Bisiklet almam konusunda fikir..

Tepki
2
İsim
isimsiz
Selam arkadaşlar;
Bisiklet alacağım epeydir forumda bulunan bir çok başlığı inceledim internette de baya araştırdım okuyabildiğim kadarıyla aşırı bilgi kalabalığı kafa karıştıran açıklamalar bi bisikleti iyileyen kötüleyen herşey mevcut.
Boyum 1,80 cm, kilom 105, bacak iç boyu yanlış ölçmedimse 92 cm.
Aradığım bisiklete gelince Samsun ilinde ikame ediyorum genellikle şehir içinde kullanmayı planlıyorum sahil kenarında ve dağ yollarında, biraz doğayla iç içe olmayı seven biriyim taşlı, çamurlu yolları severim.

Bir ayağımızda köyde gerektiğinde köyde de kullanmak istiyorum köy yolları taşlı, çamurlu düzgün bir yol yok keza şehir içi de çok farklı değil çamur yok belki ama çukurlar v.s

Bütçem 900,00 TL ile 1.000, TL arası iyi olabileceğini düşündüğünüz bir bisiklet için 1.100,00 TL ye kadar çıkabilirim ama 900,00 tl civarı olursa makbul olur ekipmanla birlikte bu zaten 1.000,00 TL yi geçecek.

Dağ mı şehir bisikleti mi istiyorsun diyen arkadaşlarda olacaktır orada kararsızım fikirlerinizi bekliyorum düşündüğüm örnekler aşağıda;

Mosso Legarda1521 MSM HYD (lastik, sele anlamında bazı arkadaşların şikayetleri var biraz masrafla iyi olabilir kanısındayım - liste fiyatı 900,00 TL fakat sanırım 850 TL ye felan alınabilir)

Bianchi RCX 229 (V fren) "750,00 TL ye alabiliyorum"
Carraro Big 629

Bianchi RCX 429 (Hidrolik Fren) "900,00 TL ye alabiliyorum"
Claud Butler Anteus 29" ( (link) ) (bu bisiklet sadece hepsiburada.com da var sanırım başka yerde bulamadım)

Fazla uzun bi yazı oldu sanırım vakit ayırırsanız şimdiden teşekkür ederim yorumlarınızı, fikirlerinize bekliyorum.

Scudo

Ulaş Çavuşoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
936
İsim
Ulaş
Bisiklet
Mosso
Kesinlikle dağ almalısın düz maşa ağır cüsselerde özellikle kötü koşullu yollarda felakete dönüşür amortisörlü almanız doğru olur model olarak bi fikrim yok yol bisikleti lobisindenim dağcılar görürse bakarlar iyi seçimler....

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
@yorumsuz055 bütçene uygun herhangibi bisikleti alabilirsin. hepsi fiyat aralığında aynı sayılır. carraro ya daha çok yönelebilirsin.
ben mtb almanı tavsiye edebilirim. aldığın mtb de hangi lastik olacak bilmiyorum ama conti race king yok ise o lastiği almanda fayda var.
max hava basıncında seni asfaltta asla üzmez.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@yorumsuz055 O bütçelerdeki dağ bisikletleri aşağı yukarı aynı oluyor @chnkrmz çok güzel açıklamış carraroya yönelebilirsin decathlona göz atabilirsin...

Tepki
2
İsim
isimsiz
@chnkrmz / @BF Okuru

kilodan dolayı v fren hidrolik fren çok farkettirir mi acaba ettirir diyende var demeyende herkes birşey söylüyor fiyat aralığında alınabilecek çok fazla birşey yok belki ama kiloyla alakalı v fren tutmaz gibi yorumlar okudum doğruluk payı var mıdır

chnkrmz

Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
@yorumsuz055 şuan ki v frenleri bilmiyorum. ama eski v lerden kötü olacağını sanmam aksine daha iyi olmalılar.
ben 1998 li yıllarda 18 vites bisikletimde v frende hiç sıkıntı çekmedim.
zımba gibi frenlere sahiptim. sadece bakımını aksatma yeterli. kilo ile ilgili de yokuşlarda hızlı gidersen sadece papuçları hızlı eritirsin. sıkıntısı o olur.
bide ıslandığında fren tutması biraz zayıflıyor. yağmurda çamurda daha dikkatli sürersin oda öyle olur.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Hiç bişey farketmez Cihanın dediği gibi çok yağmur çamur olursa biraz dikkat edersin ya da baradine in 3 renkli pabuçlarından kullanırsın bi problem olmaz :)

Tepki
2
İsim
isimsiz
tamam sağolun @BF Okuru / @chnkrmz

buda son soru (link) bu bisiklet
MODEL İSMİANTAEUS
TİPMTB
KADRO19”
ARKA VİTESSHIMANO RDM310 ALTUS 24 VİTES
VİTES KOLUSHIMANO SLM310
ARKA DİŞLİSHIMANO CSHG31
FREN SİSTEMİTEKTRO M290 HİDROLİK DİSK FREN
LASTİKCONTINENTAL 29X2,20 LASTİK
MAŞASR SUNTOUR XCM GİDONDAN KİLİTLEMELİ MAŞA

1080 TL ye alınabilir mi vites takımı v.s iyi mi dersiniz

chnkrmz

Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
@yorumsuz055 bu marka hakkında bilgim yok. bunu alacağına salcano astro 29 hd alsan daha iyi olur. yada carraro crs 620
anteus hakkında hiç bişe diyemem sana. ama araştırmasını yap belki farklı bilgilere erişebilirsin

• Beğen
Tepkiler: yorumsuz055

mehmetbeyy

Aktif Üye
Tepki
48
Decathlona bir bakın derim, ömür boyu kadro garantisi ve müşteri hizmetleri açısından iyi olduğu söyleniyor.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Claud Butler aslında ingiliz bisikleti fena bisikletlerde değil hani ama bizde bildiğim kadarıyla hepsiburada da var...Cihanım önerdiği 29 lul astro bence daha mantıklı bi kere kilo için 29 tekerlek avantaj sağlar :)

Tepki
2
İsim
isimsiz
@BF Okuru / Samsun da salcano satan bayilerde bu model yok diğer net siteleri hakkında da açıkçası pek güvenemiyorum bilmiyorum insan bilmediğinin düşmanıdır hesabı :) hepsiburada.com a nası güveniyosun diyebilirsin bura en azından bilinen bir yer belki diğer satıcılar buradan daha iyi ama yani bilemiyorum.

Decathlona da baktım hidrolik frenli bisikleti 1400 TL aşağı yukarı bu hepsiburada dakine yakın anladığım kadarıyla
V frenli modeli 640 Tl civarı oda maşada kilit yok sıkıştırılabilir ayarlı gibi birşey yazıyor
Mekanik disk frenli modeli 940 TL civarı buda mekanik olduğu için istemiyoruz (pek memnun olan yok sanırım bu fren sisteminden)

Teşekkür ederim bilgiler için ya nasip diyip atlayacaz birine hayırlısı

İyi forumlar

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
YENİ KONU AÇMAMAK İÇİN - Biraz bütçem var.Wat yapacağım için bisikletimi sattım.Ama şimdi vazgeçtim ve erasmus yapacağım.Yani çalışıp bisiklet alma işi yattı.Şu an mevcut parama 700 tl kadar daha koyup 105'li bir sıfır 2016 Felt alabilirim.Ya da hiç koymadan Sora donanımlı 2016 Felt alabilirim.İkisinden birisini almak istiyorum çünkü 2 yıl kadar süre bisikletsiz kalacağım.Zaten bisikletimi satalı 2 ay oldu.Tiagra donanımlı Lapierre Audacio 400'dü ve memnundum da.Özellikle büyüklerimden akıl istiyorum.Boş vaktim de var, gidip oyun konsolu almayı bile düşüyorum artık.Ama ot gibi yaşamak yerine diyorum ki bisiklete hemen geri mi dönsem?