Bisiklet ayaklığı gerekli mi?

Tepki
6
cannondale badboy bisikletim var lakin sabitleme ayagi yok bende ya duvara yasliyorum yada cok yorulduysa yere yatiriyorum:) acaba bisiklet ayagi kullanan varmi yoksa herkes benim gibi mi kullaniyo acikcasi bu ayaklari bisiklete gorsel olarak yakistiramiyorum

Scudo

Umut Kılınç37

Forum Bağımlısı
Tepki
139
Bisiklet
Salcano
Bende ayaklık yok genellikle ihtiyaç duymuyorum duvara falan yaslıyorum eğer yaslacak yer yoksa ters çeviriyorum.

Çağlayan

Forum Bağımlısı
Tepki
890
Bence gereklidir,ayaklık olmadığı zaman,bisiklet düşebiliyor..ben bisikletime kıyamadım ayaklık taktım,görüntüsü önemli değil parçalarına zarar gelmemesi önemli..

umarım yardımcı olmuşumdur :)

Barış Onur

Aktif Üye
Tepki
65
Ben ayaklık taraftarıyım. Yol dostumun yerde kıvranması, çamura bulanması hoşuma gitmiyor. Heybetli heybetli dik dursun.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
aydın bey ,
size kalmış hangisi kolayınıza gidiyorsa ,ben kullanmıyorum ,arka tekeri hep bi duvara yaslarım ya da bisikleti yere yatırırım ,

Enes Gürel

Aktif Üye
Tepki
69
Bisiklet
Bianchi
genelde hic bir mtb ci takmaz takanda hemen 1 ay içinde çıkarıyor :)

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
3bin liralık bisikletim var, parasını geçtim, gözüm gibi bebeğim gibi bakıyorum. Sağa sola yaslayıp çizersem içim cız eder. Hem ondan soğurum hem üzülürüm. Bu yüzden ayaklık kullanıyorum.

Tepki
44
Bisiklet
Salcano
Gün içinde dükkan önünde sürekli park halinde durduğu için mecburi olarak takıyorum, gram sevmiyorum o ayrı :D MTB'nin doğasına aykırı ayaklık...

Enes Gürel

Aktif Üye
Tepki
69
Bisiklet
Bianchi
genelde hic bir mtb ci takmaz takanda hemen 1 ay içinde çıkarıyor :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Berksan

dostum berksan ,
benim karbon bana 6000 liraya mal oldu 4300 liraya almış idim 2008 martında 50.000 km yi geçtim her tarafı çizik içinde çizik olacak ilk aldığım zaman çizilmesin felan diyordum ama tabi çok kullandığım için makineyi fena halde çizdik.evet mal eskiyecek ..yapılacak bi şey yok kaçış yok,,

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Bence hic gerek yok, agirliktan baska bir seye yaramaz. Arka tekeri duvara yasliyarak durdura bilirsiniz, ayni ayaklik görevini görür. Ben simdiye kadar hic ayaklik kullanmadim, herzaman arka tekeri duvara yasliyarak durduruyorum ve simdiye kadar ne düsme oldu nede cizilme. Kara sizin nasil uygun görürseniz öyle yapin.

• Beğen
Tepkiler: Taner Eraslan

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
@Kudret Kurtcebe

kudret abi, valla her insanın yada her erkek arabasını misal çok sever, ona gözü gibi bakar hergün yıkamaya çalışır. Benim içinde durum böyle 3 günde bir yıkıyorum duruluyorum bisikletimi :) çizilmesin diye takıyorum ayaklığı. Biyere bıraktığım zaman kilitlediğim zaman 10 adamlık yere giderim, ama her 3-5saniyede bir arkama bakarım, biri kurcalıyor mu diye. Gözüm o benim, bebeğim herşeyim aşkım :) daha ne diyim abi..

BF Okuru

Üye
Tepki
2
mtbye neden ters onu kavrayamadım ,gözümede hiç batmıyor açıkçası ve çok işime yarıyor

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
@murat cömez

murat abi şöyle birşeyde var, bir xx gelip yolda dikkatsizce yürüyor gelip bisiklete dokunuyor ve bisiklet savrulup düşüyor. Misal sen cube'ni bir demir çubuğa yasladın, bu xx kişisi geldi çarptı ve düşürdü. Kadron çizilecek. O gün bunu dert etmeyeceksin, ama yıkayıp pakladığın zaman o çiziği hep göreceksin ve ah diyeceksin :(

• Beğen

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Kudret Kurtcebe

malesef ki şuan 500 bin tllik araçlar bile birgün çöpe gidecek daha da önemlisi 1 sn sonramızın garantisi yok madem para veriyoruz ,hiç acımadan heryere dalıyorum

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Berksan

haklısın adam bi kere sevince fena halde seviyorda genede çok aşırı sevmemek lazım sonra başına bi olay gelir çok üzülmece olur, evet herşeyin orta noktası iyidir ..:in:

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
@Kudret Kurtcebe

az önce bisikletin bir kabaca tozunu alayım dedim abi, baktım kaliper rotora sürtüyor, dedim vidası gevşemiştir bir sıkayım. Sıkarken vida yada vidanın girdiği yer yalama yaptı. Çok moralim bozuk şuan abi ve ne yapacağımı bilmiyorum

• Beğen

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@alper Ku

doğru ,1 sn sonramızın garantisi yok,,

@Berksan

berksan kaliper dediğin ,disk frenin kaliperi ,benim takımlarım var ayar yaparken o vidalara fazla zorlama yapmıyorum yalama olmuş ise başka bir vida takılabilinir

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Berksan

Berksan ben bisikletimi hic bir zaman demir cubuga yaslamam ve özellikle her biraktigim yerde yaninda olurum ve hic yanindan ayrilmam, bu benim prensibim. Böylece ne ayakliga nede kilide gerkduyuyorum. Ben bisikleti sadece spor amacli kullanirim, ekmek almaya yada alisverise bisikletle gitmem. Bu tür seyler icin nede olsa ehliyete para verdik... Bisiklet sürüyoruz diye arabaya yada motora düsman olmadikya. :)