Bisiklet bagajıyla ilgili

Scudo

Orhan Kılıç

Forum Bağımlısı
Kayıt
30 Ocak 2010
Mesaj
1.478
Tepki
2.315
Şehir
İstanbul
Resimdeki portbagajı kolaylıkla monte edip çıkarabilirsiniz. Üstteki delik Portbagaj için, alttaki delik çamurluk için. Tabi bu arada Portbagajın üst kısmındaki nikelajlı parçayı bisiklete monte edebilmeniz için kadro üzerinde deliklerin olması gerekiyor. Sedona 321 gibi delik olmayan modeller sele kelekçesine bağlanabiliyor ama bu zamanla kelepçenin gevşeyip selenin aşağı kaymasına neden oluyor.
 

ozkanyksl

Üye
Kayıt
25 Ocak 2015
Mesaj
5
Tepki
4
Yaş
40
Şehir
muş
İsim
Özkan Yuksel
Bisiklet
Kron
Merhabalar, bu yaz planladığım turlar içerisinde 2-3 günlük kamp kurmayı düşünüyorum. Çadır, mat vb. kamp malzemelerini bisikletimle taşırken nasıl bir bagaj sistemi önerirsiniz? Römork mu kadro bagajları mı daha kullanışlı olur? Bu konuya en yakın başlık burayı gördüm. Teşekkürler.
 

Oğuzhan Y.

Forum Bağımlısı
Kayıt
12 Temmuz 2010
Mesaj
1.263
Tepki
1.804
Şehir
Bolu
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Felt
@ozkanyksl
2-3 günlük tur için römorka hiç gerek olmaz diye düşünüyorum. Kadro bagajı ve heybe size rahatlıkla yetecektir.
 

ozkanyksl

Üye
Kayıt
25 Ocak 2015
Mesaj
5
Tepki
4
Yaş
40
Şehir
muş
İsim
Özkan Yuksel
Bisiklet
Kron
heybe uyumlu bagaj ve şimdilik 15 litrelik bir heybe aldım maksimum 100km lik günübirlik turlarda kullanıyorum. kamplı turlar için bir nevi alıştırma yapıyorum. Yani bir yandan da kondisyon yapıyorum tabi. bagajı v fren uyumlu satın aldım bisikletin kadrosu disk uyumluydu onu unuttum ama sorun olmadı çok ufak bir temas oldu disk fren bağlantı noktasında. bu konuyla ilgilenenler için fotoğrafta koyacağım. merak edenler için söylüyorum 15 litrelik bagaj biraz ufak kalıyor ama üst boş olduğu için büyük bir sırt çantası (resimde gördüğünüz üzre ben küçük bir sırt çantasını bagaj lastiğiyle üste koydum) ve onun üzerine de çadır mat gibi eşyalar konularak idare edilebilir. Tüm eşyam heybede olsun derseniz daha büyük modelleri öneririm. fikir veren arkadaşlara tekrar teşekkürler.
 

Dosyalar

Safa Arslaner

Forum Demirbaşı
Kayıt
28 Haziran 2010
Mesaj
559
Tepki
225
Şehir
Samsun-Çorum-Hopa
@eozalp1914 bende aynı bagajı kullanıyorum bir sıkıntısı yok bagajla birlikte ortlieb heybeleri kullanıyorum aynı zamanda tıka basa dolu olduğu halde bişey olmadı hatta bir iki kere denemelik üstüne oturdum yine bişey olmadı tek sıkıntısı gelen vidaların içi hafaf paslanmış gibi olmaya başladı bu da sorun değil
 
  • Beğen
Tepkiler: eozalp1914
Yukarı Alt