Bisiklet Federasyonu'nun Gran Fondo Aşkı

mehmetbulak

Ultra Bisiklet Yarışçısı
Tepki
523
İsim
Mehmet Bulak
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Granfondolar çok da güzel yarışlardır. Amatör takımların da katıldığı, çalışan, işinde gücünde, hatta çoluk çocuğa karışmış ancak hayatında yol bisikleti önemli yer tutan her yaştan bisikletçinin, sadece bir sağlık raporu alarak, sürekli Eurosport'dan izlediği yarış heyecanını bire bir yaşayabileceği, zaman çipli, hakemli, yolların trafiğe kapatıldığı organizasyonlardır. Böyle organizasyonları yapan kişiler para kazanmasın mı? Meslekleri bu, organizatörlük. Para kazanılmayacaksa neden bu kadar külfetin altına girsinler bu adamlar? Bence profesyonel yarışların bile iptal edildiği böyle bir salgın hastalık döneminde bir şekilde yetkilileri ikna edip, çeşitli izinler alarak granfondo düzenleyen organizatörlere yarış severler ayrıca teşekkür etmelidir.
Yok abi sen yanlış düşünüyorsun. Bence kimse para kazanmasın, organizatörde kazanmasın, batsın bütün şirketler. Ne gerek var profesyonel işlere....

Maalesef organizatöre verilen parada doktora verilen parada boşadır bizim ülkede. Para kazananı da sevmeyiz, iş yapanı da... hep bunlar kıskançlıktan!

Adam bir bina yaptıracak ne gerek var mimara, mühendise; ben kendim hallederim. Bir fabrika açacak; ya şimdi planlama uzmanına ne gerek var ben bu işi biliyorum. Pazarlama yapacak; ne gerek var ajansa ben reklamımı kendim yaparım. Afedersin kıçının üstüne oturamaz ama ne gerek var doktora; gidelim fıtıkçıya 100 kağıda tak diye halleder. Psikolojisi bozulur şimdi kim gidecek psikoloğa kesin benim içime cin kaçtı cinciye gideyim der. Yaz yaz bitmez. Profesyonelliğe gıcığız biz. Dedim ya para kazananı da sevmeyiz. Bu profesyoneller çok para kazanıyor.

Dipnot: herkes üstüne alınıpta bana cevap yazmasın. Bu mesajım herkesi kapsamıyor haliyle. Profesyonellere selam olsun öpüyorum hepsini

Son düzenleme:
Scudo