Bisiklet aramaktan yoruldum. Bisiklet mi toplasam?

Taha Güngör

Aktif Üye
Tepki
44
Bisiklet
Giant
Arkadaşlar yaklaşık 2 aydır bisiklet bakıyorum. Kafama yatan ve bütçeme uyan Sedona 741 ve Salcano 293 Sram oldu. Ancak Sedonada 21" yok ve herkes Salcano alma diyor. Artık çok sıkıldım. Bisiklet toplama işi hakkında ne dersiniz hiçbir bilgim yok bu eylem hakkında. Acaba yapılabilir bir şey midir ? Alsam Güzel bir kadro,yanına güzel bir deore veya slx set teker jant falan yapabilir miyim bu işi? ve bana normal mağazadan aldığımdan fazlasına mı patlar bu iş ?

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
ben bu dediğinizi denedim, hem tam hobi işi- yavaş yavaş yaparım dedim. giant kadro elimde kaldı öyle.. bence ustalaşmadan önce, böyle bir ''maceraya'' atlamayın.

Aeoronsc

Daimi Üye
Tepki
75
Bisiklet
Colnago
ben yıllardır hurda bisikletleri alıp topluyorum 0dan daha güzel bisikletler oluyor ama daha pahalıya gelmiş oluyor tabi bu zevk işi size kalmış bir şey ama 1 bisikletçi ile yada profesyonel ile birlikte bisikleti toplarsanız hem iyi olur hemde çok fazla para harcamamış olrsunuz

TaylanEr

Aktif Üye
Tepki
53
Bisiklet
Carraro
Daha pahalı olacağı kesin ama, dandik bir market bisikletini toplarken bile çok zevk almıştım.Bayramdan sonra bende ciddi anlamda birşey toplayacağım.

burak özgüng

Daimi Üye
Tepki
127
Bisiklet
Cannondale
o zaman mağdem toplucaksınız sedona 711 alın üstündeki parçaları satıp daha iyi parçalar takın.en azından elinizde binilebilir bir bisiklet olur paranız olunca parça alırsınız satarsınız..

Taha Güngör

Aktif Üye
Tepki
44
Bisiklet
Giant
@burak özgüng

sizin dediğiniz gibi yapıp da. salcano 293 sram alsam ilerleyen zamanda kadroyu değiştirsem nasıl olur peki ?

burak özgüng

Daimi Üye
Tepki
127
Bisiklet
Cannondale
nası yani parçalar kalıcak kadro değişicek anladığım kadarıyla..
gerçi 26' ten devam edicekseniz evet olabilir eski parçaları yeni alacağınız her hangi bir kadroda %99 kullanabilirsiniz..
bence o durumda bana kalırsa toptan satmayı düşünebilirsiniz.tabi önce toplamanız lazım :D
düşük donanımlı iyi kadrolu bir bisiklet alıp yükseltin daha avantajlı.0 dan başlamaktan daha ucuza maal olur
kolay gelsin..

Taha Güngör

Aktif Üye
Tepki
44
Bisiklet
Giant
Salcano 293 Sram 29" mtb.. daha sonra 29" bir kadro ile değiştirsem üstündeki setleri. çok mu sıkıntılı olur ?

@burak özgüng 26 değil bisiklet 29 hocam.

Serdar Sarı

Daimi Üye
Tepki
77
Bisiklet
Cannondale
@burak özgüng

Katılıyorum.. Ayrıca bisiklet alıp kadro değişikliğine gitmekdense bence de düşük donanımlı güzel kadrolu bi bisiklet alın zamanla size yetmeyen parçaları yükseltirsiniz. Hem daha tasarruflu hemde daha çok zamana yaymış olursunuz sizi maddi olarak çok sıkmaz