Bisiklet elektrik dönüşüm kiti

Tutamtatar

Üye
Tepki
33
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
Merhaba Arkadaşlar,

bisiklet elektrik dönüşüm kiti kullanan varmı ?
Nereden aldınız ? verimli olurmu?
Ali expreesde kıyamet gibi çok var
mesela (link) buradan gelse sorun olurmu?

bilgi sahibi arkadaşlar yardımcı olabilirmisiniz.

Scudo

celikkadro

Daimi Üye
Tepki
350
İsim
Tayfun
aliexpress'ten her seyi aliyoruz ama buna guvenemedim.

bildigim bir bisiklet tamircisi ayni zamanda elektrik donusum kiti montaji da yapiyor. yasadigin yerdeki bisikletcilere sormak iyi bir baslangic noktasi olabilir.
onumuzdeki hafta benim bisikletciye gittigimde senin sorularini da sorabilirim.

Tutamtatar

Üye
Tepki
33
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
@celikkadro ilgine teşekkür ederim.
kendi ülkemin kazanmasını kesinlikle isterim.
ama kütahyada bu iş yapan maalesef görmedim .
sorarsan sevinirim.:)

boldplot

Üye
Tepki
14
Bisiklet
Geotech
ben aldım bafang kit 48 v 750 wat 48 v 20 amp samsung batarya ile beraber geldi fakat gümrüğe takılıyor gümrük vergisi+ardiye ucreti ödedim mübarek ardiye ücreti sanırsın 5 yıldızlı otelde kalmış gibi fiyatlara geliyor.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

Tutamtatar

Üye
Tepki
33
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
@(link) ciddimi :acpsnr:
peki gümrük vergisi + ardiye ücreti toplamda ne kadar ödediniz.

Bisiklettech

Daimi Üye
Tepki
331
Bisiklet
Specialized
Ben bir senedir 36 volt 250 watt ön çekim motoruylan dönüsüm yaptim bayagi mutluyum.
Simdi 1500 Watt motorlan KTM bisikletimi yapiyorum... Pil konusunda iki tane degisik tip (48 volt) deneyisimi yapicam.

• Beğen
Tepkiler: Gökhan Akkaya

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
O parayi vermeye deger mi sizce ? Sacma geliyor bana. 700 dolara ikinci bi elektrikli yuki filan alinir rahatlikla sanki ...

Bugraacik

Forum Demirbaşı
Tepki
778
İsim
Buğra Açık
Bisiklet
Carraro
Pedal çevirmek istemeyen veya az çevirmek isteyen scooter yada elektrikli akülü bişeyli motor falan alabilir bence. Bisiklete egzoz da takmayı düşünen varmı aranızda?

Bisiklettech

Daimi Üye
Tepki
331
Bisiklet
Specialized
Ormanda bazı yerlere sirf bisikletlen görebiliyorsunuz, scooter agil değil. Elektrikli bisikletlerde bile büyük farklılıklar var. Tabiki nerde yaşadığınızı da bağlı.

ursbora

Üye
Tepki
7
İsim
Bora U
Bisiklet
Bianchi
(link) dan 250W ,500W veya ortadan motorlu olarak alınabilir.

• Beğen
Tepkiler: dgncsk

ersa_ebike

Üye
Tepki
1
İsim
ercan savaş
Bisiklet
Geotech
Merhabalar, elimde 500 ve 750W lik Bafang mid motor kitler var ancak batarya yok. İlgilenen olur ise diye bilgilendirmek istedim. Herkese iyi günler

• Beğen
Tepkiler: Serdal Apardım

Tkd

Üye
Tepki
5
İsim
Tayfun korkmaz
Bisiklet
Corratec
Bu kite uyumlu vites sistemi tavsiyesi olan veya bafang aldın ama vites sistemin shimano şu olursa çok iyl olur diyen

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.141
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Bugraacik
Öyle düşünmemek lazım, bir çok kişinin evi tepeler üzerinde.Bisiklet sürmeye aşağıya, düz alanlara inenler vs vardır. Dönüşte o rampaları çıkmak bir çok defa işkence olabiliyor.Birde uzun yol yapıp, çıkmaya kalkma var.:)Bence bu uygulamada vergililer gelmediği sürece çok güzel bir gelecek vaadi var.Sonuçta, elektrik kitiniz var diye sürekli onla gidemiyorsunuz,belli bir şarj süreleri var.Sabahları işe bisikletle gitmek isteyipte, terlemekten korkanlar, evleri dediğim gibi yokuş üzerinde olanlar, yaşlı olup bisiklete binmek isteyipte çabuk yorulanlar vs bir çok kullanım alanı çıkabilir.Hatta devlet bisiklet yollarını çoğaltıp,bu uygulamayı desteklese, trafiğe birazda olsa faydası olur.Ve otomatik olarak bir çok şeye faydası olur.:harika:

Gökhan Akkaya

BilgisayarKurdu
Tepki
1.774
İsim
Gökhan
Bisiklet
Nishiki
Hafif bir dağ bisikletine sahip olsam da hep istiyorum şu elektrikli dönüşüm kitlerinden. Fiyatlarına baktığımda cidden astronomik rakamlar görüyorum. Sadece batarya bile milyarlarca TL para. Düzgün - güçlü bir kit aldığınızda sağlam soyuluyorsunuz.

Bu kadar pahalıyken ben yanaşmıyorum açıkçası, batarya teknolojilerinin ucuzlamasını beklemekten başka çarem yok. İnsanlar artık rampaları zorlanmadan çıkmak istiyor. Herkes profesyonel amaçlarla sürmüyor ki :) Ben de amatör sürüyorum, amaçsız sürüyorum. Nasıl zevk alacaksam öyle sürmeyi tercih ederim. 100KM'lik turun sonunda Çamlıca'ya tırmanmak sanıldığı kadar zevkli olmuyor.

Elektrikli motosiklerler inanın daha ucuz elektrik dönüşüm kitlerinden :D Şaka gibi :D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Gökhan Akkaya Benden de o kadar. Kalitesi bile belli olmayan saçma sapan elektrik kitlerine saçma sapan paralar isteniyor. Ki düşük seviye ürünler hem hız konusunda, hem yokuş çıkma konusunda, hem de toplam kilometre konusunda iyi.değiller bildiğim kadarıyla.

Gökhan Akkaya

BilgisayarKurdu
Tepki
1.774
İsim
Gökhan
Bisiklet
Nishiki
Staj yaptığım şirkette Yuki marka elektrikli motosiklet kullanan biri vardı, 2500'e almış. Bildiğin kocaman motor yahu :) Adam işini gücüne nasıl mutlu geliyordu anlatamam, biz evden çıktığımız anda çalışmaya başlıyorduk, o ise motosikletten indiği andan itibaren.
3-4K para verip düzgün bir kit aldığımda bir dünya para verdiğim arka jant setim de yalan olacak, yenisi ile araziye girsen ne kadar dayanır o da mualla.

Keşke yalnızca "Göbek + batarya + kontrol kolu" şeklinde satılsa. 26 - 27,5 - 29 jant boyutları için ayrı ayrı kaliteli, uygun uzunlukta jant telleri de verilse.
Kullanmayacağım bir jant çemberine boş yere para vermek istemiyorum neticede, parası neyse verir yeni göbeği dizdiririz dert değil.

Ismaildmr

Forum Demirbaşı
Tepki
397
İsim
Ismail demir
Bisiklet
Salcano
@Gökhan Akkaya 2500 tl ye kocaman bir yuki motor alinabiliyorsa, elektirikli kitlerin fiyati 700 1000 tl yi gecmemesi lazim..ama goruyorumki 2500 tl gibi feza hayati bir rakam cekilmekte..mesela bisan elektirik destekli basit bir bisiklet bile 2500.tl..cok anlamsiz cok mantiksiz..
Elektrikli motor almak daha mantikli..

Bisiklettech

Daimi Üye
Tepki
331
Bisiklet
Specialized
Bafang 750 watt kitini bisikletime taktim.. muhtesemdi bisikletimin zincirini kirmadan önce.
Vites ve zincirin içine yapti gaz birden durmadi diye. Vites Sensoru almak lazimmis bilemedim..
Yeni parçalar geldimi tamir edicem bisikleti.

Motora gelince.. Elma ve Armut kiyaslamasi.
Jel akkü ve "Hub"motorlan yapilmis ucuz teknigi var.
Agirlik,balans ve kullanimi pek iyi degil 45 kmde 2500 watt için yavas.
üstelik arabama koyup bir yere götüremem (çok agir) ve bisiklet yolunda sürmem yasak.

Mesele hizsa Bafangdan anliyan 70-80 e çikarabiliyor :)