Bisiklet gezilerinde bir şey düşürmek, bir şey unutmak.

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında MeSu tarafından paylaşıldı.

 1. MeSu

  MeSu Yeni Üye

  Yaş:
  55
  Kayıt:
  12 Mart 2015
  Mesajlar:
  44
  Beğeniler:
  64
  Şehir:
  Bandırma
  Adı:
  Mehmet Sürücü
  Bisiklet:
  Salcano
  Seviye:
  Gezinin tüm tadını bulandıran bir şeydir yolda bir şey düşürmek, mola yerinde bir şey unutmak. Ne kadar dikkat etsek de, bir şekilde geride bıraktığımız bir şeyler çıkıyor. En son Kapıdağ turlamamda o sevdiğim şapkamı bıraktım kayınlarla, kestanelerin eşlik ettiği toprak yola. Sağlık olsun dedim, çıktım işin içinden.

  Belki bu konuda birkaç yöntem düşünülebilir;

  1-Bağaj çantalarındaki yerleşim, yolda gerekebilecek (iççamaşırı, yiyecek vb.) şeyleri daha üstlere koymak şekilde olmalı. Bilinçli bir çanta yerleşimi, bu konudaki sıkıntıları çözebilir.

  2-Mümkün olduğunca her şey bisiklete ip veya bagaj lastikleriyle(sağlam olmaları önemli) bağlı olmalı.

  3-Mola yerlerinde malzemelerin çıkarıldığı emniyetli bir çember belirlenmeli. Mesela tüm her şey bir metrekarelik bir alanda olmalı. Bu alan taşlık, engebeli, yapraklı olmamalı. Zorunlu hallerde malzemeler genişçe bir örtüye çıkarılmalı.

  4-Cep telefonu, müzikçalar gibi aletler emniyetli kılıflarda, olabildiğince bel çantaları gibi yerlerde taşınmalı.

  5-herhangi bir şeyin düşebileceği gibi bir duyguya kapılırsanız, o mutlaka düşer. Bu nedenle fark ettiğiniz anda önlemini almak gerekir.

  6-Tüm bunları yerine getirseniz bile, zaman zaman bir şeyler kaybedileceğini bilmek, kaybolan şeyin ardından gereğinden fazla üzülmemek gerekir.

  Başka önerileri olan vardır sanırım?
   
  Haluk Eke bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

upload_2016-8-5_14-30-10.png
Tahmin ediyorum bisiklet süren birçok kişinin aklına bu soru gelmiştir. Bacaklarımdaki kuvvetin bisiklette güç üretmeye katkısı (kısaca hız yapmaya) ne kadardır? Bisikletimizde bir power metre...
4.JPG
Bisiklete yaptığımız faydalı yükseltmelerden biri kilitli pedal. Kilitli pedalın güç aktarmada faydası, çalışmayan bazı kasları da çalıştırarak sadece itme değil çekme kuvvetini de uygulatması,...
training-plan_0.jpg
Bicycling'e göre mümkün :D Forumda son zamanlarda bisiklet antrenmanlarının nasıl olması gerektiğini sıkça konuşur olduk. Fakat bunun için nabız bölgelerini bilmek, yani nabzı ölçmek gerekiyor....