Bisiklet Forması nerede satılıyor... Türkiye nerelerde mevcut?

Battal Yılmaz

Aktif Üye
Tepki
22
Bisiklet
Salcano
Merhaba sevgili forum kullanıcıları;

Ben bu zamana kadar bisiklet kullanırken spor giyim kullandım ancak bu yaz bir forma edinmeyi düşünüyorum. Şimdi takım, kulüp gibi bir grubumda yok. Bu denli kendime has kullanacağım bir forma düşündüm...
Formayı istememdeki neden en uzun ayrıca ilk ve son turum olan günü birlik söke-didim turumda gece karanlığına kaldım ve o didim yolu yaz aylarında araçla dolup taşıyor. Tabi bendede kusur siyah çantam ve led far sız bir sürüşteydim o an. O zamandan beri aklımdadır şimdi gündeme alayım dedim...

Soru 1: Forma mı mayomu nasıl geçiyor adı bilmiyorum?
Soru 2: Ayrıca MTB kullanıcısıyım, yani benim gibi bir kullanıcıya mayo gerekir mi?

Bedenim XL ki kiloda 90 derseniz ki "Kardeşim hiç bulaşma, sen devam et spor giyimine. Mayoda bir halt yok, bu tür şeylerle uğraşma" alınmam merak etmeyin... Yorumlarınızı esirgemeyin lütfen... İyi forumlar...

Scudo

Yücel Demirkılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
278
İsim
Yücel Demirkılıç
Bisiklet
Specialized
Bence forma önemli , en azından benim adıma . Forma yerli sitelerde mevcut yalnız biraz pahallı. Yurt dışından daha ucuza alabilirsin.
Örnek ; (link)

mahden

Forum Demirbaşı
Tepki
842
Bisiklet
Sedona
@Battal Yılmaz

Ben yazın Colombia t-shirt giyiyorum şu an sezon dışı olduğu için uygun fiyata bulabilirsin...

Tepki
4
Bisiklet
Salcano
Sade(desensiz) olsun diyorsan decathlondan da sipariş verebilirsin sadece tayt 25 tl gibi birşey forma 30 35 . Ben şuan decathlondan aldıklarımı kullanıyorum. Ama bende Yücel beyin verdiği linkten sipariş vereceğim oradakilerde güzele benziyor. :D

• Beğen
Tepkiler: enes savaş

Battal Yılmaz

Aktif Üye
Tepki
22
Bisiklet
Salcano
@Yücel Dk
Bu zamana kadar hiç yabancı siteler aracılığı ile alışveriş yapmadım... Ödeme/Teslimat bilgileri nasıl acaba biraz bahsedebilirmisiniz?

Yücel Demirkılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
278
İsim
Yücel Demirkılıç
Bisiklet
Specialized
Daha önce bu sitelerden alış veriş yapan birçok forum üyeleri var. Genelde pek sıkıntı çıkmaz fakat kargo süresi biraz uzun sürüyor. Kredi kartıyla ödeme yapılıyor , kapıda ödeme vs seçeneği yok. 75 Dolara kadar gümrük ödemiyorsunuz ve çoğu ürün kargo ücretsiz. Sadece biraz ingilizce ve kredi kartıyla sipariş edebilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: Battal Yılmaz

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
facebook un varsa 2. el bisiklet ve yedek parça grubunda satan kişiler var ünlü takımların alt-üst takımları vs

Battal Yılmaz

Aktif Üye
Tepki
22
Bisiklet
Salcano
Bu site hakkında bilgisi olan varmı? Kalite kullanım vs. (link)

@Melih Çolak

Facebook vs. kullanmıyorum :)

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
Forma bence güzel görünümleri de iyi alınabilir bence 50 liralık bir şey.:)

FelixTheCat

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Betül
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Öncelikle şunu belirtiyim facebook üzerinde satılanlarda yanlış bilmiyor isem aliexpressten gelmektedir. örneğin 90 tl alacağınız ürünü 120 150 tl arasında satmaktalar. Bu sizin için şunu ifade edebilir en azından aldım gelicek aklım kalmasın ve fazla beklemiyim gibi bir düşüncede olursunuz. Ben kışlık forma siparişi verdim aliexpressten yaklaşık 1,5 2 ayda ulaştı elime. Açıkçası gelmiycek diye de korktum çünkü aliexpress üzerinde dolandırıcılık çok oluyormuş. Ürün geldiğinde içerisinde 1 adet buffta vardı hediye olarak yollamışlar. Eğer aliexpressten alırsanız seçenekleriniz fazla olacaktır ve çok madalyalı elmaslı satıcılardan almanızı öneririm. Ürüne gelecek olursak Kışlık diye aldım fakat baharlık forma takımı geldi. Decahtlonda satılan 30 35 tllik üst forma takımından çok az kalın bir forma. Alt ise jelli tayt var fakat taytın sadece arka tarafı jelli ön tarafında sadece ped kısmının kumaşı var. Kullanıyorum gayet kullanışlı hiçbir sorun yok.

Umut Kılınç37

Forum Bağımlısı
Tepki
139
Bisiklet
Salcano
Decathlonda satılan yazlık formalardan almıştım,aldığımda forma 19.90 tayt 22.90tl di.Kış başına kadar kullandım memnunum tavsiye ederim.

• Beğen

Mehmet Altuğ

surrender.to.music
Tepki
7.371
Bisiklet
Scott
@Battal Yılmaz

Sevgili Battal, (yazlık) formaların iki temel avantajı var:

Birincisi, kumaşı. Kaliteli formalarda nefes alabilen, çabuk kuruyan ve bu sebeple vücudun ürettiği teri vücuttan hızla uzaklaştıran kumaşlar kullanılıyor. Bu sayede terin üzerinde kurumadan, üşümeden ve daha konforlu bir şekilde pedal çevirebiliyorsun.

İkincisi, vücudu saran yapısıyla hem hızlandığında balon gibi şişip hızını kesmiyori, hem de bisikletinin hareket eden parçalarına takılıp seni rahatsız etmiyor.

Bunlara ilaveten, kaliteli forma takımlarının taytlarında kullanılan ped bölümü, uzun sürüşlerde sele üzerinde çok rahat etmeni sağlayacak.

• Beğen

Battal Yılmaz

Aktif Üye
Tepki
22
Bisiklet
Salcano
Anlaşıldı bi forma ayarlamak şart... Uzun kullanımda lazım olacak :)

Tepki
1.364
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Raleigh-USA
Bisiklet türü
Katlanır
Bisiklet günlük kıyafetlerle de kullanılıyor fakat forma olayına ben de sıcak bakıyorum alabilirim.. Şekilli olması açısından :)
Şu tişörtlerden alacağım sanırım:

(link)
Beyaz hoşuma gitti..
http://www.bisikletgezgini.com/wordpress/wp-content/uploads/2013/08/tshirt5.jpg

Turan Babacan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.341
Bisiklet
Bisan
(link)

(link)

İzmir Gaziemir Optimum da decathlon var. İzmir'e gelip gidiyor isen direk gidip bakabilirsin.

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.895
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Formalar teri atar, nefes alir. Durmaniz gerektiginde giysiniz terden sirtiniza yapisarak rahatsizlik vermez.
Turkiye'de en makul fiyatlar decathlon'da.
"Yurtdışı Alışveriş" olarak aratirsaniz bolca konu ve bilgi bulursunuz. Bende gecen gun ilk kez yurtdisi alisveris yaptim ve deneyimlerimi yazdim bilmem faydasi olurmu ve ilginizi cekermi, ama asagidaki linkten ulasabilirsiniz.
(link)

Geceye kaliyorsaniz on-arka aydinlatma ve reflektorlu yelek edinmeniz en dogrusu olacaktir.

mahden

Forum Demirbaşı
Tepki
842
Bisiklet
Sedona
Teri atması ve nefes alması formaların temel özelliği de bunu sadece formalar yapmıyor bu özelliklerde t-shirtler de satılmakta, Formanın slim fit olması hasebiyle her bedende estetik durmadığını da hesaba katarak forma konusunda tercihte bulunmanızı tavsiye ederim..

Turan Babacan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.341
Bisiklet
Bisan
@mahden

Bugün decatlomdan aldım. Lacivert renkliler 10 TL ye indirmişler.

(link)

Battal Yılmaz

Aktif Üye
Tepki
22
Bisiklet
Salcano
yorumlar için teşekkürler...

lütfen yorumlarınızı esirgemeyin, cidden bilgiye aç bir haldeyim. :)