Bisiklet arıyorum: Yardım edermisiniz...

Tepki
7
Hamza şimşek Gazi üniversitesinde okuyorum orda bir bisiklet topluluğumuz var..

Bisiklet almak istiyorum bu konuda pek bir bilgim yok bana yardım edebilirmisiniz..

Aradığım bisiklet ön amasörlü düzgün bir vites ve firen sistemi olan hafif ve sağlam bisiklet

Genelde okul yurt ulaşımınıda bisikletimle sağlamayı düşünüyorum ASFALT

Ama okulda topluluk olarak asfalt toprak yol kullanılmakta ve en fazla 40 km günlük parkurlar var bildiğim kadarıyla...

Bisiklette beyaz ve sarı en sevdiğim iki renktir...

Boyum 1.70 kilom 65 galiba bisiklet seciminde bunlarıda göz önüne almalıyım...

ayırdığım bütçe 270-300 nakit

isteyene 220 tl ye aldığım minton fotograf makinemide vere bilirim..
ayakkabılarım giyisilerimide takas olarak vere bilirim...

örnk:
(link)

Bu bisiklet güzele benziyor... ama öncelikli olan bulabildiğim en ucuza bunu bulabilmek

Scudo

bianchiultra

Forum Bağımlısı
Tepki
226
24 jant değilde 26 '' jant tercih etmelisiniz bisiklet ufak gelebilir :D ii günler

sonEr´´

Forum Bağımlısı
Tepki
1.421
Bisiklet
Salcano
Asfaltta ve hafıf arazıde suruceksenız.Ben normal tempoda giderım kendımı fazla zorlamam dersenız.Sizin için en uygun bısıklet şehir bisikletleridir....

Kadro boyu olarakda 17 - 18 ınc sıze uygun gıbı :)

Onerebılcegım en uygun fıyatlardakı bısıkletler sunlar...

Sedona 311 (link)

Geotech Life (link)

Donanım olarak Sedona daha avantajlı ve hemde 0 ;) Sedona'nın tek dezavantajı sabit maşaya sahıp olması .. neden dersenız sabıt maşalar ıle arazıde bıraz sıkıntı yasarsınız yoldakı tıtresımı dırek kollarınız karsılar...Ama geotech ise donanım olarak hemen hemen yakın hatta aynı gıbı ancak 2.el :) Amortisörlü maşasıda cok buyuk bır avantajı... Bu ıkı bısıklette ısınızı gorebılır...Son derece memnun kalırsınız :) İyi forumlar ...

uğur yılmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
315
300 tlye geotech dakar var, düşünür müsünüz? O paraya alınabilecek en iyi tercihlerden birisi bence.

tolga1976

Forum Bağımlısı
Tepki
2.380
Acele etme bence.. Biraz daha paranı biriktir en az bi 500 olsun.. Süper bir makina düşürürsün o zaman forumdan.. Hatta kron xc500 bile alabilirsin sıfır kim bilir:rolleyes:

uğur kocaağa

Daimi Üye
Tepki
193
arkadaş bütçesini yazmış. para biriktirmek uzun iş, para kenarda dursun bu yaz bisiklete binmesin mi yani? olmaz olmaz, Bence arkadaş alsın bütçesiyle alabileceğinin en iyisini sonra bütçesi artınca bisiklet sevdası iyice onu kasıp kavurmaya başlayınca daha iyi modellere geçiş yapsın... Benim önerim bu...

uğur kocaağa

Daimi Üye
Tepki
193
@sonEr´´
Arkadaş bütçesini belirtmiş 270-300 lira bütçem var demiş...

tolga1976

Forum Bağımlısı
Tepki
2.380
@uğur kocaağa

Evet bütçesi bu kadar ama ne yapalım bizde en kısa zamanda güzel bir bisiklete binsin isteriz, di mi?

Bak aşağıdaki linkde bir kron xc500 17.5 inçlik( tam sana göre) donanımları iyi bir makina var.. Sahibi en son 450 demiş.. Ama kargoyu karşılamak üzere 400 diye rica edin.. Kargoyla size 420'ye patlar.. Ne dersin.

Sahibi Mahmut bey;05437465545..

Link..(link)

Bol şans..

sonEr´´

Forum Bağımlısı
Tepki
1.421
Bisiklet
Salcano
@uğur kocaağa

Evet haklısın ama butcesı sınırlı oldugu ıcın celık yıgını bısıkletlerı onermemız yanlıs olmazmı :( İyi forumlar

uğur kocaağa

Daimi Üye
Tepki
193
@sonEr´´

Çelik yığını değilde Salcano alu vb gibi 2.el modellere yönelebilir. Aynı sıkıntıyı bende çekiyorum şimdi 350 lira bütçe ile Mtb arıyorum, bütçem artınca zaten iyi bi tane alır yada toplarım ama şu an için 350 TL. O yüzden arkadaşın ne demek istediğini çok iyi anlıyorum. Sizin tavsiye ettiklerinizde hoş bisikletler yoksa ama işte araya bütçe girdimi iş değişiyor. Bunun yanında 40-50 liraya bi kask 20-25 liraya eldiven aldığını düşünün. 60-70 belki 100 lirayı bile geçecek ek masraflar olacak yani onlarıda göz ardı etmemek lazım...

Tepki
7
Bübcemi yazmıştın tek istediğin ne boyutlarda ne özellikte bir bisiklet işimi görür ve en uygun kaça bulabilirim bunu öğrenmek ve tez elden bisiklet sahibi olmak...

Arkadaşlar bu parayı inanın iki günde bir öğle yemegi yiyerek biriktirdim bana yardımcı olabileceginiz konu biraz daha biriktirmemi tavsiye etmek degil bu fiyata bulabilecegimin en iyisini bulmama yardımcı olmaz...

İlgilenen arkadaşlara gercekten çok ama çok teşekkür ederim...

Ankarada cepada ön amasörlü RALEİGH marka 0 bisiklet var Galiba ABD Malı 2 yıl garantili görüntü olarak güzel satıcının yarı profesyonel olduğunu idda ettiği ama o markanın en kotüsü diye bilirim dedi 330 tl bisiklet var bilen varmı böyle birşeyii

Tepki
7
bu bütceyi bile çok zor ulaştım lütfen tartışma konusu yapmayın.....

0 garantili ön amasörlü raleigh marka birşey 330 tl nasıl bir marka

SRT

Forum Bağımlısı
Tepki
1.504
Başlangıç
1964—65
Bisiklet
Diğer
Sizin baktığınızın Raleigh bisikletin modeli nedir acaba?
Aşağıda Raleigh'ın bazı modelleri ve İngiltere fiyatları var...Bunların arasında sizin baktığınız model var mı?Yok ise,bisikleti gördüğünüz yere gidip,modelini,yılını ve diğer özelliklerini sorun..Sonra buraya yazarsınız...Kolay gelsin...

(link)

Tepki
7
@Sedat TOSUNOĞLU

(link)

Düz kadrodan oluşan koldan vitesli v firenli ön amasörlü bir bisikletti o markanın en uygunu ve ev düşük özelliklisi demişti satıcı

SRT

Forum Bağımlısı
Tepki
1.504
Başlangıç
1964—65
Bisiklet
Diğer
İnterspor İstanbul'da bir firma ve geçen yaz Raleigh Türkiye distrübütörü olmuş...En iyisi oraya bir telefon açıp konuşun...Fiyatı size uyan o bisikleti de sorun..Belki Ankara'da başka bayileri de vardır ve sizi yönlendirirler...Eğer 2.el bir bisiklet düşünüyorsan,forumdan senin bütçene uyabilecek bisiklet bulma ihtimalin de olabilir.İyice bir araştır..Ancak,2.el almak biraz şans işidir,bisikletten anlayan bir arkadaşın ile birlikte görmeden de alma derim.Kolay gelsin.

Tepki
7
mesaj yazanlara teşekür ederim
ben cvp yazamıyorum yeni üye olduğumdan
ama mail adresi veya telefon bırakırsanız size ulaşa bilirim

Tepki
7
http://photos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs122.snc1/5260_1185738317223_1041220793_564792_2017339_n.jpg

Bu bisikleti buldum
arkadaşta güzel bakımlı ve bilinçli elerde kullanılmış ama 1000 km sonra lastik firen gibi bakımları yapman şart dedi