Bisiklet arka bagaj yüksekliği

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında gns10 tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
 1. gns10

  gns10 Yeni Üye

  Yaş:
  21
  Kayıt:
  26 Mayıs 2016
  Mesajlar:
  5
  Beğeniler:
  0
  Şehir:
  Manisa
  Adı:
  Güneş D.
  Bisiklet:
  Salcano
  Seviye:
  Tur için bagaj taktım da arka bagajın yüksekliğinde kararsız kaldım. Acaba tekere yakın olması mı iyi? Yoksa tekere uzak olması mı? Fiziken tekere yakın olursa sağa sola sallanmalarda daha az hasar görür. Uzun yolculukta daha iyi olur gibi de emin değilim. Belki bagajı yüksek tutmanın daha güzel avantajı vardır. Deneyimi olan arkadaşlar varsa hayati ve ya çok önemli değil ama beni ikna ederlese iyi olurdu.
   
 2. soneryen

  soneryen Onursal Üye

  Kayıt:
  8 Ekim 2006
  Mesajlar:
  3.698
  Beğeniler:
  2.689
  Şehir:
  Bahçeşehir-Esenkent
  Adı:
  Soner
  Bisiklet:
  Trek
  Seviye:
  Bazı sele borusuna takılan bagajların, daha ağır yük taşıyabilmesi ve sağa-sola oynamaması için uzatma demirleri vardır. Bu tarz sele kadrosuna takılan bagajların mecburen lastiğe yakın olması gerekiyor çünkü bahsettiğim uzatma demirleri yetişmiyor. Velev ki sizin sele altı bagajjınızın uzatma demirleri yok, bu tarz bir bagaja yükü intizamlı yüklemek ve bozuk yollarda kullanmamak gerek. Daha doğrusu bu tarz bagajlar uzun turlar için kısa turlar için kullanılır. Yüklendiği ağırlığın sele borusuna yaptığı baskı artı sizin sele borusuna yaptığınız baskı kadronun çatlamasına sebep olur, bu tarz bagajları mümkün mertebe kısa turlarda ve hafif + dengeli yüklerde kullanmakta yarar var.
   
 3. #3
  gns10

  gns10 Yeni Üye

  Yaş:
  21
  Kayıt:
  26 Mayıs 2016
  Mesajlar:
  5
  Beğeniler:
  0
  Şehir:
  Manisa
  Adı:
  Güneş D.
  Bisiklet:
  Salcano
  Seviye:
  hmm yalnız benimkisi seleden değil. Bildiğin tur bagajı. Yalnız benimkisi alt taraftan ayarlanabiliyor. Tur bisikletlerinin delikleri olan yere. Zaten aynı kural geçerli dimi. En iyisi kısaltayım da tekerleğe yakın olsun.:harika:
   
 4. ...

  ... Onursal Üye

  Kayıt:
  18 Eylül 2015
  Mesajlar:
  1.723
  Beğeniler:
  2.087
  Şehir:
  hrtsutrsy
  Seviye:
  @gns10 ben yuksek duruşu sevmedigim icin tekere yakın yaptim ama bu defa topuklara canta csrptığı ucin yine yukselttim.sende tahminim yukselteceksin.