Bisiklet Federasyonu Hazırlık Kampı 23 Ocak- 6 Şubat

yasinymn

Forum Bağımlısı
Tepki
1.285
Yaklaşan 2009 sezona hazırlık amacıyla dağ bisikleti milli takımı adayları, 23 Ocak – 6 Şubat tarihleri arasında Bisiklet Federasyonu'nun Alanya’da düzenlediği hazırlık kampına katıldı.

Geçen sezonda alınan puanlar neticesinde ve gelecek vaat eden sporculardan oluşturulan kafilede toplam 22 sporcu yer alıyor.

Sezon başlangıcı olduğu için daha çok kuvvet antrenmanı yapacak grup, 15 günde 1500 - 2000 km asfaltta pedal basacak.

Kampa Katılan Sporcular

Elit Erkek

Bilal Akgül
Yunus Yetkin
Abdulkadir Kelleci
Kamil Akalp
Halil Korkmaz
Kamil Alev
Yavuz Kilim

Bayan

Semra Yetiş
Senem Güler
Esra Kürkçü
Burcu Balcı
Ekin Kars
Eda Konuk
Evrim Hazar

Genç Erkekler

Abdullah Dandal
Hamza Kansız
Semih Yurt
İsmail Demirkan

Yıldız erkekler

İsak Ünal
Tunca Gürkan
Kağan Uysal
Ömer Cumhur Boyraz
(link)

:(

Scudo

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
Bazı arkadaşların isimlerini bu listede görmek beni aşırı mutlu etti.. Darısı başına Yasin ;)

yasinymn

Forum Bağımlısı
Tepki
1.285
Bu kampa giren arkadaşlar ne kadar avantajlı oduklarının farkında olup en iyi şekilde hazırlanırlar sezona...

Bozcan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.047
Yönetimdeki kişiler ve sistem her ne olursa olsun eğer sizden daha iyiler varsa listeye onlar girer. Bu konuda Berkay'a katılıyorum.

Eğer hakkınızın yendiğini dusunuyorsanız burada söylenmeyin. Konu gercekten ciddi. Kariyeriniz belki buna bağlı olabilir. Federasyona muracaat edin. Gerekirse yüz yüze görüşün.

İLKER TAŞ

SPECİALİZED. S-WORKS M5 HARDTRAİLL ALL......
Tepki
794
İsim
İLKER
Bisiklet
Scott
cumhur ve tuncanın kampa alınmasına cok sevindim ama alınması lazım olan bir kac kişi daha vardı ama alınmadı:( herhalde kadro doldu:D

• Beğen
Tepkiler: burcu_challenger

İLKER TAŞ

Tepki
794
İsim
İLKER
Bisiklet
Scott
@d.berkay

daha elinden ne gelsin yasinin gecen zezon yarışlarındaki derecelere bak bilmeden yorum yapmayın yahu:)

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
@Ali İhsan

Bilmeden yorum yazacak biri değilim merak etmeyin ;)
Ben burada federasyonuda başka bir yerie savunmuyorum..
Mesela örnek vermek gerekirse, Cumhur geöen sezon çok iyi bir çıkış yakaladı çok emek verdi ve rakipleri arasından sıyrılabildi..
Yasin'in dereceleri iyi olabilir ama yasin geçen sene U23 idi bu sene Elit oldu.. Elit olarakta baya kişi seçilmiş gördüğüm kadarıyla... Ha tabi ki bir kişi daha eklenebilirdi ama bu konuda federasyonla direkte görüşülebilinirdi. Bu konuda yorum yapamayacağımı zaten söylemiştim, ancak ben Yasin'in istese çok daha iyisini yapacağına inandığım için aramızdaki samimiyete güvenerek yazmıştım, açıkcası dışarıdan böyle bir yorum alacağımı tahmin etmemiştim...

İLKER TAŞ

Tepki
794
İsim
İLKER
Bisiklet
Scott
işte sorunda burada daha didecek sporcular vardı ama kontenjan dolmuş galiba

• Beğen
Tepkiler: burcu_challenger

yasinymn

Forum Bağımlısı
Tepki
1.285
@BoZCaN

Yanlış anlaşıldım bozcan bey...

Size bir soru sorabilirmiyim, Sayın kamil alev kaç yarışa girdi ve girdiği yarışlarıda bitirdi ? benim kimsenin yerinde gözüm yok ! benimde avantajım olsa bende kullanırdım ! ama bu demek oluyorki ben pes ettim! Bacaklarım ve paramın gittiğe yere kadar gidecem yanlız olarak ! ! !

Saygılarımla yasin

Bozcan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.047
@ysnymn

Yasın yanlış anlasılmasın lafım kesinlikle sana değil. Bu genel bir yorum.

Kamil yakın arkadaşım kaç yarısa girdiğini bu sezonki durumunu biliyorum. Fakat listeyi kimin nasıl seçtiği hakkında bir bilgim yok. Federasyonu da savunacak değilim. Benim demek istediğim: Sizin gibi gelecek vaad eden sporcular için bu cok ciddi bir konu. Kariyeriniz buna bağlı olabilir. Hakkınızı arayın. Gerekirse yüz yüze görüşmeler yapın.

Saygılar.

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
Gidenler neden pişman oluyor Gürol abi?

gurol

Forum Bağımlısı
Tepki
2.830
@d.berkayOnu da pişman olanlara sormak lazım. Sanıyorum beklentileri yüksek olarak gidiyorlar.

Unutmayın, hedefiniz kampa katılmak olursa ilerleyemezsiniz. Daha uzak ve uzun vadeli hedefler olmalı, kamp bunların sadece bir adımıdır. 2007'de Avrupa şampiyonası organizasyonu sırasında bir çok yabancı yetkili ile tanıştım, görüştüm, vakit geçirdim. Elbette soru sorma fırsatı da yakaladım. Fransız milli takım antrenörü (bu sene olimpiyatı kazandığında Absolona sarılan vatandaş, izleyenler görmüştür) ile yemek yerken sistemlerini sormuştum. Sadece Jr. ve bir kısım U23 ile birlikte çalışıyorlarmış. Profesyonel olması ile sporcunun (mesela Absolon) kişisel antrenörü olurmuş. Dolayısı ile bunlar hiç karışmıyor. Sporcu her şeyini kendisi ayarlıyor. Sadece yılda bir defa Jr. lara destek olması için kampa çağrılırmış. O da gelirmiş tabiki, çünkü kendi de benzer yollardan geçmiş ve alttan sporcu yetişmesi lazım. Onun dışında kendi takviminden şaşmazmış.

Kimbilir belki de örnek alınmalı.

gurol

Forum Bağımlısı
Tepki
2.830
@d.berkayOnu da pişman olanlara sormak lazım. Sanıyorum beklentileri yüksek olarak gidiyorlar.

Unutmayın, hedefiniz kampa katılmak olursa ilerleyemezsiniz. Daha uzak ve uzun vadeli hedefler olmalı, kamp bunların sadece bir adımıdır. 2007'de Avrupa şampiyonası organizasyonu sırasında bir çok yabancı yetkili ile tanıştım, görüştüm, vakit geçirdim. Elbette soru sorma fırsatı da yakaladım. Fransız milli takım antrenörü (bu sene olimpiyatı kazandığında Absolona sarılan vatandaş, izleyenler görmüştür) ile yemek yerken sistemlerini sormuştum. Sadece Jr. ve bir kısım U23 ile birlikte çalışıyorlarmış. Profesyonel olması ile sporcunun (mesela Absolon) kişisel antrenörü olurmuş. Dolayısı ile bunlar hiç karışmıyor. Sporcu her şeyini kendisi ayarlıyor. Sadece yılda bir defa Jr. lara destek olması için kampa çağrılırmış. O da gelirmiş tabiki, çünkü kendi de benzer yollardan geçmiş ve alttan sporcu yetişmesi lazım. Onun dışında kendi takviminden şaşmazmış.

Kimbilir belki de örnek alınmalı.

Tepki
242
Zaten kimsenin "ben niye gidemedim" diye şikayet ettiği yoktu ki burda. Burak biraz sert çıkmışsın ilk yazında bence. Sadece "darısı başına" dendi ve bu sistemle bazı şeylerin zor olduğu yazıldı. Kişisel suçlamalar yok. Bence de dağılmasın konu. Ve eğer kamp yapılıyorsa bunun -erkek sporcular için- gençlere yönelik yapılması kadar yararlı ne olabilir ki? Çünkü geleceği onlar oluşturacak.

NOT: Erkek sporcular için dedim çünkü 10'dan fazla bayan mtbcisi olmayan bir ülkeyiz malesef.