Bisiklet federasyonu hakkında şikayetleriniz, istekleriniz ve eleştirileriniz...

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
Bu konu altında Türkiye Bisiklet Federasyonunun uygulamaları, organizasyonları, düzenlemeleri, kuralları vb hakkında şikayetlerinizi isteklerinizi eleştirebilirsiniz, bildirebilirsiniz. (bunlar işe yaramaz, bunlar bişey yapamaz, bu çabalar boşa, türü mesajlar itina ile eksi puanlanlanacak ve silinecektir :) puanlama gücümü de hesaba katmanızı öneririm :) )
Ayrıca önemli olarak bu şikayetlerin altına olası çözüm yollarını da belirtmeniz tercih sebebidir ve çözüme ulaşılabilmesi için gereklidir (mesajları şikayet etmiş olmak için değil, çözüm için yazıyoruz değil mi ;) )
Mesajlarınızı uygun bir dille saygı çerçevesi altında yazınız, ayrıca gerçek adınızı da belirtiniz. Şikayeti belirtirken olayın olduğu yeri, zamanı ve saati de belirtiniz.
Herşey daha iyi bir Bisiklet Federasyonu için
Sevgiler, saygılar,
Hakan Yazman

• Beğen
Tepkiler: The Ertuğrul
Scudo

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
Sağda solda dağınık olması yerine burda gözönünde bulunması daha işe yarar olacaktır. Unutmadan burada tartışma yapılmayacaktır, sadece bildirim yapılacaktır. Umut ediyorum burdaki mesajlar sorunların düzeltilmesi için federasyonumuza aktarılacaktır...

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
Benim nacizane fikrim önce bölgesel yarışların konulması ,sonra bölgesel liglerin kurulması . Bu yarışların teknik olarak çok üst düzeyde olması da gerekmez. İzmir içi ,İstanbul içi gibi yarışların her seviyede konulması , bunların desteklenmesi . Böylece halkın ilgisi artar ve yeni klüpler çiçek gibi açmaya başlar . Ayrıca ulaşım masrafları vs gibi maliyetler en aza çekilir. Velilerin de bu spora ilgisi artar.

Bölgesel oluşumlar olmadan , merkezi sistemden hiçbir şey yapılamaz . Bugün İspanya'da her eyaletin ayrı bisiklet federasyonu vardır. Önce insanlar buralarda bir seviyeye gelir . 900000 nüfüslu Bask bölgesi bu sayede dünya çapında bisikletçiler yetiştirir.

Tabii bölgesel federasyonlar kurulsun demek Türkiye için abestir. Ama Ege Bölgesi , Marmara , Diyarbakir , İzmir vs. kendi içinde oluşumlara girip sporun yaygınlaştırmasına çalışmalıdır. Bu da devlet bürokrasisinin içine girmeden daha dinamik ; sizin benim gibi meraklılar aracılığıyla yapılmalıdır.

Ha bunu sen yap dersen , benim bisiklet için bu konularda teknik bilgim yok ama başımda bir bilen olursa seve seve çalışırım

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Geçen ay ilk kez ulasal bir yarışa arkadaşım için gittim.
Gördüğüm eksiklikler. Belkide başka yarışlarda karşılaşılmayacak bir durumdur. Muhtemelen orada yapılacak yer yarışta bu olacaktır.

İnsanımız duyarsız ve ilgisiz önemsiz bir spor gibi görüyorlar. İki saatlik mangal keyfine bir sürü yarışçının kaza yapmasına sebep oluyorlardı. İnsanları bu konuda uyarmalıyız durumun ciddiyetini kavramalılar. Her barikatın arkasına görevli koyamazsınız. Gönüllü bisikletçiler bu işi üstlenebilir.

Birçok arkadaş bu konuda gönüllü olabilir. Seyyar hoperlorle vatandaşlar uyarılabilir. En büyük sorun okumamamız. Uyarı levha ve afişleri okumaları sağlanır.

Şehir içinde yeterli tanıtım yok. Reklam panoları kullanılabilir. Belediyeler bu çalışmayı yapamayabilirler ancak onlardan izin alıp bizler yapabiliriz.
(maddi birşeyler istemezler umarım)

Her bisiklet severin elini taşın altına koyması gerek.

Özgür Yalçın

Daimi Üye
Tepki
211
Bisiklet
Cannondale
federasyondan 2 ve hatta 3 adet veledrom yapılmasını istiyorum.

veledrom, organize olabilme şekliyle gelebileceği için, orada sporculara, masörlere, derslere, antrenörlere ve yarışlara ulaşabileceğiz. "paket program" olarak gayet doyurucu biraraya geliş olacaktır...

en önemlisi bence veledrom, uluslararası yarışların gelişmesi ve kışın da antrenmanlara uygun olması açısından önemli.

orta dereceli okulların gençleri son yıllarda kendi güçlerinin değil, TV ve meclis güçlerinin gerçekliğine kendilerini kaptırmış ve bedenleriyle zihinlerine büyük ayıp etmişlerdir. bunun önüne geçmek için, kişinin kimliğinin ve bedeninin zekasının farkına varabilmesi için, memleketin spor yapmak gibi bir hali "lüx" ten standart anlayışa geçirmesi gerekmekte.
o yüzden de rantıbıl inşaat sektörlerine değil, zihni açan insana yatırımlar yapan bir yönetime dair federasyondan isteğim :

ankara istanbul konya'ya VELEDROM

gurol

Forum Bağımlısı
Tepki
2.830
@TeoremosBir zaman önce büyük bir laf etmiştim. Ülkemde velodrom olan şehre taşınacağım diye. Benim için de çok önemliydi velodrom olması...

Geçtiğimiz sene İtalya'da yaşarken gözlemlediğim bir durum var. İtalyada azımdanmayacak sayıda velodrom var. Ancak çoğu kimse kullanmıyor. Herkes bisikletine yollarda, dağ yollarında biniyor. Ve azımsanmayacak sayıda insan bisiklete biniyor ve bir çok iyi sporcusu var.

Demek istediğim bisikletin gelilşmesi velodrom olmasına belinden bağlı değil. Ama olsa güzel olur ve gelişime az da olsa faydası olur.

Olay Oxford'u buraya getirmek değil, Oxford'da okumak isteyenler bulmak. (İbo'ya gönderme olsun).

Ben federasyondan ne isterdim?

Tüm organizasyonları ihale ile özele satsınlar.

Özgür Yalçın

Daimi Üye
Tepki
211
Bisiklet
Cannondale
@gurol
"halk bunu istiyor" diye bir yalan vardır ya...oysa ki ben de anam babama derim ki : "gezin ve görün, tadına bakın, rengi kokuyu yerinde yaşayın. insan görmediğini gösteremez, tadını bilmediğini ifade edemez"

yani kitap okumayan bi öğretmen, bisiklete binmeyen bi yönetici, enstruman çalmayan bi evdeki büyüğün çocukları torunlarının ürün vermeleri zor oluyor. örnek biraz mükemmel insan arayışı gibi görünebilir ama bence zor değil ve hayal kurmak da zaten hiç zor değil.

velhasıl şu ki devlet, kurum, federasyon büyükleri, sonuç olarak, talep yaratmaları için gerekli yapılar kurmalılar. belediyeler basket futbol sahaları kuruyor ve gelecek oralardan gelişiyor. havuzlar da semtlerde yerlerini aldı. ama evinin salonunu güzelleştirmek için, F1'i turist akacak diye yatırımlar yapan devlet, neden kendi çocukları için de bu gibi birikimlerin sonuçlarına meyil etmesin?

ETSİN :)

• Beğen
Tepkiler: Cem Unden

The Ertuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
315
Tamam, konu 3 yıllık olabilir ama, hortlatılması gerekli diye düşünüyorum. Devletin bisiklet sporlarının reklamını yapması gerekli diye düşünüyorum. Buna mukabil sponsor sayısı artar ve daha kaliteli dağ, yol vs. sporcuları yetiştirebiliriz. Tabi sporculara öncelik ve tolerans tanınmalı ve teşvik edilmeli ki sporcumuz olsun. Yoksa herkes YGS LYS ye çalışır durur.

• Beğen
Tepkiler: Bisikletli Gezgin

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Ertuğrul

17 Eylül 2013 18:17 tarihinde giriş yapmış konuyu açan kişi. Kimdir, nedir; araştırmadım fakat konuyla ilgilenme ihtimali var az da olsa.

emeritus

Aktif Üye
Tepki
165
Bisiklet
Carraro
Faaliyet takvimi her sezon öncesi yayınlanıyor, ama yarışların yarısına yakını iptal ediliyor. Madem bu kadar iptal olacak neden çok yarış gösteriliyor sene başında.
Senelerdir bu gelenek hiç değişmemiş.

2019 yılına kadar yarış sonuçları detaylı bir şekilde federasyon sitesinde yayınlanmış. 2019 yılında buna son verdiler. Yarış sonuç listeleri artık gününde ve eskisi gibi düzgün yayınlanmıyor ve arşiv tutmayı bıraktınız. Neden?

Federasyona attığım hiç bir e-postaya dönüş alamadım. Bu konuyla ilgileniyoruz veya ilgilenmiyoruz falan yazıverin usulen bari, hiç dönüş olmayınca epostaların okunmadığı izlenimi veriyorsunuz.

Yorgun

Aktif Üye
Tepki
152
İsim
Tacir
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Sayın bisiklet federosyonu amca . Ara sıra teşvik amaçlı 3 - 8 yaş arası çocuk bisiklet yarışları da düzenleyin. O yarışa katılan çocuklar büyüyünce ya bisiklet sever olur ya da bisikletçiye saygılı olur ...

ag249

Forum Bağımlısı
Tepki
1.705
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Örneğin ABD'de yarışçılar güçlerine göre kategorilere ayrılıyor, Category 5, 4... diye yükseliyor. İngiltere'de de öyle. Bizdeki böyle bir durum var mı? Yoksa eğer, bu yapılarak başlanabilir.

makaram

Forum Bağımlısı
Tepki
4.414
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bir federasyonun koca yılı bu kadar mı boş geçer?

TeamO2.cc

TeamO2.cc
Tepki
10.645
İsim
TeamO2.cc----Strava----
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Şöyle ki bu taslak program olarak gelmiş zaten.Granfondoları eklememişler.Başkan geçen granfondoları da yapacağız dedi.Bu pandemi dolayısıyla
ne olacağı belli olmadığı için de bu kadar boş bir taslak hazırlanmış olabilir.

emeritus

Aktif Üye
Tepki
165
Bisiklet
Carraro
Federasyonun sitesinde yayınladığı liste ile UCI'ye yüklediği liste neden farklı.
2021 için toplamda 33 tane MTB yarışı eklenmiş UCI takvimine
(link)

TeamO2.cc

TeamO2.cc
Tepki
10.645
İsim
TeamO2.cc----Strava----
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Federasyon başkanlığı seçimlerinde bir önceki dönem başkanlık yapmış olan Emin MÜFTÜOĞLU adaylığını açıklamış !

Yeter da kardeşim artık bırakın gençlere bu işi ! Anca tecrübelerimizi aktaracağız deyip duruyorlar.
Tecrübelerinizi lütfen gençlere destek olarak verin. Yeni bir kan , yeni bir enerji dolu başkan gelmesi dileği ile.