Bisiklet Arastiriyorum ve yardimlarinizi bekliyorum.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Tum forumdaslarima selamlar dilerim !

Bayagi bir suredir kamp yapma dusuncem vardi, ara sira babamla amator olarak daglara kayalara tirmaniyorduk ve bu tarz seyler beni heycanlandiriyordu. 2-3 gun once atlaskamp diye bir site buldum ve heyecanim dahada alevlendi. Kampa bisikletle cikmak istiyorum ve forumu gezdigim kadariyla bir hayli tecrubeler yasamis bir cok uyeler var onlardan istegim bana hem sehir icinde hemde daglik yollarda sorun cikarmayacak bir bisiklet onermeniz : ) . 1.80 boyum var ve 78 kiloyum ve sizce uygunmudur kampcilik icin zayiflamammi lazim ? Yardim edecem tum uyelere tesekkur ederim. Telefondan yaziyorum anlam bozukluklarini tespit edemedim kusura bakmayin. Ve yasim 17 dolayisiyla yasitim olan bu tur islere kalkisacak kimse yok tek basima gitmen sorun olur mu ?

Fiyat: En yuksek 850 lira

Scudo

Doğukan KARBAL

Forum Bağımlısı
Tepki
386
Bisiklet
Merida
Bizden de sana selamlar ve iyi akşamlar forumdaşımız. :) Şimdi şöyle diyeyimki vücudunuz gayet iyi bence ama yaklaşık 5 kilo versenız gayet iyi olursunuz. Fakat size bir sorum olacak. Hantal mısınız, yoksa dipcik gibimisiniz ? :D Şimdi şöyle diyeyim ki benım yaşım 14. :) Fakat ailem tek başıma gitmeme izin veriyor. Alacağım bisiklet Sedona 741D 2011 model. Fiyatı yakşalık 950 lira civarında. Biraz daha arttırıp bütçenizi bu bisikleti almanızı tavsıye ederım. :) İyi akşamlar iyi forumlar...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Pek hareket etmem ama spor musabakalarinda acaip hareketliyimdir. Maclarda falan en cok kosanlar arasindayim.

Tepki
24
öncelikle hoşgeldin. bisikletini seçmeden önce forumu iyice araştırmanı öneririm tecrübeli abilerimizin yazdıklarını iyice oku. özellikle şuraya bakmalısın :

(link)

ve kendimce bir yorum yapacak olursam kilon sorun olmaz kondisyonun yeterli seviyeye gelince dağ bayır dayanmıyor insana. Umarım kendine en uygun bisikleti seçersin iyi forumlar.

• Beğen
Tepkiler: Doğukan KARBAL

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Forumu dun gece baya bir gezdin zaten bugun deneme sinavim olmasina ragmen forum dun gece agir basti ve baya dolastim ama bisiklet secimi karisik geldi onun icin sizin tecrubelerinizden yararlanmak istedim : )

Tepki
24
aman diyim benim gibi sende yakma başını bisiklet sevdası yüzünden :) ayırdığın bütçeyi yazmışsın ama onun içine kaskını eldiveni aydınlatıcıyı, kamp yapıcam diyosun bisiklet bagajını dahil etmeyi unutma bence :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Onlar ayri zaten daha 1.500 luk malzeme alcam. Bot, cadir, su aritici, yesil lazer, uyku tulumu, bicak, goz yasartici sprey ve nicesii. Simdi telefondayim pek yazamiyorum :) . Basketbol yuzunden meniskuslerim yirtildi yazi bekliyorum onun icin.

Tepki
24
@Arda Barış Gözcü

geçmiş olsun. aman diyim zorlama fazla. neyse umarım bulursun kendine uygun bisikleti iyi forumlar.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Doğukan KARBAL

Sedona 741D 2011 modeline baktim peki bu bisiklet dagda iyi gider mi bilginiz var mi ?

Alper Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
450
@Arda Barış Gözcü

Yeni bisiklet almış ve bu işe de yeni başlayan birisiyim. Şunu söylemeliyim ki bir gece forumda dolaşmak aklındaki soru işaretlerini yok etmez. en az iki hafta dolaşıp bir çok konuyu okuman gerekiyor. Çünkü sorduğun sorular dahi ne kadar bildiğine göre şekilleniyor.

Ayrıca internnetten araştırmak ve showrooma gitmek arasında da çok fark var... İnternetten araştırıp maks 1200tl bütce ile gidip showroomdan 1550Tl lik bir bisikletle çıktım... Kask, eldiven...vs daha bunun içinde değil.

Tavsiyem hangi parça ne işe yarar bunları forumdaki yazılardan güzelce kavradıktan sonra, kısa bir internette araştırma yap, bütçeme boyuma hangisi uygun diye bir bak. Daha sonra gel buraya yeniden aklındaki modeller nasıldır diye sor. daha sonra gelen cevaplarla beraber git bir dene, bak... Daha sonra aklına başka modellerde sokar onlar :D gel birde o modelleride sor :) Sonra kesin karada var ve git al :)

Ayrıca araştırırken çok süper bisikletler göreceksin, bunları unut en iyi bisiklet alabildiğim bisiklettir düşüncesinden hiç çıkma...

Ayrıca bir önceki mesajda sorduğun bu bisiklet dağda gider mi? sorusuna ise evet gider ama sen yinede çok araştır. Araştırmaların sonunda zaten hangisi nerede gider, neyi olursa avantajı dezavantajı olur kendiliğinden bilir hale geleceksin. Tecrübe eksiğini ise buradaki arkadaşlara soracağın sorular kapatacaktır...