Bisiklet forması alternatif firma

Turker.E

Daimi Üye
Tepki
211
İsim
Türker
Bisiklet
Cube
Merhaba arkadaşlar ben Perşembe Akşamı Bisikletçileri Kayserinin kurucusu Türker Ergene . Size alternatif bisiklet forması üreten bir firmayı anlatmak istiyorum. Grubumuza forma yaptırmak istiyorduk ve akla ilk gelen isim KİPEO ile iletişime geçtik. Kipeonun GENEL MÜDÜRÜ Şükran hanım ile mailleşmeye başladık.Üst forma için fiyat verdi tamam dedim.Sonra gruptaki arkadaşlar taytta yaptıralım dediler.Tayt içinde fiyat aldık.Onada tamam dedim.Daha sonra kayseride bulunan başka bir grupta kipeodan hem alt hem üst yaptırmışlar abi size ne fiyat verdiler diye sordum. İşte türker üst forma için xx alt tayt için yy fiyat aldık ve yaptırdık dediler.Üst formanın fiyatı aynı ancak alt taytin fiyatı bizimkinden 15 lira kadar daha ucuz.Allah allah acaba arasındaki fark nedir diye mail attim.Atmaz olaydım.

Şükran hanımın bir azarlayışı var.Siz kimsiniz bizim fiyat politikamızı tartışırsınız size fiyat konusunda açıklama yapmak zorunda değilim falan fıstık yazmış doldurmuş göndermiş maili bana :) Eee karşısında çocuk yok ve bedava yaptırdığımız bir ürün değil parasını veriyorum ve bir açıklama bekliyorum kadın beni azarlıyor.Sonra ben biraz düşüneceğim diye konuyu geçiştirdim.2 kere aradı türker bey formayı yaptırmıyor muyuz sipariş geçmiyor musunuz bir sorun mu var falan hiç oralı olmadım acayip sinirlendim.Formaiste sitesine baktım onlarda da fiyat normal kayseride başka bir grupta o siteden sipariş vermiş ancak hiç memnun değillermiş baskılar kaymış üst üste gelmiyormuş vs..

Forma işini nasıl çözeceğiz acaba diye düşünüyorum. Bir gün antalyadan bir çocuk ekledi beni pek umursamadım ilk başta.Abi senin forma işini ben hallederim dedi.Antalyada iş kıyafetleri yapıyorum falan dedi.Tamam abicim dedim nasıl olacak..Abi sen ne istiyorsun nasıl kumaş istiyorsun hepsini yaz yarın maliyet çıkarayım dedi.Yazdım isteklerimi ''Dry Touch kumaş olsun , tam fermuar olsun , gizli fermuar yap , kalıbı regular fit olsun '' bana söylediğin fiyat kipeodan %30 daha ucuzdu.Bu arada hala kafamda soru işareti var çocuğun ilk işi olacak. Antalyada yaşıyor parayı gönderirsem geri gelir mi gelmez mi hep soru işareti.Bir işim çıktı antalyaya gitmem gerekti ayak üstü bu arkadaşla yarım saat sohbet ettik. Ve ben bu arkadaşa güvendim.Formaları yaptırdık tam 65 Adet.Sıkıntı çıktı mı?

Evet tek sıkıntı çıktı isim soyisim kısmının fontunu biraz ayarlayamamış İstediğimden az biraz büyük olmuş.Ama bu benim için sorun değil.Sağolsun beni grubuma karşı mahçup etmedi. Formalardan bursaya , antakyaya,kırıkkaleye,izmire ve büyük turculardan 1-2 kişiye sattım.Alan herkes çok memnun.Sizde bu arkadaşı tercih edin.Aynı zamanda xs'dan 3xl'ye kadar beden üretebiliyor :) Girayhan Köseoğlu arkadaşın ismi iletişime geçebilirsiniz.

Dosyalar

Scudo

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Tepki
11.749
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Cyclocross
Kipeo'nun yaptığı da iş hani. Hem Kayserili'ye mal satacaksın, hem de yüksek fiyat çekeceksin.
Yer mi Anadolu çocuğu, yemez haliyle. Şu bisikletforum formalarına da bir el atsa keşke Antalyalı arkadaş.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Turker.E Duyduğunuz güveni boşa çıkartmadığım için çok memnunum ve sizinde formalarınızdan memnun kalmanız ayrı bir grur kaynağı benim için teşekkürler :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Turker.E

Elinizde delil var mı bununla ilgili? Yani bir başkası demesiyle mi böyle söylüyorsunuz yoksa o formaları gördünüz mü? Orada forma bastırdık ama hiç de bu söylediğiniz gibi değildi.

Turker.E

Daimi Üye
Tepki
211
İsim
Türker
Bisiklet
Cube
Vallahi kimsenin ekmeğiyle oynayacak karakterde değiliz. Formayı satın alan arkadaşlarımızın söylediği baskıda kaymaların olduğu.Mesela aşağıdaki uzaktan çekilmiş fotoğrafı yakınlaştırdığınızda fermuarın yukarısında bile hizalanmayan kısım var.1 elin 5 parmağıda birbirine benzemiyor. Siz sorun yaşamadınız diye kimse yaşamayacak değil.

(link)

Batuhan Köksal

Forum Bağımlısı
Tepki
769
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kendimize bir adet yaptırabiliyor muyuz acaba
Forum formasından hala haber yok..

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.169
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Forma bastırmak ne kadar sağlıklı acaba? Herhangi bir yere yani.Kalitesi nasıl olur, cilde zarar verir mi falan.Ben de kendime yaptırmak istiyorum açıkçası ama kalitesi konusunda şüphelerim var.Normal bir forma gibi konforlu olur mu mesela?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Uptown Cyclist

Forma bastırmak derken ne kadar sağlıklı cümlesi biraz garip geldi bana şu açıdan garip geldi onu açıklayayım dünyanın en ünlü forma üreticisi hangi firmadır bir bilgim yok fakat o firma hangi teknolojiyi kullanıyor ise bende onu gerçekleştiriyorum baskı boyalarımız avrupa üretimidir ve bisiklet forması dijital metraj baskı sistemi ile 200 derece sıcaklıkta silindir press makinalarımızdan geçerek işlem görüyor boyalar kumaş ile bir bütün oluyor bu sayede ve sağlık açısından hiç bir problem teşkil etmiyor çünkü kullandığımız boya 265 derece sıcaklığa ulaştığı takdirde deforme olmaya başlıyor sonuç olarak kumaşın içinde hapsolmus durumda ve yanlış düşünceler olmaması için belirtmek isterimki bisiklet forması imalatı bodrum katında imalat yapan bir yerin üstesinden gelebileceği bir iş değildir. Türker beyin paylaştığı resimlerde kalite az çok görünüyor bunun yanı sıra dry touch ipliği kullanılarak örülmüş nefes alabilen ter tutmayan kumaş kullanıyoruz, son olarak komfor konusu ise modelin kalıbı ve kesimi ile ilgilidir Perşembe Akşamı Bisikletçileri Kayseri grubu rahat kalıp talep ettiler onlar için özel olarak bu kalıpta kesim yapıldı kısacası üretime başlamadan önce müşteri ile bütün detaylar konuşuluyor ardından üretime geçiliyor bu aşamada örnek olarak dikilmiş baskısız formaları bizzat ben test ediyorum ter tutma nefes alma performansı açısından ve hataların telafisi konusunda da daima ürünlerimin arkasındayım.

@abdullah keleş

Minimum adet 50'dir Abdullah Bey

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.169
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ghkoseoglu Öncelikle detaylı açıklama için teşekkür ederim, en azından forma bastıracağım zaman kiminle konuşacağımı öğrendim.Diğer taraftan, sorum kişisel değildi aslında yani genel olarak bilmediğim için sorduğum bir soruydu.Gayet güzel açıklamışssınız kafasında soru işareti olan arkadaşlar öğrenmişlerdir.Teşekkürler :hhhhhh:

Tepki
27
İsim
hüseyin Tercihen şevik
@ghkoseoglu Ya mükemmel bi şey bu sizi içten tebrik ederim kendi kendinizle yarışın bu şekilde her zaman. Hayran kaldım müşteri memnuniyeti hedefli yaklaşımınız agresif fiyat politikanız ve kaliteniz en büyük reklamınız olacaktır. Mesleki hayatınızda başarılar dilerim .

• Beğen
Tepkiler: caesar ve Turker.E

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@çaylakşevik
Teşekkür ederim sizin düşünceleriniz benim için çok önemli ve bilgi paylaşımına her zaman açığım üretim aşaması ile ilgili aklınıza takılan her türlü soruyu yanıtlamaktan memnuniyet duyarım.

yavuz ergat

Aktif Üye
Tepki
213
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Formayı halletmişsiniz de ki belli ki her iki tarafta pek memnun bu çok güzel lakin tayt işini ne yaptınız bunu merak ettim :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@yavuz ergat
Tayt içindeki jelli pedi Türkiye'de henüz bulamadım halen araştırmaktayım bu nedenle pedli tayt üretimi yapamıyorum malesef

Onur Ali İmren

Forum Bağımlısı
Tepki
870
Bisiklet
Kron
Bu konunun üzerine bende bir şey diyeyim

geçen gün tekstilci biri ile tanıştım,kafamda vardı zaten böyle şeylere girişmek. geçen de konusu açılmıştı ben yine castelli rapha falan örnek vermiştim. marka anlayışım pek olmadığı için kalitesi 2x olan ürüne 5x para ödemek istemiyorum. gelişme olur ise haber ederim.

Güzel günlerde kullanın. Bu arada özelden bana yazabilir misiniz kaça patladı set?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
kipeoyu öğrendiğim iyi oldu bir ara yaptıracaktık vaz geçtik sonra, şayet bir dahakinde karar verirsek direkt Giray beyle iletişime geçeriz...

Tepki
35
Bisiklet
Orbea
Merhaba,

Geçtiğimiz ay arkadaş grubumuzla biz de forma arayışına girdik Sakalspor olarak..Biraz piyasa araştırmasından sonra (link) adlı bir siteyle karşılaştık.Felix spor adı altında urunlerini satiyor.Tasarımlarinizi soyluyorsunuz ,adamlar yapip sizinle paylasiyor baski olmadan once..Sonra rahatlikla siparis verebiliyorsunuz.

Biz 10 adet yaptirdik yanlis hatirlamiyorsam.Sonra grubumuz cogaldikca formalari birer ikişer yaptirmaya basladik..Kumaşı falan da kötü degil,kullanilabilir duzeyde..

İlgilenenler siteye girip inceleyebilir..Sitede şu an sadece futbol ve basketbol seçeneği var..Ancak e-posta ile iletişime geçtiğinizde bisikletle ilgili oldugunu soylediginizde yardimci oluyorlar..

Ahmet Fidancı

Extrem Yol Grubu - Extrem Dağ Grubu - İZMİR
Tepki
870
İsim
Ahmet Fidancı
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Selam, ben izmir de tek yol bisikleti grubunun yoneticisiyim. Bu linki forma tartışması sırasında başka bir grubun yöneticisi attı. @ghkoseoglu ile ilk çalışmam geçen yıl başında oldu. Şimdi de 2016 formamız yine baskıda. Extrem Yol Grubu forması buradaki bir çok gruba referans oldu. Artık İzmir bu firmaya emanet. Eski formamı hala giyiyor, her giydiğimde de makina da yıkanıyor. En ufak bir şekil bozukluğu en ufak bir renk atması olmadı. Cabası artık taytta üretiyor. Numune aldık, denedik. Bilenler bilir, Btwin 700 tayt kullanıyorum ve onunla bir fark göremedim. Üstelik tayt fiyatına, çin mali forma fiyatına takım forma yapılıyor bu firmada. Baskısı da çabası, kişiye özel. Tebrik ederim @ghkoseoglu.