriktirip MTB gibi MTB almanı tavsiye ederim;)

Mustafa Ozler

Daimi Üye
Tepki
198
izmir'de seda bisiklet var, biri karşıyaka'da olmak üzere bir kaç yeri var diye biliyorum...bostanlı'da trek bayisi sundu bisiklet olmalı... Delta bisiklet bayisi de olması gerek... istanbul'a gelirsen daha cok secenek var... Bisiklet almak ya da toplamak istersen siteye sponsor olan firmaların hepsi yardımcı olur...

Hakim Arslan

Forum Bağımlısı
Tepki
715
Bisiklet
Giant
sırası değil belki ama bu fotoğraf makinesinin markası ne??? o nasıl bi çözünürlüktür ya

Tepki
11
erdem teşekkür ederim biazdan çıkıp araştıracağım.

hkm_arslan:
foto makinasının modeli sony Dsc -W70.7,2 mp normalde foruma resim koyacağım için 2mp ye düşürdüm.çok mü yüksek ki?bende tam ekran oluyor o çözünürlük.kaç yapayım bundan sonra koyarken?

Haşim Okyay

Forum Bağımlısı
Tepki
4.407
@Deniz Gönen

Fotoğraf boyutu en fazla 800x600 piksel olmalıdır. Tavsiye edilen ise 640x480 pikseldir.

Foruma fotoğraf ekleme rehberinden faydalanmak için (link). ;)

suzunkopru

Forum Bağımlısı
Tepki
1.474
@Deniz Gönen

Zamanında bende de bu bisikletten vardı. Laf ettikleri zaman üzülür ve ben bu bisikletimden çok memnunum siz ne derseniz deyin derdim. Ama normal Alüminyum ve sabit kadrolu bisiklete geçince hem hafiflik hem rijitlik yönünden ne kadar büyük bir hata yaptığımı boşuna yorulduğumu anlamıştım.

• Beğen
Tepkiler: Deniz Gönen
Tepki
11
biliyorum hocam kötü olduğunu,ancak 7 yıl sorun yaşamadım genede.
çok param yok zaten ondan upgrade yolunu seçtim.
zaten kolay kolay değişmem bisiklet.bir 7 yıl daha kullanmayı düşünüyorum.

bundan sonra foruma resim koyarken dikkat edeceğim.

Tepki
11
biraz önce seda bisiklete gittim.
130 civarından mosso marka idi yanlış hatırlamıyorson öyle bir kadro gördüm.ağırlığı 1,700 imiş.mavi renk bir şeydi.bir o vardı zaten benim bütçeye göre.çok fark yapar mı onu alırsam?

Kir-pi

Forum Bağımlısı
Tepki
229
Bisiklet
Cube
Bnm kadro,boya,Gidon,gidon boğazı,seleborusu ve orta göbek felan değişimi toplam 150 liraya mal oldu.