Bisiklet ehliyeti ve kask zorunluluğu gelmesi

Scudo

Serkan.Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
764
Bisiklet
Mosso
elektirikli bisikletleri a1 kullanması lazım oysaki..
ama denetleme sıfır bir gün öldürücek o aletler beni

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Geçtiğimiz haftalarda evimin 100 metre ilerisinde küçük bir çocuğa araba çarpmış. Araba çok yavaş olmasına rağmen çocuğun bisikleti mazgala takılıp devrilmiş ve arabanın altında kalmış ve aynı anda hayatını kaybetmiş. Kafatası kırılmış duyduklarım doğruysa. Belki kask kullanıyor olsaydı böyle bir durumdan kurtulabilirdi. Bence kask kesinlikle şart. Ve ufaktan bir yaş sınırı olması da hiç fena olmaz.

mertceo

Forum Demirbaşı
Tepki
103
Bisiklet
Salcano
En yakın zamanda Allah'ın izniyle güzel bir kask temin edeceğim.

Kask şart arkadaşlar olmaz demeyin, kaza da olur bela da olur. Siz önleminizi alında ne olur ne olmaz.

Bende en yakın bir vakitte alacağım inşallah.

Emre Sertkaya

Daimi Üye
Tepki
92
Bisiklet
Kron
ben kask felan takmıyorum ama kesınlıkle bısıkletlılere kask zorunlulugu getırılsın . Eger herkes takarsa mılletin gozu alışır uzaylı gormus gibi bakmazlar .

The Ertuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
315
Yakında kaskı alacağım şimdilik kaskım yok ama arkadaş ben Yozgat'da daha 1 tane 1 tane ya kasklı adam olmaz mı? Demek ki ilk ben olacağım :p lisansımı da yarın alıyorum

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
tüm topiği baştan aşağı okudum arka sayfada cem dostum yazmış elektrikli bisikletler için bu uygulama tüm bisikletleri kapsamıyor..
zati dünyanın neresinde böyle bir saçmalık var acaba ,,hollandada amsterdamda bisiklet kullananlara ehliyet veriliyormuymuş acaba..komik ..

cem dostumun mesajı..

(link)

MuhammedAAA

Daimi Üye
Tepki
161
İsim
Muhammed
Bisiklet
Sedona
Kasklar hiç hoşuma gitmiyor ve kullanmıyorum :bilmiom: Hafif ve yazın kullanılabilecek kapalı kas öneriniz var mıdır ?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Muhammed Çakın

Hoşuna gittiği için değil, koruyacağı için kullanıyor olacaksın zaten.

MuhammedAAA

Daimi Üye
Tepki
161
İsim
Muhammed
Bisiklet
Sedona
Ben hoşuma gittiği için istiyorum :)

Tepki
19
@Ahmet Ayaz

+1

+Birisine para kazandırma gereği hasıl olmuştur, bu sebeple aklına gelmiştir sayın bir abinin. (Bisiklet ehliyeti kursu, Çin'den ucuza toptan kask ithalatı vb)

Xoqo

Forum Bağımlısı
Tepki
443
Bisiklet
Diğer
@Muhammed Çakın

Street ve DJ tarzı kasklarda var. Belki hoşunuza gidebilir :)

(link)

http://i.ebayimg.com/t/Bluegrass-Super-Bold-Skate-BMX-DJ-Helmet-Glossy-Black-Small-52-55cm-/00/s/ODAwWDgwMA==/$(KGrHqF,!pEE9lUumVG-BPdHHl4Elw~~60_35.JPG

http://i.ebayimg.com/t/Bluegrass-Bold-Skate-Helmet-Dirtlid-BMX-Scooter-2012-Blue-Grass-Dirt-Lid-/00/s/MTE5M1gxNjAw/$(KGrHqF,!pUE7BcvgQHkBPlF1fL-I!~~60_35.JPG

Özel onur

Üye
Tepki
6
Bisiklet
Ghost
Uzun zaman sonra bisiklet sahibi oldum ve forumda bilgi ve tecrubelerini yazan arkadaşların yazılarını okuduktan sonra hemen bir kask aldım. Tavsiyeleriniz üzere bakkala giderken bile kaskımı takıyorum. Hepinize tekrardan yararlı, faydalı ve bilinçlendirici yorumlarınız için teşekkür ederim.

Kimse alınmasın ama ben kask takmamanın cahillik ayrıca sevenlerimize ve sevdiklerimize karşı bencillik olduğunu düşünüyorum...

• Beğen
Tepkiler: Nüvit Becan

Deniz Caz

Daimi Üye
Tepki
63
Bisiklet
Salcano
kask zorunlu olsunda ehliyet nedir küçük çocukların bisiklete binmeleri yok olacak kask çok doğru olur ama ehliyet olmaz ilerde muayene felanda yaparlar Allah bilir

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
deniz yalnış anlaşılma olmasın arka sayfada cem dostumuz mesajı verdi sadece elektrikli bisiklet için ehliyet uygulaması düşünülmekte

gokhan.gursel

Daimi Üye
Tepki
198
bisiklete biniyoruz vergi vermiyoruz
bence bu birilerini rahatsız etti :)
bence bu pedal vergisinin ilk sinyali

illgnsyyz

Üye
Tepki
38
Bisiklet
Bianchi
kask kişinin kendi güvenliğini için olduğundan takıp takmamanın kişinin insiyatifinde olması gerekmez mi? bisiklet alabilecek kadar maddi yetkinlği olan kişi kendi risklerine karar verebilecek yetkinliktedir sanırım. aynı şekilde arabalarda da emniyet kemeri takma zorunluluğu bana garip geliyo. kemer takmamanın kişiden başka kimseye zararı yoksa karar neden risk sahibine bırakılmıyor?

gokhan.gursel

Daimi Üye
Tepki
198
bisiklete binmek ülkemizde hala çoğu kişiye uzak bir kavram
bizler sadece bisikleti seven kullanan kişiler değil aynı zamanda topluma bu aracı kabul edilebilir göstermeye çalışan kişileriz
bizi izliyen küçüklere örneğiz istesek de istemesek de böyle bir misyonumuz var
sırf bu nedenle bile olsa kaskı kullanmalıyız

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Sertaç EKİCİ

Şikayet etmedim ve etmediğim için de hatalıyım. Bu konularda yeterince bilgi sahibi olmadığım ve daha büyük sorunlara sebebiyet vermemek için bunu yapmıyorum.

Forum içerisinde benzer yada bisiklet yoluna park etmiş araç sahipleriyle yaşanan olayları da okuyunca insan ister istemez çekiniyor.