bisiklet almayı düşünüyorum önerileriniz =)

Tepki
1
başlıkta dediğim gibi bisiklet almayı düşünüyorum nasıl bir bisiklet almalıyım ;)
sadece markete gidip gelmek için değil gezmekte istiorum önerilerinizi bekliyorum :)

Scudo

omer yildiz

Forum Demirbaşı
Tepki
15
Ben çok araştırdım sonuçlar bu sayfada sana yol gösterebilir bir bak istersen

(link)

gecekusu333

Daimi Üye
Tepki
275
gezmekten kastın tam olarak nedir? bütçen nekadar? daha önce ne tarz bisiklet kullandın? bunları açıklamadan yapılcak öneriler gelişigüzel olur.adrese teslim istiyorsan adresini de vermelisin..

Mustafa Arman

Daimi Üye
Tepki
17
Bisikleti ne amaçla alacagına baglıdır MTB mi yoksa City Bike mı almayı düşünüyorsun ?bunun için ayırdıgın bütçen ne kadar ?

Tepki
1
Merhaba,

Ben de şehir bisikleti almak istiyorum. Kordonda akşamları sürmek için, 200-300TL arası bir bütçe ayırdım. Önerileriniz nelerdir?

çirkin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.364
Öncelikle çift amortisörlü bisikletlerden uzak durmanızı tavsiye ederim. İkinci olarak alacağınız bisikletin kadro boyu yani ana gövde boyunun size uygun olması gerekir. Bacak boyunuza göre küçük yada fazla büyük olmamalıdır. Üçüncü olarak,bisikletin hafifliği önemlidir. Ben deakşamları biraz binerim diye almıştım ama insan bindikçe daha fazla uzun yollara gitmek istiyor hele de bisiklet forumu üzerinden insanlarla tanıştıkça bu uzun yol meselesi daha da fazlalaşıyor. O zaman da bisikletinizin ağırlığı ve özellikleri daha da ön plana çıkıyor. Yani aldıktan 2-3 ay sonra keşke dağ bisikleti alsaydım ya da keşke daha başka model alsaydım dememek için öncelikle uzun uzun kullanım amacınızı iyi belirlemeniz yerinde olur. Ayrıca alırken bisikletin üzerindeki lastiğe de dikkat edin bence.Ben dağ bisikleti aldım ve oldukça kalın lastikleri vardı. Çoğunlukla yolda kullandığım için onları değiştirip yeni lastik almak zorunda kaldım. Bütçenize matara,kask,eldiven,pompa,iç lastik,far,arka flaşör gibi bisikletin olmazsa olmazlarını da eklerseniz ekonomik olarak yanılmazsınız.
Sorularınız olursa dilim döndüğünce cevaplamaya gayret ederim.
Umarım herşey istediğiniz gibi olur.

• Beğen
Tepkiler: TOYGAR YONTGAN
Tepki
1
hepinize teşekkürler ben dağ bisikleti istiyorum ve maksimum 250-350 lira arası felan bütçe ayırabilirim bide bu çift amortisörlü derken neyi kastediyorsunuz?

• Beğen
Tepkiler: çirkin

çirkin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.364
Orta kısmında amortisör olanları kastediyorum. Bu bisikletler eğimli arazide iniş sporu için tasarlandığından normal yolda güç kaybına neden olur. Bisiklet seçimi altındaki ana konu başlıklarını iyice incelemenizi tavsiye ederim.

Tepki
23
o fiyata iyi bir bisiklet alman mümkün değil .sana tavsiyem en azından bi 150 ,200lira daha koy sedona borla,kronxc500 veya salcano astro,alu modelleri alderim .başlangıç olarak ii olur senin için

• Beğen
Tepkiler: çirkin