Bisiklet geçmişimiz

Başlık
0
Tepki
252
Bisiklet
Salcano
vetohan demiş ki:
Guze yazi olmus, eline saglik.
XRS001 rahatlik konusunda nasil?
Aero kadrolarda rahatlık ikinci planda doğru kadro boyu çok önemli. Bu yaz istanbul tekirdağ edirne yunanistan ve bulgaristan turu yaptım. Gece 2de başlayıp gündüz 3 te bitti. 340 km herhangi bir rahatsızlık hissetmedim.
- otomatik olarak birleştirildi

Konu niye birleştirildi? Yol bisikleti fotoğrafına mtb fotosu atabilirim yani. Başlık YOL BİSİKLETİ. Bisiklet geçmişi değildi.

Son düzenleme:
Tepkiler: vetohan

Knight Rider

Kara atlı prens
Başlık
23
Tepki
844
İsim
Orkun
Bisiklet
Kron
Ben de bu foruma girdikten sonra"abbooov" diyenlerdenim. Şöyle ki: Çift amasörlü market bisikletinden full Shimano tourney tx setli kron tx150 marka bisiklete geçince f16 pilotu olduğumu zannettim ben de. Sonra bu foruma üye oldum. Shadowları, hollowtechleri, carbon şaseleri görünce dumura uğradım. 2,5 yıl stock bindiğim bisikleti yakın bir zamanda yükleyeceğim. Hatta az önce kasetli arka göbeğim kargoyla bana ulaştı. Arkayı 8'li rubleli shimano acera m360 sistem yapacağım. Bir de çelik bilyalarımı aliexpressden aldığım seramik ilanlarıyla değiştireceğim, gelmesini bekliyorum. Bazı parçaların kalıbını çıkarıp karbon olanlarını da yapmayı planlıyorum. 8'li tercih etmemin nedeni en büyük ve en küçük dişlilerinin 9 ve 10'lu sistemle aynı olması yani son hızda ve yokuşta fark yaratmaması, sadece hava-cıva olduğunu düşünmem. 7'li sistemde en küçük dişli 14, diğerlerinde 11 diş maalesef. Bu da 7'li sistemi diğerlerinden yavaş kılıyor.

galen

Üye
Başlık
0
Tepki
11
Bisiklet
b'Twin
Benim ilk bisikletim bisan bufalo, dağ bisikletiydi.

Tabi o zamanlar ortaokul lise dönemindeydim. Baya gezerdik arkadaşlarla yıl 2008-2009 civarıydı sanırım. Yorulmak nedir bilmezdik, güzel günlerdi. Arkadaşta da btwin şehir bisikleti vardı. O zamanlar btwin, decathlon ne bilmiyordum. Meğerse Türkiyede decathlon yokmuş 2008 de çocuk fransadan getirmiş bisikleti :D

Fren ayarını, lastik değişimini filan hep o bisikletlerde öğrenmiştim. Cidden güzel günler. Sonra bir gün biz yine böyle bisikletlerle dolaşırken yarış yapmaya karar verdik 4-5 kişi. Çocukluk işte naparsın :) Neyse ben mükkemmel bi kalkışın ardından 90 derecelik virajı alamayınca feci bi kaza yaptım ve bisiklet pert oldu. Neyseki bana bi şey olmadı. O günden sonra bisikletten soğudum aslında 4-5 yıl kadar bisiklete binmedim, bisiklete olan bütün hevesim kaçmıştı. Taa ki geçtiğimiz ağustos ayına kadar.
Ağustos ayında arkadaşımın kullandığı bisikleti kömürlükte bulduk. Şu yukarda resmi olan bisikleti. Çocuk bana verdi bisikleti artık araba kullanıyorum diye (akla bak :D) Bende güzelce temizledim. Eski günlerin hatırına binerim, nostalji yaparım diye düşünüyordum. Binmeye başladıktan bi kaç ay sonra, meğerse bu mükkemmel bi şeymiş dedim. Ve yol bisikletine geçtim. Kendime part time iş buldum ve 3-4 ay çalıştıktan sonra 2015 btwin triban 500 aldım.

184924

Ve tekrar yollardayım...
Tekerinize taş değmesin :D

Tepkiler: Hamzaaltunbas
Yukarı Alt