Bisiklet Giysileri İçin Fonksiyondan Modaya Yönelim Denemeleri....

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Önder Özdoğan tarafından paylaşıldı.

 1. Önder Özdoğan

  Önder Özdoğan Onursal Üye

  Kayıt:
  25 Mayıs 2005
  Mesajlar:
  2.329
  Beğeniler:
  1.291
  Seviye:
  Sporcuların donatıları gün geçtikçe ilerleyip gelişirken, bisikletçilerin aksesuar ve giysilerinin modaya pek de ayak uydurduğu söylenemez.

  Bu konu özellikle Tour de France boyunca Lance Armstrong tarafından vurgulanmıştı.

  Formun da fonksiyon kadar önemli olduğu diğer birçok spordan farklı olaraki, çoğunlukla hazır giyim modasını izlemeye karşı koyan bisikletçi giysileri bu akımın gerisinde kaldı.

  Şimdiye kadar hiç kimse önde gelen bir bisikletçinin bir zaman denemesinde deri görünümlü bir unitard giydiğine tanık olmadı.

  Stratejik olarak yerleştirilen güderi panelleriyle bisikletçi şortlarının göze hitap eden hiçbir yanı yok.

  Nem geçirgenliği, aerodinamik uyumu ve su veya jel enerji paketleri için yapılmış arka cepleri ile bisikletçi süverterlerinin problemi ise, küçücük bir spandex parçasına sıkıştırılan haddinden fazla sayıda ve parlaklıktaki logo ile, birer reklam panosu işlevi görmeleri.

  Bisiklet kıyafetlerinin göze hitap edebildiği tek dönem sporlarıyla meşgul bisikletçiler tarafından giyildikleri zamanlardı.

  Pedalları çeviren güçlü bacakları ve havayı daha iyi kesmek için gidonlara doğru aşağı eğilen atletik gövdeleri ile bisikletçiler gökkuşağı renklerindeki rüzgar esintisi içinde hızlanırlardı. Bu anlarda hızla uçan, muhteşem, zarif kuşlara benzerlerdi. ;)

  kaynak.www.dexigner.com/fashion/news-g4929.html...
   
 2. Özgür Dilaver

  Özgür Dilaver Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  6 Mayıs 2005
  Mesajlar:
  708
  Beğeniler:
  324
  Şehir:
  Zeytinburnu/ İST
  Bisiklet:
  Kron
  Seviye:
  vay önder kardes meraklı oldugum bir konuya degınmişin thanks yanii
   

İlginizi Çekebilir

2-1468594337435-nttngl699cik-960-540.jpg
Merhabalar, yine güzel mi güzel bir Bike Radar konusu yakaladım ve bunu hemen foruma kazandırmaya karar verdim :) Konu, çok eğlenceli ve hepimize hitap ediyor. Ben, konuyu okurken ve konunun...
upload_2016-10-25_19-42-19.png
Daha önce açtığım konularda periyodizasyon ve antrenman planlamadan bahsetmiştim. Aynı şeyleri tekrar etmemek için açtığım konuların bağlantılarını verip, konuda anlattıklarımdan kısaca özet...
upload_2017-2-6_15-27-44.png
Bugüne kadar üzerinde hiç durmadığım bir konudan bahsedeceğim: Antrenman yoğunluğu dağılım modelleri (ingilizce kısaltması TID, yani Training Intensity Distribution). TID nedir, ne işe yarar...