Bisiklet Bilgisayarı+Bisiklet tutacağı

Kir-pi

Forum Bağımlısı
Tepki
229
Bisiklet
Cube
Merhaba arkadaşlar önceden sigma bc1606 kullanıyordum hatta şuan hala bisiklet üzerinde takılı olarak tutuyorum.Fakat yavaş yavaş artık teknolojinin gelişmesi ile cep telefonumu yavaş yavaş bisiklet bilgisayarı olarak kullanmayı planlıyorum.

Biliyorsunuz garmin edge 800 çok güzel bir ürün fakat fiyatıda gayet güzel ve sadece bisiklette veya gezmelerde kullanabiliyoruz.
Şu an kullandığım Telefon paranoid android 4.4.3 sürüm yüklü Nexus4 ayrıca cihazda runtastic mountain bike pro yüklü.Ayrıca Garmin edgede bulunan özelliklerden biri olan ANT kalp ritim sensörüne benzer olarakta İmaze marka bluetooth 4.0 smart uyumlı KR sensörü kullanıyorum.

Fakat karar veremediğim bir konu acaba bt4.0 kadans sensörü ve hız sensörüde almalımıyım yoksa asisted gps desteği hız için yeterlimi?Yeterli ise garmin edge'de neden ekstradan ihtiyac duyuyor sadece kadans içinmi? Bisikleti öyle performanslı kullanan biri değilim daha çok gezme ve dolaşma için kullanıyorum.BT4.0 ürünler 2si aynı anda bağlanıp çalışabiliyor.Cihaz üzerinde.

İkinci bir sorumda bu telefonu monte edecek şık bir ürün bulamadım bulduğum ürünlerde genelde çok kaba veya kibar olanlarda aşırı pahalı bu yüzden kendim yapmaya karar verdim.Yer olarak gidon boğazını düşünüyorum çünkü yatay ve dikey pozisyonda en şık orada duruyor.Nasıl birşeyler yapabilirim neler kullanabilirim yardımcı olursanız sevinirim.Elimde fazladan 3 adet silikon kılıf bulunmakta.

Beğendiğim sistem olarak universal modeli benim telefon için uygun.Fakat fiyat olarak çok fazla böyle basit bir ürün için.
(link)

Scudo