Bisiklet ekipmanlarımı değiştireceğim

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.

Çağrı Fatih Yamalı

Forum Demirbaşı
Tepki
299
Bisiklet
Carraro
Selamlar Dostlar,

Bu ay bisikletime bir çok değişiklik yapacağım. Yani Kadro dışında tüm her şeyi değiştirip en kaliteli malzemelerle "Parasını düşünmeden" ve sadece "Kalite ve Performans" odaklı değişlikler düşünüyorum. Sizden ricam "Forumdaki Pro yada Yarı Pro" kişilerin yorumlarını bol tutmaları. Kadro : Carraro Cr-P 700 26' .

Aynakoldan zincire , zincirden rubleye ne varsa. Lastiklere kadar . .

Teşekkürler şimdiden. İyi forumlar.

Scudo

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
Yeni bisiklet alsanız daha ucuza gelir.

Not: Pro değilim, kroyum; o yüzden yorumu kısa tuttum.

Çağrı Fatih Yamalı

Forum Demirbaşı
Tepki
299
Bisiklet
Carraro
Bisikletim yeni. Fakat ekipmanları almalıyım. O kasayı ömür boyu garanti çerçevesinde aldım. Bir tek o bisikletle ilerleyeceğim ve sıkıldığım zaman yol bisikletine geçeceğim :)

Mehmet Altuğ

surrender.to.music
Tepki
7.386
Bisiklet
Scott
O kadroya bu denli kapsamlı yatırım yapmaya değmez bence de. Artı olarak, üst seviye ekipmanlara gerçekten ihtiyacınız var mı, bunu da sormalısınız kendinize.

Çağrı Fatih Yamalı

Forum Demirbaşı
Tepki
299
Bisiklet
Carraro
ihtiyacım oluyor kesinlikle. Bana iyi bir kadro önerebilir misin. Disk Fren destekli 9x3 yada üstü .

observer

Forum Bağımlısı
Tepki
581
Bisiklet
Salcano
specialized cube colnago trek scott giant tarzı markalara bakabilirsin.

(link)

(link)

(link)

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
@Çağrı Fatih Yamalı

İlk mesajda dediklerinizi yapmanın maliyeti; grupset, amortisör ve jant setinin her biri için 1000'er Euro'nun üzerinde. Üstüne gidon gelecek, sele gelecek, lastikler gelecek... Toplamı nereye varır siz hesaplayın. Madem mevcut kadronuzu çok seviyorsunuz, şundan bir tane alın:
(link)
bütün parçaları söker, kendi bisikletinize takarsınız, Salcano kadroyu da satarsınız (gerçi sizin kadronuzdan iyidir ama siz bilirsiniz).

Çağrı Fatih Yamalı

Forum Demirbaşı
Tepki
299
Bisiklet
Carraro
Salcanonun bana yaptığı ayıbı unutmayacağım. Ezik kadrolar, bozuk maşalar, bozuk furş takımları , bozuk göbekler vs. . Ama dediğiniz şeyi düşündüm. Bana da o mantıklı geldi. Eğer güzel bir kadro bulursam 26' , neden olmasın.

observer

Forum Bağımlısı
Tepki
581
Bisiklet
Salcano
@Çağrı Fatih Yamalı

bisikleti mobilyacı değilde bisikletçi olan bayiden alırsan montaj sırasında adamların yanında durursan sorun olmaz

ozan aktürk

Daimi Üye
Tepki
104
@Çağrı Fatih Yamalı

Dağlardan atlamıyorsan,yarışa katılmıyorsan eminim üstündeki ekipman yeterlidir.

hakan64

Forum Bağımlısı
Tepki
543
İsim
hakan
(link) bu bisiklet her türlü işini görür

Çağrı Fatih Yamalı

Forum Demirbaşı
Tepki
299
Bisiklet
Carraro
Dağlardan atlıyorum ama yarışa katılmıyorum. Bugün carraro ile görüştüm. 7005 kadroya full deore (jantlar dahil) 1700 e anlaştık. Ne derseniz ?

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Yazdigin yazi su sekil de.
Bu ay bisikletime bir çok değişiklik yapacağım. Yani Kadro dışında tüm her şeyi değiştirip en kaliteli malzemelerle "Parasını düşünmeden" ve sadece "Kalite ve Performans" odaklı değişlikler düşünüyorum.

Sidide gitmis deore donanimli carraro almak istiyorsun. Carraroya diyecegim yok ama en pahalisini en kalitelisini almak isterken ve para sorun degil derken neden deore. Bisiklet hosuna gitdiyse, donanimi full XTR yaptir Masayi ve jantsetini DT Swiss üst seviye taktir diyer donanimlarida üst seviye taktir ve carraroyu öyle al.
Sana belki donanim degsikligi 8000-9000TL ye patlar ama istedigin de olmus olur. Nasil olsa senin icin para problem degilmis.

Çağrı Fatih Yamalı

Forum Demirbaşı
Tepki
299
Bisiklet
Carraro
Xtr kullanacak alanlarımız yok maalesef. Deorenin yeni modelleri çok iyi. Carraro kadro da indirimde. yoksa kendi kadromda yapacaktım değişiklikleri. Üstelik full donanımlı carraro almayacağım. Kadro alacağım ve deore ile donatacağım. Buradaki fikirlere ihtiyacım var. 8-9 Binlik bisiklet alacak olursam , o da Giant yada Trek olur .

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
İlk mesaj:
en kaliteli malzemelerle "Parasını düşünmeden" ve sadece "Kalite ve Performans" odaklı değişlikler düşünüyorum.
13. mesaj:
7005 kadroya full deore

"Üst seviye ekipmana gerçekten ihtiyacınız var mı?" sorusuna 5. mesajda verilen yanıt:
ihtiyacım oluyor kesinlikle
16. mesaj:
Xtr kullanacak alanlarımız yok maalesef

Önce ne istediğinize karar verin, ondan sonra başlık açın. İnsanların vaktini boşu yere harcamayın.

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Çağrı Fatih Yamalı
Sizin malesef bi konustugunuz bi konustugunuzu tutmuyor. Sizinki bence burda sadece vakitgecirmek baska bir sey de degil.
Önce para önemli degil üst seviye en kalitelisi olsun diye yaziyorsunuz sonra deore cok iyi diyorsunuz.
XTR'i kullanma alani deoreninkin'den baskami oluyor bu da ayri bir konu. Bir aciklama yaparsaniz cok iyi olur, ben daha böyle bir sey duymadimda.

Böyle size yardimci olacak arkadaslar olmaz, bosuna vakit harcama burada. Yine de bol sanslar.

Çağrı Fatih Yamalı

Forum Demirbaşı
Tepki
299
Bisiklet
Carraro
Ne düşündüğümü yada ne yaptığımı bilemezsin. Tanımadığın biriyle bu kadar rahat konuşamazsın. Çok sıkıntıya giriyorsan admin ile iletişime geçer sayfadan attırırsın. Xtr kullanacak alan daha zorlu oluyor, yabancı siteleri okuyabilirsin yabancı dile sahipsen. Üstelik xtr harici alındığında mebla gereksiz artış gösteriyor.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Çağrı Fatih Yamalı
Çağrı bey, ilk mesajınızda söylediğiniz cümle '' en kaliteli malzemelerle "Parasını düşünmeden" ve sadece "Kalite ve Performans " odaklı değişlikler düşünüyorum'' şeklinde. Benim bu cümleden anladığım ve aklıma gelenler Shimano XTR veya SRAM XX şeklindedir.
Siz XTR çok fazla diyorsunuz, eğer öyleyse 2014 DEORE istiyorum veya SLX istiyorum şeklinde olursa daha doğru olur. Konuya giren insanların hepsi en yüksek seviyedeki donanımı önerir size. Biraz daha sakin olun, tüm mesajlarınızı okudum ve çok hırs yaptığınızı farkettim gerek yok. Biraz araştırma yapın, size gerekli olan donanım hangisi sonra bir fiyat belirleyin. Bu şekilde daha iyi iletişim sağlanır. Siz sert çıkarsanız kimse size yardımcı olmaz.

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.