Bisiklet Giysileri İçin Fonksiyondan Modaya Yönelim Denemeleri....

Önder Özdoğan

Forum Bağımlısı
Kayıt
25 Mayıs 2005
Mesaj
2.281
Tepki
1.176
Sporcuların donatıları gün geçtikçe ilerleyip gelişirken, bisikletçilerin aksesuar ve giysilerinin modaya pek de ayak uydurduğu söylenemez.

Bu konu özellikle Tour de France boyunca Lance Armstrong tarafından vurgulanmıştı.

Formun da fonksiyon kadar önemli olduğu diğer birçok spordan farklı olaraki, çoğunlukla hazır giyim modasını izlemeye karşı koyan bisikletçi giysileri bu akımın gerisinde kaldı.

Şimdiye kadar hiç kimse önde gelen bir bisikletçinin bir zaman denemesinde deri görünümlü bir unitard giydiğine tanık olmadı.

Stratejik olarak yerleştirilen güderi panelleriyle bisikletçi şortlarının göze hitap eden hiçbir yanı yok.

Nem geçirgenliği, aerodinamik uyumu ve su veya jel enerji paketleri için yapılmış arka cepleri ile bisikletçi süverterlerinin problemi ise, küçücük bir spandex parçasına sıkıştırılan haddinden fazla sayıda ve parlaklıktaki logo ile, birer reklam panosu işlevi görmeleri.

Bisiklet kıyafetlerinin göze hitap edebildiği tek dönem sporlarıyla meşgul bisikletçiler tarafından giyildikleri zamanlardı.

Pedalları çeviren güçlü bacakları ve havayı daha iyi kesmek için gidonlara doğru aşağı eğilen atletik gövdeleri ile bisikletçiler gökkuşağı renklerindeki rüzgar esintisi içinde hızlanırlardı. Bu anlarda hızla uçan, muhteşem, zarif kuşlara benzerlerdi. ;)

kaynak.www.dexigner.com/fashion/news-g4929.html...
 
Scudo

Özgür Dilaver

Forum Bağımlısı
Kayıt
6 Mayıs 2005
Mesaj
708
Tepki
305
Şehir
Zeytinburnu/ İST
Bisiklet
Kron
vay önder kardes meraklı oldugum bir konuya degınmişin thanks yanii