Bisiklet federasyonu hakkında şikayetleriniz, istekleriniz ve eleştirileriniz...

Konu, 'Sporcu Odası' kısmında Hakan Yazman tarafından paylaşıldı.

 1. Hakan Yazman

  Hakan Yazman Onursal Üye

  Kayıt:
  31 Ekim 2004
  Mesajlar:
  4.046
  Beğeniler:
  5.764
  Şehir:
  Alanya/İstanbul
  Seviye:
  Bu konu altında Türkiye Bisiklet Federasyonunun uygulamaları, organizasyonları, düzenlemeleri, kuralları vb hakkında şikayetlerinizi isteklerinizi eleştirebilirsiniz, bildirebilirsiniz. (bunlar işe yaramaz, bunlar bişey yapamaz, bu çabalar boşa, türü mesajlar itina ile eksi puanlanlanacak ve silinecektir :) puanlama gücümü de hesaba katmanızı öneririm :) )
  Ayrıca önemli olarak bu şikayetlerin altına olası çözüm yollarını da belirtmeniz tercih sebebidir ve çözüme ulaşılabilmesi için gereklidir (mesajları şikayet etmiş olmak için değil, çözüm için yazıyoruz değil mi ;) )
  Mesajlarınızı uygun bir dille saygı çerçevesi altında yazınız, ayrıca gerçek adınızı da belirtiniz. Şikayeti belirtirken olayın olduğu yeri, zamanı ve saati de belirtiniz.
  Herşey daha iyi bir Bisiklet Federasyonu için
  Sevgiler, saygılar,
  Hakan Yazman
   
  atta ve Bora bunu beğendi.
 2. #2
  Hakan Yazman

  Hakan Yazman Onursal Üye

  Kayıt:
  31 Ekim 2004
  Mesajlar:
  4.046
  Beğeniler:
  5.764
  Şehir:
  Alanya/İstanbul
  Seviye:
  Sağda solda dağınık olması yerine burda gözönünde bulunması daha işe yarar olacaktır. Unutmadan burada tartışma yapılmayacaktır, sadece bildirim yapılacaktır. Umut ediyorum burdaki mesajlar sorunların düzeltilmesi için federasyonumuza aktarılacaktır...
   
 3. Cem Unden

  Cem Unden Onursal Üye

  Kayıt:
  12 Şubat 2010
  Mesajlar:
  3.461
  Beğeniler:
  5.564
  Şehir:
  İzmir
  Seviye:
  Benim nacizane fikrim önce bölgesel yarışların konulması ,sonra bölgesel liglerin kurulması . Bu yarışların teknik olarak çok üst düzeyde olması da gerekmez. İzmir içi ,İstanbul içi gibi yarışların her seviyede konulması , bunların desteklenmesi . Böylece halkın ilgisi artar ve yeni klüpler çiçek gibi açmaya başlar . Ayrıca ulaşım masrafları vs gibi maliyetler en aza çekilir. Velilerin de bu spora ilgisi artar.

  Bölgesel oluşumlar olmadan , merkezi sistemden hiçbir şey yapılamaz . Bugün İspanya'da her eyaletin ayrı bisiklet federasyonu vardır. Önce insanlar buralarda bir seviyeye gelir . 900000 nüfüslu Bask bölgesi bu sayede dünya çapında bisikletçiler yetiştirir.

  Tabii bölgesel federasyonlar kurulsun demek Türkiye için abestir. Ama Ege Bölgesi , Marmara , Diyarbakir , İzmir vs. kendi içinde oluşumlara girip sporun yaygınlaştırmasına çalışmalıdır. Bu da devlet bürokrasisinin içine girmeden daha dinamik ; sizin benim gibi meraklılar aracılığıyla yapılmalıdır.

  Ha bunu sen yap dersen , benim bisiklet için bu konularda teknik bilgim yok ama başımda bir bilen olursa seve seve çalışırım
   
 4. birolcakir

  birolcakir Hastasıyım

  Kayıt:
  21 Haziran 2010
  Mesajlar:
  379
  Beğeniler:
  389
  Şehir:
  İstanbul
  Adı:
  Birol ÇAKIR
  Bisiklet:
  Pinarello
  Seviye:
  Geçen ay ilk kez ulasal bir yarışa arkadaşım için gittim.
  Gördüğüm eksiklikler. Belkide başka yarışlarda karşılaşılmayacak bir durumdur. Muhtemelen orada yapılacak yer yarışta bu olacaktır.

  İnsanımız duyarsız ve ilgisiz önemsiz bir spor gibi görüyorlar. İki saatlik mangal keyfine bir sürü yarışçının kaza yapmasına sebep oluyorlardı. İnsanları bu konuda uyarmalıyız durumun ciddiyetini kavramalılar. Her barikatın arkasına görevli koyamazsınız. Gönüllü bisikletçiler bu işi üstlenebilir.

  Birçok arkadaş bu konuda gönüllü olabilir. Seyyar hoperlorle vatandaşlar uyarılabilir. En büyük sorun okumamamız. Uyarı levha ve afişleri okumaları sağlanır.

  Şehir içinde yeterli tanıtım yok. Reklam panoları kullanılabilir. Belediyeler bu çalışmayı yapamayabilirler ancak onlardan izin alıp bizler yapabiliriz.
  (maddi birşeyler istemezler umarım)

  Her bisiklet severin elini taşın altına koyması gerek.
   
  kerem oktar, Cem Unden ve Hakan Yazman bunu beğendi.
 5. Özgür Yalçın

  Özgür Yalçın Kıdemli Üye

  Kayıt:
  11 Ocak 2008
  Mesajlar:
  367
  Beğeniler:
  214
  Şehir:
  ankara
  Bisiklet:
  Cannondale
  Seviye:
  federasyondan 2 ve hatta 3 adet veledrom yapılmasını istiyorum.

  veledrom, organize olabilme şekliyle gelebileceği için, orada sporculara, masörlere, derslere, antrenörlere ve yarışlara ulaşabileceğiz. "paket program" olarak gayet doyurucu biraraya geliş olacaktır...

  en önemlisi bence veledrom, uluslararası yarışların gelişmesi ve kışın da antrenmanlara uygun olması açısından önemli.

  orta dereceli okulların gençleri son yıllarda kendi güçlerinin değil, TV ve meclis güçlerinin gerçekliğine kendilerini kaptırmış ve bedenleriyle zihinlerine büyük ayıp etmişlerdir. bunun önüne geçmek için, kişinin kimliğinin ve bedeninin zekasının farkına varabilmesi için, memleketin spor yapmak gibi bir hali "lüx" ten standart anlayışa geçirmesi gerekmekte.
  o yüzden de rantıbıl inşaat sektörlerine değil, zihni açan insana yatırımlar yapan bir yönetime dair federasyondan isteğim :

  ankara istanbul konya'ya VELEDROM
   
  Cem Unden ve Hakan Yazman bunu beğendi.
 6. gurol

  gurol Onursal Üye

  Kayıt:
  15 Eylül 2004
  Mesajlar:
  1.745
  Beğeniler:
  3.125
  Şehir:
  İzmir
  Seviye:
  Bir zaman önce büyük bir laf etmiştim. Ülkemde velodrom olan şehre taşınacağım diye. Benim için de çok önemliydi velodrom olması...

  Geçtiğimiz sene İtalya'da yaşarken gözlemlediğim bir durum var. İtalyada azımdanmayacak sayıda velodrom var. Ancak çoğu kimse kullanmıyor. Herkes bisikletine yollarda, dağ yollarında biniyor. Ve azımsanmayacak sayıda insan bisiklete biniyor ve bir çok iyi sporcusu var.

  Demek istediğim bisikletin gelilşmesi velodrom olmasına belinden bağlı değil. Ama olsa güzel olur ve gelişime az da olsa faydası olur.

  Olay Oxford'u buraya getirmek değil, Oxford'da okumak isteyenler bulmak. (İbo'ya gönderme olsun).

  Ben federasyondan ne isterdim?

  Tüm organizasyonları ihale ile özele satsınlar.
   
 7. Özgür Yalçın

  Özgür Yalçın Kıdemli Üye

  Kayıt:
  11 Ocak 2008
  Mesajlar:
  367
  Beğeniler:
  214
  Şehir:
  ankara
  Bisiklet:
  Cannondale
  Seviye:
  "halk bunu istiyor" diye bir yalan vardır ya...oysa ki ben de anam babama derim ki : "gezin ve görün, tadına bakın, rengi kokuyu yerinde yaşayın. insan görmediğini gösteremez, tadını bilmediğini ifade edemez"

  yani kitap okumayan bi öğretmen, bisiklete binmeyen bi yönetici, enstruman çalmayan bi evdeki büyüğün çocukları torunlarının ürün vermeleri zor oluyor. örnek biraz mükemmel insan arayışı gibi görünebilir ama bence zor değil ve hayal kurmak da zaten hiç zor değil.

  velhasıl şu ki devlet, kurum, federasyon büyükleri, sonuç olarak, talep yaratmaları için gerekli yapılar kurmalılar. belediyeler basket futbol sahaları kuruyor ve gelecek oralardan gelişiyor. havuzlar da semtlerde yerlerini aldı. ama evinin salonunu güzelleştirmek için, F1'i turist akacak diye yatırımlar yapan devlet, neden kendi çocukları için de bu gibi birikimlerin sonuçlarına meyil etmesin?

  ETSİN :)
   
  Cem Unden bunu beğendi.
 8. atta

  atta Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  20 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  775
  Beğeniler:
  413
  Şehir:
  -
  Seviye:
  Tamam, konu 3 yıllık olabilir ama, hortlatılması gerekli diye düşünüyorum. Devletin bisiklet sporlarının reklamını yapması gerekli diye düşünüyorum. Buna mukabil sponsor sayısı artar ve daha kaliteli dağ, yol vs. sporcuları yetiştirebiliriz. Tabi sporculara öncelik ve tolerans tanınmalı ve teşvik edilmeli ki sporcumuz olsun. Yoksa herkes YGS LYS ye çalışır durur.
   
  Bisikletli Gezgin bunu beğendi.
 9. ahmetcan44

  ahmetcan44 Onursal Üye

  Kayıt:
  24 Şubat 2013
  Mesajlar:
  2.449
  Beğeniler:
  1.229
  Şehir:
  Sakarya
  Bisiklet:
  Merida
  Seviye:
  17 Eylül 2013 18:17 tarihinde giriş yapmış konuyu açan kişi. Kimdir, nedir; araştırmadım fakat konuyla ilgilenme ihtimali var az da olsa.
   
 10. yucel gulesenoglu

  yucel gulesenoglu Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  15 Ağustos 2011
  Mesajlar:
  520
  Beğeniler:
  375
  Şehir:
  karşıyaka
  Bisiklet:
  Pinarello
  Seviye:
  federasyon önce sezon başında belirttiği yarışları iptal etmemekten başlayabilir.
   
  atta bunu beğendi.
 11. vahapaydin

  vahapaydin Kıdemli Üye

  Kayıt:
  18 Haziran 2013
  Mesajlar:
  243
  Beğeniler:
  175
  Şehir:
  İstanbul
  Adı:
  Vahap
  Bisiklet:
  Merida
  Seviye:
  Bedensel engelli sporcular için bir şeyler yapabilirler mesela. %55 oranında engelli olmama rağmen ülkede bir tane paralimpik bisiklet okulu yok. Lisans da çıkartamıyorum.
   
  yucel gulesenoglu bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

upload_2016-8-24_10-42-14.png
Sistemli çalışmak, gelişmek ve yarışlarda iddialı olmak isteyenler için akıl dolu bir site var. Adı Xert Online Xert Online | Login Baron firması bu siteyi hazırlarken aynı zamanda Garmin Edge...
upload_2016-6-24_11-13-48.png
Performans sürüşü yapanların yanıtını aradığı bir soru olsa gerek: Aslında, her şart altında mevcut durumumuzdan daha hızlı nasıl gidebiliriz diye de özetlenebilir. Benim düşüncem aynen şöyle:...
kayseri.jpg
Yeni aldığım power meter'i bir kaç ativitede denedim şuan için verilerin yüksek olduğunu düşünüyorum, Bu 135kmlik dünki nabzımın %65'inde yaptığım rahat tempo turumdan değerler [ATTACH] Bu...