Bisiklet diyarı Amsterdam'dan 10 dakikalık resital

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@alp değer tanrıverdi

Bende hiç reklam yoktu hocam. Reklam engelleyici kullanmanı tavsiye ederim.

Tepki
254
Bisiklet
Salcano
@ahmetcan44

UYAP (Ulusal Yargı Ağı Projesi) kullanırken o tür eklenti ve engelleyiciler sorun çıkarabiliyor. Vimeo'da da bir sıkıntı var sanırım ses ve görüntü seknronizasyonu sağlanamıyor. Sıkıntı geçince izleriz artık.

@ahmetcan44

Alıntı yapınca reklamsız olarak izlenebiliyor. Bu nedenle alıntı yaptım.
EDİT: Yine olmadı. :(

Nihayet izleyebildim. Görüyoruz ki mesele ne bisiklet yolu ne de trafik düzenlemeleri. Bu adamların birbirlerine saygısı var. Trafik ışıklarının olmadığı bir kavşakta herkes ne kadar da güzel anlaşarak yoluna devam edebiliyor değil mi? Bu insanın insana olan ve aslında her insanda olması gereken ama bizim toplumumuzda ve geri kalmış toplumlarda gelişmemiş bir haslet. Biz bu yüzden kask takıyoruz. Videonun 5. dakika 48. saniyesine gelene kadar kask takmış kimseyi görmedim. Tabi bunda videoda gördüğümüz neredeyse herkesin bisikleti spor ve hobiden çok ulaşım aracı olarak kullanmasının da etkisi var. Ama bence, mercimek kadar beyni olan birinin gelip arkalarından kendilerine çarpmayacağından, çarpamayacağından eminler.
Paylaşım için tekrar teşekkürler.

Tepki
39
Bisiklet
Dahon
Sıkıntı yok her iki şekilde de normal bir şekilde reklamsız izleyebiliyorum

paylaşım için teşekürler ...

Çağlayan

Forum Bağımlısı
Tepki
890
Çok güzel görüntüler,

Hollanda'lılar da bisiklet;hem ulaşım aracı hem de kültür haline gelmiş,bizim ülkemize bu görüntülerin gelmesi için en az 100 yılın geçmesi gerekiyor..

gok

Forum Bağımlısı
Tepki
324
Reklam deyince sabah sabah ne reklamı acaba diyerek düşünmeye başlamıştım.Ben de Google chrome ve adblock önleyici olduğunu hatırladım:D.Harika bir paylaşım.Acaba bizdeki çekimler nasıl olur:D.Koyan olursa bence güzel paylaşım olur.Tom ve Jerry versiyonu:D

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
10 Ekim'de Amsterdam'a gittim. 2 saat kadar bisiklet kullanma fırsatı buldum. Tam mesai çıkışı olduğu içindi herhalde, inanılmaz bisiklet trafiği vardı. Kendimi İstanbul sokaklarında otomobil kullanıyormuş gibi hissettim :D

• Beğen
Tepkiler: Çağlayan

Engin ATAL

Forum Bağımlısı
Tepki
364
Bisiklet
Trek
Vızır vızır arı gibiler ama bana ilginç gelen , çoğu kask kullanmıyor :) Acaba kendilerini güvende hissettikleri için mi ?

• Beğen

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
@Engin ATAL
Daha evvelden forumda bunu bahsi geçmişti. Kask takanlar genelde turistler olduğu için takılmıyor diye bir yanıt gelmişti. Ama benim gördüğüm bizim gibi bisikleti ciddiye alanlar haricinde kask takan olmadığıydı. Aynı memleketimizde trafikteki bir çok sürücünün emniyet kemeri takmaması gibi. :)

Ayrıca cidden güvenli. Amsterdam'da bisikletle kaza yapsan haberlere çıkarsın belki de :D

• Beğen

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Evet al sana medeniyet;karşılık'lı saygı ve hoşgörü bizde olsa ama nerde adamlar haklı bizi niye alsınlar,avrupa birliğine aman diyorlar kalsın.

Engin YAĞIZ

Daimi Üye
Tepki
189
İsim
Engin YAĞIZ
Başlangıç
2001—02
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Engin ATAL

Aynen hiç kimse kask kullanmıyor, birde bisiklet lerin neredeyse hepsi klasik görünümlü yeni bisiklet yok gibi

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
@Engin YAĞIZ

Aslında yeni bisikletler var. Biz Türkiye'de nasıl fark ediliyorsak onlar da Amsterdam'da fark ediliyor.
Kadının dediği gibi "You have to see it for yourself", "Bizatihi gelip görmeniz lazım". Herkese tavsiye ederim, gidip Amsterdam'da bisiklet kullanmayı.

• Beğen
Tepkiler: Engin YAĞIZ

BF Okuru

Üye
Tepki
2
amsterdamdakiler herhalde bisiklet kazası yaparlarda azınlıkta olur herhalde ama birbirlerine kesin saygıları olduğu gerçek-ki bizim bu ülkenin başaramadığıda budur saygı kalmadı bizde, bunun nedenlerini burada açmaya kalkışşak valla 5 sayfa yazı çıkar adam işşiz ise karnı aç ise saygısı olmaz ,adamın kredi kartı borcu kaparık ise saygısı olmaz geçenlerde önümde taksici ile özel araba sahibi kapıştı ben ayırdım ,istanbulda millet trafikte patlamaya hazır bomba bunun nedeni dertli insan çoktur ,,
evet ahmet dostum koyuyorsun bu videoları beni kamçılıyorsun ,gerçi bende koydum tabi şaka yapıyorum ama şeytan diyorki bas git buradan bisiklet ile amsterdamada bayağı para yahu,,:)

ilginç ,çalıntı bisikletler herhalde ,çalanlarda kanala atıyor, bu da amsterdamda bisikletin başka bir gerçeği,,

Çağlayan

Forum Bağımlısı
Tepki
890
İstanbul'a marmaray yapıldı,bisiklet yolu düşünülmedi,oysa ki Gürkan Genç'in paylaştığı (link) resim de,tünelin altına bisiklet yolu yapılmış,İzmir'e uçan yol yapılıyor yine bisiklet yolu düşünülmedi..Ülkemiz de;Sporu icra etmemiz,şeytanla dans etmek gibi..

Bir Video'da benden :)

FelixTheCat

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Betül
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Videoyu izlerken birşeye dikkat ettim. Farkındaysanız şehir bisikleti çoğunlukta ve asvalt yolda gitmiyorlar her zaman. İnce teker bisikletlere ön yargınızı bu videoda yıkabilirsiniz sanırım. Nedense Türkiye'de amacına uygun kullanılmıyor bisiklet. Zevk meselesi olabilir evet ama nasıl ki f1 aracı asvaltta gitmiyorsa mtbnin asvaltta gitmeside bir o kadar garip geliyor bana.

İnsan faktörü ne kadar önemli gencinden yaşlısına herkes bisiklete biniyor. Kültür bu konudan uzaklaşıyorsam üzgünüm fakat Dinimiz kardeşlik ve hoşgörü dini olmasına karşın kötülediğimiz insanların ne denli hoşgörülü olduğunu da görebiliyoruz. İnsanlar artık tabularını yıkmalılar.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Betül özkal

evet doğru tesbitler,
hollandanın ekonomik durumuna bakalım, milli gelirine bakalım ,ekonomik refahı nasıl acaba birbirlerine saygılı olmaları ekonomik olarak iyi durumda olmalarındanmı ,bunlara bakacağız tabi,ayrıca amsterdamda eğim en çok 2 dir ama istanbulda eğim çoktur ,burada bisiklet çok insana angarya gelebilir ,ama bu sorunuda aşabiliriz bisiklet asansörler olabilir,örnek mesela bebek rampasını herkes çıkamaz oraya bi adet bisiklet asansör ,çok yer var tabi,,ayrıca bisiklet kullanma kültürünü yayacak olan merciler şarttır eğitim kurumları başta ,valilik tüm belediyeler ve bisiklet dernekleri,,mtb konusuna gelirsek, eski bi mtb ci olarak mtb dağ içindir şehirde ise şehir bisikleti uygundur performans için ise kesin yol bisikleti,,ha, her yol bisikleti olan illa performans yapacak diye bi kanun yoktur,,

Tepki
33
Bisiklet
Carraro
Bu güzel görüntüler için teşekkürler.
Umarım bir gün ülkemizde de böyle düzenli yollar ve birbirine saygılı insanlar görürüz.