Bisiklet, Fotoğrafçılık ve Harika Sonuçlar

Scudo

derşan sezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.158
hdr olayı artık kabak tadı verdi.Bir fotografçı olarak yorumum çok güzel kadrajlanmışlar ama photoshop tekniği olarak çok kötüler hdrı tadında vermek lazım abartmadan tıpkı dave hill gibi.Bunlarda dave hill gibi olmaya çalışıp beceremiyenler.opacity biraz düşürse mükemmel olucaklarmış.

tolgayalcin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.433
çok güzeller.... elinize sağlık

orjinal boyutlu hallerini nereden bulabiliriz ? herhangi bir link varmı yoksa sağdan soldanmı toparladınız sizde ?

sadana

Forum Bağımlısı
Tepki
2.319
Abi en içden samimiyetimle söyl,yorum .Çoook farklı bir paylaşım olmuşş.Emeğin için çok tşk ler..Devamını beklariz abi..slm lar..

• Beğen
Tepkiler: Hakan Eşme

SRT

Forum Bağımlısı
Tepki
1.504
Başlangıç
1964—65
Bisiklet
Diğer
Teşekkürler kardeşim..."Dave Hill"in fotografları bambaşka...Ancak bunlar da oldukça iyi....

• Beğen

Hakan Eşme

Forum Bağımlısı
Tepki
5.778
İsim
Hakan EŞME
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Geotech
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@tolgayalcin

Rahman arkadaşımın tavsiye ettiği bir fotoğraf sitesinden alıntılandılar.
Bir çok fotoğraf var ama sadece bisiklet ile ilgili olanları ekledim.

(link)

Sağlıcakla kalın

• Beğen
Tepkiler: hız ve MertSayın

Doruk Atay

Forum Bağımlısı
Tepki
1.507
HDR fotoğraflar benimde hoşuma gidiyor ama tek kareden yapılmış HDR teknikleri bence fazla soyut kalıyor. Çoğu çok güzel fotoğraflar ama çok oynanmış üzerinde, belkide ben fotoğrafta doğallıktan yana olduğum içindir. Çok güzel paylaşım. Teşekkürler.

Hakan Eşme

Forum Bağımlısı
Tepki
5.778
İsim
Hakan EŞME
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Geotech
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@derşan sezer

Profesyonel bir fotoğrafçıya birkaç satırla yanıt vermek ve onunla teknik konularda tartışmaya girmek yerinde ve doğru olmaz.

Elbette ki sizin teknik bakışınız çok daha farklı ve doludur, bundan hiç kuşkum yok, fakat şu noktayı belirtmek isterim burada kullanılan HDR tekniği hareketli bir obje üzerine kurgulanmış, takdir edersiniz ki bu azımsanacak bir özellik sayılmamalı.

Dave Hill ile kıyaslamak ise gerekli mi tartışılır...

Çalışma objesi bisiklet olunca bakış açımız biraz daha subjektif olabiliyor.
Benim kişisel değerlendirmem "bisiklet" konusuna odaklı olduğundan dolayı bunları paylaşmak istedim forumdaki arkadaşlarla.

Sağlıcakla kalın,
Saygılarımla,
Hakan

• Beğen
Tepkiler: ilhami yücel

derşan sezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.158
hdr yada tonal contrast diyoruz biz ki burda tonal contrast daha yogun kullanılmış.Bu teknik metal objelerin yogun oldugu hallerde çok işe yarıyor mesela endüstririyel fotograflarda yada burda konuldugu gibi son fotoda oldugu gibi.Ama organik bireyleri katınca fotonun içine renk sapmaları ve sert ışık geçişleri oluşuyor mesela dergilerden bahsedersek bunu basmaları çok zor 40 saat renk ayrımı yaparlar biliyorum çünkü otomobil dergilerinin çoguna fotograf çekiyorum ve bende çogunlukla hdr kullanıyorum ama tek fotodan yapmıyorum bunu artı ve eksi pozluyarak daha sonrada cs4 de işliyerek yapıyorum tek fotodan yapınca hemen anlıyan göz aradaki geçişlerin abuklugunu görüyor.Ayrıca fotograflar orjinal halleriyle sunulsalar inanın bence mükemmeller kurguları çok hoşuma gitti bilhassa testereli olan çok iyi.

• Beğen

Alp Aslan

Forum Bağımlısı
Tepki
4.150
Bisiklet
Cannondale
Çok hoşlar teşekkür ederiz.

• Beğen

tolga1976

Forum Bağımlısı
Tepki
2.380
Çok güzel.. Birini masaüstü arka planı olarak ayrladım..

Eyvallah..

(link)

• Beğen