Bisiklet gezilerinde bir şey düşürmek, bir şey unutmak.

MeSu

Üye
Kayıt
12 Mart 2015
Mesaj
42
Tepki
51
Yaş
59
Şehir
Bandırma
İsim
Mehmet Sürücü
Bisiklet
Salcano
Gezinin tüm tadını bulandıran bir şeydir yolda bir şey düşürmek, mola yerinde bir şey unutmak. Ne kadar dikkat etsek de, bir şekilde geride bıraktığımız bir şeyler çıkıyor. En son Kapıdağ turlamamda o sevdiğim şapkamı bıraktım kayınlarla, kestanelerin eşlik ettiği toprak yola. Sağlık olsun dedim, çıktım işin içinden.

Belki bu konuda birkaç yöntem düşünülebilir;

1-Bağaj çantalarındaki yerleşim, yolda gerekebilecek (iççamaşırı, yiyecek vb.) şeyleri daha üstlere koymak şekilde olmalı. Bilinçli bir çanta yerleşimi, bu konudaki sıkıntıları çözebilir.

2-Mümkün olduğunca her şey bisiklete ip veya bagaj lastikleriyle(sağlam olmaları önemli) bağlı olmalı.

3-Mola yerlerinde malzemelerin çıkarıldığı emniyetli bir çember belirlenmeli. Mesela tüm her şey bir metrekarelik bir alanda olmalı. Bu alan taşlık, engebeli, yapraklı olmamalı. Zorunlu hallerde malzemeler genişçe bir örtüye çıkarılmalı.

4-Cep telefonu, müzikçalar gibi aletler emniyetli kılıflarda, olabildiğince bel çantaları gibi yerlerde taşınmalı.

5-herhangi bir şeyin düşebileceği gibi bir duyguya kapılırsanız, o mutlaka düşer. Bu nedenle fark ettiğiniz anda önlemini almak gerekir.

6-Tüm bunları yerine getirseniz bile, zaman zaman bir şeyler kaybedileceğini bilmek, kaybolan şeyin ardından gereğinden fazla üzülmemek gerekir.

Başka önerileri olan vardır sanırım?
 
  • Beğen
Tepkiler: Haluk Eke
Scudo
Yukarı Alt