Bisiklet Federasyonu'na Bağlı Bisiklet Kulüpleri

kenanyaman

Forum Bağımlısı
Tepki
448
1-yeşilgiresun belediyespor kulubü2-giresun gençlikspor kulubü

Scudo

Deda

Üye
Tepki
62
Gerçekten hayret bir şey... Koskoca İstanbul'da yalnızca bir tane mi kulüp var? O da "İstanbul Gençlik Spor Kulübü" Yani ismi var, cismi yok. Ben böyle bir bisiklet kulübünü daha önce duymamıştım. Neden onbeş milyon insanın yaşadığı şu koca şehirde bisiklet kulübü yok? Yıllardır neden oluşturulmuyor?... Bunun bir sebebi olmalı.

Genç Osman Bircan

Forum Demirbaşı
Tepki
651
http://i1096.photobucket.com/albums/g336/gencosmanbircan/3562-bayram_tebrigi.jpg

Bayramınızı en içten dileklerimle kutlar,hayırlı bayramlar dilerim.Malatya dan çok selamlarımla

Serkan TELYAKAR

Forum Bağımlısı
Tepki
1.492
@Livestrong

Sadece bilgi amaçlı belirtmek istedim, İstanbul GSİM Bisiklet Takımı, Atilla Bisiklet Takımı'dır. Kulüp 1996 dan bu yana ana sponsorluğunu üstlenmiş olan Atilla ATAY tarafından idame edilmekte ve aynı yıldan bu yana Atilla Bisiklet Takımı olarak yoluna devam etmekte. Yarış evrakları ve lisanslar üzerinde yine İstanbul GSİM Bisiklet Takımı olarak görünmektedir. Ama şöyle bir acı gerçekte varki GSİM'nin takıma en ufak bir desteği bulunmamaktadır. Takım kendi yağıyla kavrulmakta ne yazık ki.

Başka takımların oluşmama sebeplerinden en büyüğü her zamanki gibi herkezin sorunu olan sponsorluk konusu. Firmaların hiçbiri bu tür şeylere sponsor olmak istemiyor, bisiklet dediğinizde yüzünüze bakmaktan bile çekiniyorlar. Takımlar kurulsa bile bu acı gerçek yüzünden devamlılıklarını sağlayamıyorlar. Devlet zaten spora öcü gibi bakıyor. Bu yüzden bu işler çok zor ülkemizde...

• Beğen
Tepkiler: Cem Unden

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
@Serkan TELYAKAR

Atilla Bey'i bu konuda gerçekten kutlamak gerek . Takımın bir otobüsü bile var . Sporculara para verip vermediğini , malzemelerini karşılayıp karşılamadığı hakkında bir bilgi yok . Ama çıplak sponsorlük bile nereden baksanız senede 20-30.000 TL'ye patlar ki bu gerçekten takdire şayan bir olay

Atilla Bey gibilerin sayıları artmalı . Her spor dalı için

Selamlar

bvernik

Aktif Üye
Tepki
173
Bisiklet kulüpleri arasında İstanbul'dan 2010'da bisiklet branşında tescil edilen ve 1 yarışa katılan 2011'de ise hemen hemen her kategoriden sporcusuyla yol ve dağ bisikletinde özel ve resmi olmak üzere toplam 18 yarışa katılan Büyükçekmece Bisiklet Kulübü var. Bunu da belirtelim.

İstanbulspor da dağ bisikletinde sporcularıyla birçok yarışa katılmıştır.

Bisiklet sporu adına kulüp ve sporcu sayısının artması her halükarda sevindirici. Bunun yanında camia içinde iletişim ve dayanışmanın artması dileğiyle..

Dark_Sight

Üye
Tepki
0
Herkese iyi günler dilerim. Lise 2'de BURSA NİLÜFER BELEDİYE SPOR KULÜBÜ'nde lisansım çıkacakken bisikleti bıraktım. Okul sebebi ile şehir değiştirmek zorunda kaldım. Bulunduğum ilçede bisiklet kulübü olmadığı için kulübe giremedim. Yaşım 23 ve hala daha pedal çeviriyorum. Kulüp konusunda yardımcı olabilir misiniz ?

adm coach

Daimi Üye
Tepki
537
2012 itibari ile bu kulplerin yeniden güncellenmesi gerekir.2000 yılından beri faaliyet gösteren kulüplerin isimleri bile yok..bu listenin dayanağını merak ettim doğrusu..

arda22

Aktif Üye
Tepki
80
gsimlerdeki listeler ile aynı yani ben bi yanlışlık göremedim

YUNUS TERKİN

Forum Demirbaşı
Tepki
144
listeler seçimlerden sonra baya bi yenilendi... değişirse iyi olur güncel listesi federasyondan isteyebilirsiniz... 2013 için faal olan kulüblerinl istesini mail olarak alabilirmiyim derseniz verirler... gaziantepden bir çok kulüb yeniden katıldı sayemde... umarım spora bir nebzede olsa katkısı olur...

• Beğen
Tepkiler: SametAksuoğlu

Alperen ERTEN

Forum Bağımlısı
Tepki
255
Bisiklet
Geotech
FETHIYE BİSİKLET VE DOĞA SPORLARI
KULÜBÜ Julien Romeo Arama tarafından kuruldu. :)

Recep DOLGUNSÖZ

Aktif Üye
Tepki
63
Bisiklet
Sedona
8 Mart 2014 Dünya Kadınlar Gününde resmen Manisa Bisiklet Spor Kulübü Derneği kurulmuş..Manisa da halka tanıtımı yapılmış ve bisiklet sporu ile ilgili faaliyetlerine başlamıştır.Tüm kamuoyuna duyurulur.

Bahadır Ulusoy

Forum Bağımlısı
Tepki
231
İsim
BAHADIR ULUSOY
Bisiklet
Salcano
Ulaş beyden güncel listeyi alsak cok güzel olur kaç sene geçti...

Atalay Mete

Daimi Üye
Tepki
199
@Bahadır Ulusoy
Federasyon web sitesinde kulüplere ait bilgiolmadığını görmüş olmalısınız. Ancalk "faal" olanları tahsisat listelerinde kulüp isimlerini görebilmek mümkün..
Buna göre:
Adora Gençlik SK
Alanya Aldosk SK
Alanya Bld SK
Ant Alaiye Gençlik SK
Ant İl Özel İdare SK
Ant kepez Bld SK
Arifiye Gençlik SK
Balıkesir Gençlik SK
Bolu Gençlik Mrk
Brisa SK
Bursa Büyükşehir Bld
Ç Çumra Bld SK
Çorum Bld SK
Denizli telekomspor
Gaziantep Gençlik Hizm K
Giresun Bulancakspor
Giresun Lisesi Bisiklet SK
İst Büyük Çekmece So sporları
İst Gençlik K
İzmir Petkim
İzmir Ege Pedal
Karaman Bld SK
Karaman Gençlik Spor
Karaman Performans
Kocaeli Bisiklet Doğa SK
Kocaeli Gençlik S
Konya Bld SK
Konya Gençlik Hizm Spor İl Md !
Konya Torku Şeker SK
Kütahya İl Karması !
Mersin Gençlik Spor !
Muğla Gençlik SK
Nevşehir Bld SK
Nevşehir Gençlik SK
Nevşehir Kapadokya Bisiklet SK
Niğde Gençlik SK
Parkur Bisiklet SK
Rivamad
Sakarya Türk Telekom
Samsun Gençlik SK
Selçuklu Bld SK
Trabzon Alyanazspor K
Yalova Bld SK
Yeşil Giresun Bld SK

İletişim Bilgileri için sadece il temsilcileri listesi mevcut. Belki oradan bulunabilir ama zor..

• Beğen
Tepkiler: Bahadır Ulusoy

sezer_57

Forum Demirbaşı
Tepki
68
İsim
Sezer Şentürk
Bisiklet
Trek
ben birşey sorucaktımda istanbulda ferdi bisiklet lisansı nerden çıkartabilirim ?

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Bildiğim kadarıyla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünden çıkarabiliyorsunuz.
(link)

Buradan bisikletle alakalı temsilciye ulaşıp sorabilirsiniz;

Hatta;
İl Temsilcisi Adı: Tuna AKYÜZ
Telefonu: 5553608811
yazıyor listede.. Cep telefonunun verilmiş olması ilginç :).

sezer_57

Forum Demirbaşı
Tepki
68
İsim
Sezer Şentürk
Bisiklet
Trek
çok teşekkür ederim edip abi:) arayıp soracağım hemen

Atalay Mete

Daimi Üye
Tepki
199
Ulusal yarışmalara katılan sporculara ve kulüplere her katılım için binlerce lira para "tahsis edilmiş"!
Tahsisat Listeleri nedir, ne değildir, neye göre tahsisat verilir, ölçüsü nedir diye aramaya çalıştım. Federasyon Tüzüğünde - ayrıca ödül kısmında rastlayamadım.
Bilen var mıdır?

TMF Genel Kurullarının birisinde yıllık 20 bin TL olan bütçe bir anda 10 milyon USD oldu (Moto GP senesi!) Bir sonraki yıl bütçenin ibrası sırası geldiğinde oylamada tek itiraz eden ben oldum. Zira federasyon tüzüğüne göre bütçenin belli bir yüzdesi kulüplere dağıtılmalıydı ve dağıtılmadı. Dedim ibra etmiyorum çünkü paramızı alamadık. Bunun üzerine Genel Kurula ara verildi. Kurul Divanı salon dışında toplandı, geri döndüler ve başkan şu açıklamayı yaptı: "Bu bütçe başka, bu bütçe tahsisatlı bütçe. Yani Tanıtım için Kültür Bakanlığından, Büyükşehir Bld den aldığımız parayı tanıtım amaçlı firmalara dağıtıyoruz. Böyle bir para kalmadığı için size vermedik!"
İyi, dedim. Ben gene de ibra etmiyorum..

• Beğen
Tepkiler: enzo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Kluplere katilmak icin ne yapilmasi gerekiyor lisansi cikarttik diyelim sonrasi ne olucak