Bisiklet Gezileri Vloglarım

TatanQa_tr

Forum Bağımlısı
Tepki
4.331
İsim
Taner
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Selamlar arkadaşlar,

VLOG 'larımın adminlerle görüşerek tek bir başlık altında toplanmasının daha doğru olacağı kararına vardık . Daha önce yayımladığım 2 videomu ve bundan sonraki tüm vlog larımı da bu başlık altında toplayacağım.

Önceki başlıklardaki mesajlarınız silinebilir belki , bunun için kusura bakmayın.

BİSİKLET VLOG#01
Selam arkadaşlar,

Geçen hafta iş nedeniyle Hollanda ofisteydim , aradaki haftasonu için de oradaki arkadaşlar Utrecht kenti yakınında özel bir bisiklet parkurunda kiralık bisikletlerle turlama organizasyonu düzenlediler sağolsunlar. Ben de tabii bu fırsatı kaçırmadım , giderken de anımda Eken h9r aksiyon kameramı ve göğüse sabitleme aparatını da aldım.

Parkur çok büyük bir park alanı gibi ve isteyen yürüyüş , isteyen bisikletle turluyor. Ancak buranın da kendine göre ayrılmış yolları var ; yani MTB 'ler için özel parkur ki bizimkisi buydu , şehir bisikletleri için asfalt tarzı yol.

Hollanda ve benzeri ülkeler biz bisiklet severler için biçilmiş kaftan . Keşke orada yaşasaydım diyorum her gittiğimde. Bisikletler araçlardan her zaman daha öncelikli ve ülkenin heryerinde bisiklet yolu mevcut.

Lafı çok uzatmadan çektiğim ve sonradan editlediğim videoyu buraya bırakıyorum ,umarım beğenirsiniz. Eken h9r sarsıntı önleyici özelliği olmamasından dolayı göğüs aparatıyla böyle bir parkurda epey sarsıntılı çekmiş mecburen stabilizasyon uyguladım ki epey zaman aldı. Bundan sonra bir de kask aparatıyla deneyeceğim , nede olsa kafamız bir nevi Gimbal görevi görüyor.

Sorularınız olursa beklerim..Buyrunuz bu da çekimim:

BİSİKLET VLOG#02

Selamlar arkadaşlar,

Vlog serilerime devam etmeye çalışıyorum. Antalya 'yı bilen bilir ki ; Lara 'dan başlayan ve ,Konyaaltı 'nın sonuna kadar giden bir bisiklet yolumuz mevcut ne mutlu . Tabi konyaaltı tarafı daha yeni yapıldığından çok daha güzel bence , oraya da gidip çekim yapacağım en kısa sürede.

Şimdilik Lara yolunun bir kısmını çektim ve biraz da amacım bisiklet yolunun daha çok yayalar mı yoksa bisikletler tarafından mı kullanıldığıydı. Bugün yaya tarafı daha tenha her zamanki duruma göre ancak yine de bisikletlilerden çok daha fazla durumda yine de.

Umarım ilginizi çeker ve beğenirsiniz... Rahatsızlık veriyorsam admin arkadaşlar özel mesaj'dan bilgi verebilirler.

Buyrunuz:

Scudo

TatanQa_tr

Forum Bağımlısı
Tepki
4.331
İsim
Taner
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Dün de günlük gezi yaptım , 1:38 karesindeyken bir bayan sürücü sağdan yola hiç aldırmadan çıktı . Ben dikkat etmesen direkt çarpardım , üstelik elinde cep telefonuyla resmen oynuyordu , konuşmuyordu bile . Muhtemelen whatsappda da mesajlaşıyordu yazık. :(

Aksiyon kamera kullanan arkadaşların belki işine yarayabilir. Bisiklet kaskına aksiyon kamera nasıl sabitledim paylaşıyorum :

Evet söz verdiğim gibi aksiyon kamerasını kaska monte ettikten sonra çekimi ve testi yaptık , gayet keyifli bir gezi daha oldu , bir yerde yokuş aşağı pedal çevirmeden 52km hıza ulaştım aero pozisyonda gayet eğlenceli geçti .. sonra yokuşlarda terledik tabii.

Amacımız göğüs aparatına takılan aksiyon kamera ile kaska takılan arasındaki görüntü titreme farkını anlayabilmekti , video 'nun sonunda görüşlerimi bulabilirsiniz.

umutcelik

Forum Bağımlısı
Tepki
8.025
Bisiklet
Trek
Merhaba video gayet güzel olmuş elinize sağlık. Eger kameraniz image stabilizer destegi sağlamıyorsa bisiklet videolarından çok iyi kalite beklememek lazım malesef. Video edit programları ile düzeltilse de kameranın desteklediği gibi olmuyor. Ben dümdüz bisiklet yollarında kullanmama rağmen IS açık değilse videoları düzenlerken acı çekiyorum. Donanım desteği çok farkediyor.

TatanQa_tr

Forum Bağımlısı
Tepki
4.331
İsim
Taner
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@umutcelik öncelikle teşekkürler.

Kesinlikle katılıyorum bu yorumunuza . Son 2 haftadır ciddi yoğun biçimde IS desteği olan aksiyon kameralar ile deyim yerindeyse aklımı çorba yaptım. O kadar çok marka bu işe girişmişki Çin 'li dostlarımızdan , bir sürü inceleme vs. bolca mevcut.

Tabii ki bu işin en iyileri ; GoPro , DJI Osmo ve Xiaomi diyebilirim yanılmıyorsam.

Sizdeki kamera marka modeli nedir ? Misal f/p alanında Xiaomi yi 4k almayı düşünüyorum. Gece/gündüz çekimleri olsun 1080p/60fps de stabilizasyonu olsun başarılı bir model gibi bir kanı oluştu bende.

Dediğim gibi gönlümdeki aslan bir GoPro Hero7 Black ama fiyatı ciddi yüksek - 2800TL civarı . DJI Osmo Action 2200TL civarı. Xiaomi Yi 4k+ (plus) modeli var o da çok iddialı ve 2000TL civarında. Tabii bu kadar parayı verinde karşılığını alıyorsunuz bu da bir gerçek. Sanırım Xiaomi yi 4k (düz) modeline yöneleceğim 999TL fiyatıyla f/p olarak iyi diyeceğim bir model.

edit2. Şöyle yorumlayabilirim , Eken H9R ve benzeri modelleri su altında , havuzda , denizde , yürürken ki çekimler gibi çok titreme olmayacak yerlerde kullanmak için gayet ideal çünkü f/p olarak görüntü kalitesi özellikle gündüz çok başarılı .Özellikle yanında gelen bir dünya aparat ve yedek batarya vs. herşeye yeterli geliyor.

umutcelik

Forum Bağımlısı
Tepki
8.025
Bisiklet
Trek
Hocam ben araştırdım epey, hero 7 black aldım. Pil performansı, is , yazılım desteği gibi konular işin içine girince en iyi alternatif. Turkiye'den almak pek mantıklı değil. Kasımda black friday yaparlar, oradan güzel indirimler çıkar. Sonucu görmek isterseniz burada.

(link)

TatanQa_tr

Forum Bağımlısı
Tepki
4.331
İsim
Taner
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@umutcelik hocam harika çekimler gerçekten tebrikler. Bu çekimlerde gimbal kullandınız mı? Bir de bisikletin neresine taktınız kamerayı? Hiç titreme yok Maşallah :)

umutcelik

Forum Bağımlısı
Tepki
8.025
Bisiklet
Trek
Çok teşekkürler. Standart mount kullandım. Hypersmooth ( görüntü sabitleyici) acik sadece. Kamera gidon üstünde.

20191015_110340.jpg

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Son dönemde titreşim konusu benimde gündemimde. 4 black var bende. Göğüs aparatı ile kullanıyorum genelde. Bisiklette ve bil hassa koşularda görüntü felaket. Gopro 8 in reklam videoları gördüğümde çok şaşırdım. İkinci nesil hypersmoot la birlikte alet resmen harikalar yaratıyor. Amerikadan 1 adet sipariş verdim. Sende benim gibi gopro'nun videolarını ham hali ile yüklemissin youtube'a. 1080p'ye çekmeme rağmen görüntü bir hayli bozuk. Gopro videolarını youtube ham hali ile yüklediğinde nedense bozuluyor.

umutcelik

Forum Bağımlısı
Tepki
8.025
Bisiklet
Trek
Kamerayi almadan once sony'nin kameralari ile karsilastirmalari izledim. Sony'deki goruntu sabitleme daha iyiydi aslinda hero7'ye gore ama ben gayet memnun kaldim. Hero8'i gecen gun izledim ben de dediginiz gibi hypersmooth 2.0 ile citayi iyice yukriya koymuslar. Yakinda karsilastirmalar cikar piyasaya.

Videolar ham halde degil. Imovie ile montajliyorum, muzik ekliyorum ondan sonra oradan export edip yukluyorum. Youtube videolar icin butun bitrate araliklarini desteklemiyor, cok fazla izlenilmeyen videolarin 1080p hallerini de islenmis halde tutmuyor. Goruntulerin ilk anda cok net olmamasinin sebebi bu. Yukledigim videolarin hepsi 1080p/60fps. Atiyorum bir saat icinde 3-5 izlenmenin uzerine cikinca youtube video'yu daha net halde gosteriyor.

TatanQa_tr

Forum Bağımlısı
Tepki
4.331
İsim
Taner
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mtb_rider hayırlı olsun şimdiden , ne kadara aldınız acaba ? Bir DJI Osmo action buldum ikinciel , arakdaşla anlaşabilirsek peşindeyim veyahut olmazsa Sjcam Sj8pro alacağım artık. EIS bu modelde de gayet başarılı.

TatanQa_tr

Forum Bağımlısı
Tepki
4.331
İsim
Taner
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Selamlar

Kısa günlük gezimizi yaptık , sohbet ettik ve aksiyon kameraları konuştuk biraz... kara cuma artık gelsin de iyi bir kamera alalım yeni çekimler için ;)

TatanQa_tr

Forum Bağımlısı
Tepki
4.331
İsim
Taner
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Söz verdiğim gibi 29 Ekim 'de Konyaaltı 'na gittim.. Giderken Cumhuriyet meydanı ve Akdeniz bulvarı trafiğe kapalıydı
;)

TatanQa_tr

Forum Bağımlısı
Tepki
4.331
İsim
Taner
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
GoPro Hero7 Black 'i bir arkadaşımdan 2 günlüğüne ödünç aldım ve birkaç test yaptım , içerisinde bisiklet gezisinden parçalar da yer alıyor.. Sadece bisiklet gezisi kısmını ayrı bir video olarak editleyeceğim ..

06:42 'den itibaren Bisikletle test yer almakta

TatanQa_tr

Forum Bağımlısı
Tepki
4.331
İsim
Taner
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Selamlar

BOYA BY-M1 yaka mikrofonu incelemesi yaptım.Umarım işine yarayacak arkadaşlara faydası olur.

TatanQa_tr

Forum Bağımlısı
Tepki
4.331
İsim
Taner
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bisiklet Vlogları çekimlerinin daha iyi görünmesi için uzun süredir EIS özellikle aksiyon kamerası arama macerası sonunda Kapkara Cuma 'dan denk getirip DJI Osmo Action 'ı yapıştırdım. 1 hafta içinde de inceleme videosu hazırladım , düşünen arkadaşlara yardımcı olabilir . Bundan sonraki Bisiklet Vlog larını da nasipse bu yeni ürünle yapacağım.

Adil ÜNALDI

Antagonist
Tepki
9.568
İsim
José
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bisiklet Vlogları çekimlerinin daha iyi görünmesi için uzun süredir EIS özellikle aksiyon kamerası arama macerası sonunda Kapkara Cuma 'dan denk getirip DJI Osmo Action 'ı yapıştırdım. 1 hafta içinde de inceleme videosu hazırladım , düşünen arkadaşlara yardımcı olabilir . Bundan sonraki Bisiklet Vlog larını da nasipse bu yeni ürünle yapacağım.

Video güzel olmuş. Bende böyle bir ürün arıyordum. Fiyat biraz tuzlu gerçi ama olsun.

• Beğen
Tepkiler: TatanQa_tr

TatanQa_tr

Forum Bağımlısı
Tepki
4.331
İsim
Taner
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Mad Buddha evet hocam , fiyatı biraz tuzlu o kesin , ancak günün sonunda o kadar çekimi yaptıktan , kmlerce pedal çevirdikten sonra eve gelip kayıtları bilgisayara aktardığınızda , ya yüzünüz gülecek ya da "o kadar uğraştım görüntü kötü" demek var. Ben ikisini de gördüm . Kanalımda önceleri ucuz Eken H9R ile çekimlerim mevcut bakarsanız ki o ürün 300-350TL bandında . Ama DJI bambaşka . Bu ürünü almadan birçok çinli üreticinin ürünlerini de inceledim f/p olsun diye , özellikle SJCAM SJ8 Pro modeli tam aklıma yatmıştı ancak kullanıcı yorumlarından sık sık cihazın kilitlenmesi v.b. şikayetler , akabinde markanın artık doğru düzgün firmware yapmaması , 3rd part developerların custom fw ile işi götürmeye çalışmaları sonucunda kararım değişti.

GoPro 7 black ve 8 en fahiş fiyatlarda ancak iyilier hakkını yiyemeyiz. DJI Aksiyon çekimlerinde daha stabil ama daha çok görüntüyü daraltırken , önündeki ekran vlog çekenler için biçilmiş kaftan.

Bir kere para verin arkanıza bakmayın derim zira ben denedim , ucuz etin yahnisiyle , T-Bone steak yahni farklı oluyor cidden. :)

TatanQa_tr

Forum Bağımlısı
Tepki
4.331
İsim
Taner
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Selamlar , bu sefer çekimler için kullanırım diye satın aldığım Addison ATR-118 tripodu kısaca inceledim , çok güzel ürün fiyatına göre.

• Beğen
Tepkiler: Muhammet Ağrı

TatanQa_tr

Forum Bağımlısı
Tepki
4.331
İsim
Taner
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Uzun aradan sonra ; hastalık , soğuk ve yağmurlu havaların biraz geçmesiyle , cumartesi günü turumu yapabildim şükür. Uzun tuttum biraz ama şehir içi kalabalık ve trafik fenaydı . Bisikletçi'de MTB baktım ucuz yollu ; iş yeri şehir dışında köyün içinde tepelik bir yer , buraya ofise koyup öğle arasında 25-30dk hoplayıp zıplayayım diye bakınıyorum.
Sonra Triban 500 'ün ilk 6 aylık bakımı için Decathlon 'a uğradım , garanti dışı kalır mı kalmaz mı emin değildim. İyi seyirler: