Bisiklet Cahili Anneye Yardım Lütfen

Melike S. Ünver

Aktif Üye
Tepki
286
Merhaba,
Yaklaşık 14 senedir bisiklet kullanmadım ve çok özledim. Bisiklet almaya karar verdim ama gelin görün ki bisiklet alemi çok değişmiş. Ben son kullandığım bisikleti alırken vitesli bisiklet yeni çıkmıştı:)
Bisiklet almak için forumlara, çeşitli sitelere göz gezdirdim ama karar vermek şöyle dursun neden bahsedildiğini bile anlayamadığım yazılar oldu. Markalar, terimler bana çok yabancı. O yüzden net üzerinde araştırma yapmak bana yardımcı olmuyor.
Uzun lafın kısası aşağıda yazdığım şekilde kullanacağım bisikleti seçmek için sizlerden yardım rica ediyorum. Şimdiden teşekkür ederim.
- Hem şehirde, hem de arazide kullanacağım.
- Oğlumu da bir çocuk taşıyıcısıyla taşıyacağım ki ikimizin ağırlığı 95 kg'yi buluyor :)
- Çukur, kaldırım, in-çık, rahat sürebilmeliyim.
- Boyum 167, kilom 76
- 1000 ytl'ye çıkabilirim

Scudo

imhoteb

Aktif Üye
Tepki
46
Bisiklet
Salcano
Bisikleti fazla hor kullanmazsanız size bütçe açısından biraz tasarruf da sağlayan birkaç önerim olacak : sedona sd711, scott contessa 50 ve geotech sahara bu modellerden birini seçebilir kalan paraya da bisikletiniz için kaliteli bir arka bagaj, ve oğlunuzla sizin için birer kask eldiven gibi gerekli şeyleri alabilirsiniz saygılar :)

• Beğen
Tepkiler: Melike S. Ünver

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bende Kron XC1000 ve XC2000 Modellerini tavsiye ederim Kadrosunuda istediğiniz gibi krabilirsiniz ömür boyu garantili :)
Hemen Arkadaşlarımız Yorum yapmadan ebn açıklamasını yapayım Arkadaşımın arkadaşı KRON Bisiklet ile duvara hızlı bir şekilde çarpıyor ve normalde dğer bisikletlerde Kullanıcı hatası olarak geçen ve ücrete tabi olan bu kaza KRON kadro hiçbir ücret talep edilmeden değiştirildi...

funq

Forum Demirbaşı
Tepki
332
Bisiklet
Geotech
böyle bir kullanım için kron daha mantıklı bir seçim olacaktır herhalde, kadro sağlamlığı bakımından

• Beğen

Alp Aslan

Forum Bağımlısı
Tepki
4.150
Bisiklet
Cannondale
ilk önce nelere ihtiyacı olacağını kendi aramızda konusursak belki arkasında çocuğunu taşıyacak bir anneye daha fazla yardımcı oluruz bu arada satış yapan mağazalardaki arkadaşlarımızında bagaj takılabilen modeller hakkında yorumları olabilir.bence şu noktadan yola çıkalım arka ağır olacağı için 28 jant dahamı iyi olacaktır hız için yoksa 28 jant olması arkada çocuk olduğu için denge konusunda rahatsızlık verirmi , 26 jant benim bildiğim daha bir denge ve kıvraklık verir. vs. vs. belki böyle gidersek seçenekleri azaltabiliriz .ben 5-6 aydır bisiklete dönüş yaptım çocuklukdan sonra ve hala bisikletleri incelerken karasızlık yaşıyorum bari hanfendiyi sıkıntıya sokmayalım.
iyi akşamlar,Alp ASLAN

• Beğen

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Başka bir arkadaşımızın açtığı başlık altına yazılan önerileri okumanızı tavsiye ederim. İşte adresi :
(link)

Kesinlikle tur bisikleti almanızı öneririm (28" jant). Marka ve modellere fazla takılmadan, fakat farklı birkaç markanın tur bisikletlerini, mümkünse biraz deneme amaçlı sürerek kararınızı vermenizde fayda var. Tur bisikletini her türlü arazi şartında kullanabilirsiniz. Dağ bisikleti alıp, tur bisikleti kullanmanın zevkinden mahrum kalmayın. Çocuk taşıyıcı hakkında bir bilgim yok.

alpaslan11
Değindiğiniz "28" ve 26" jant bisikletler" konusunda çok bilgim yok ancak teker küçüldükçe kıvraklık artar. Bunun denge ve kıvraklık üzerine fazla etkisi olacağını düşünmüyorum. Ama bu konuda daha bilgili birisinin yorumunu almak gerek. Tahminim hanfendi çocuk taşıyıcısını, arabaların olmadığı, yürüyüş yollarında kullanacaktır. Ufaklığın yaşı kaç bilmiyorum ama 5 yaşlarına gelince taşıyıcıya da gerek kalmaz zaten.