Bisiklet almak istiyorum fiyat/performans hangisi

evren gün

Üye
Tepki
21
arkadaşlar selam,

foruma yeni üye oldum. forumda gerekli tüm bilgiler var. hatta fazlası bile olduğuna eminim. zaten biraz araştırdım ama o kadar çok model varki karar vermek çok zor. tüm yazıları okumak çok uzun süreceği için, biraz kestirme yol izleyerek bilgili arkdaşların yol göstermesini rica ediyorum.

normal olarak spor yapmadığım için bisiklet kullanarak formda kalmak daha mantıklı olduğunu düşünerek bisiklet almaya karar verdim. :) bu bisikleti çoğunlukla asfaltta kimi zaman toprak yollarda kullanabilirim.

aslında amacım, uzun süre kullanabilceğim, beni üzmeyecek fiyat/performansı iyi olan, değerli bir bisiklet almak.

bu bağlamda, genelde tercih edilen bisikleti almak daha mantıklı olacağını düşünüyorum. yalnız, bisiklet satın alırken en önemli şeyin boyumuza uygun olanı tercih etmemiz gerektiğini buradan öğrendim.

boyum; 178, kilo; 74 almak istediğim fiyat aralığı; 600 civarı.

bisiklet, temiz ikinci el olabilir. bana haşim işcan geçidi ve sirkeci yakın yerler. buralardan da alabilir, hatta almayı düşünen birileri varsa birlikte bile gidip alabiliriz. kısacası bayağı bi yardıma ihticayım var :) marka, model, fiyat, mekan hepsine ihtiyacım olacak ilgilinize şimdiden teşekkür edeim.

Scudo

İbrahim Aslanhan

Forum Bağımlısı
Tepki
814
Bisiklet
Scott
Arkadaşlarım sana güzel tavsiyelerde bulunacaklarıdır. Fiyat 600 Tl civarı , toprak yolda da kullanacaksan bir kaç marka önerirler. Güzel vardır ya. Sabırıszlanma yeterki :)

Formu iyice dolaş , gez, oku et zaten ufak ufak bişeyler belirir kafanda.

• Beğen
Tepkiler: evren gün

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.079
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
öncelikle aramıza hoş geldin, bisikletini almadan önce iyice düşün, acele edip yanlış karar vermemeye çalış, içine en çok sinen ve kullanım alınına göre ihtiyaçlarını en çok karşılayacak bisikleti seçmeye çalış.

Kadro boyu olarak (link) bu başlıktan doğru seçimi yapabilirsin, yine de bisikleti almadan önce üzerine oturup denemek en doğrusu oalcaktır.

İkinci olarak daha çok asfalt yolda kullanacağını belirtmişsin, eğer dağ bayır çıkmayacaksan şehir bisikleti alman en mantıklısı olur.

Geotec Life > (link)

veya

Kron Tourer (link)

bütçen dahilinde aklıma gelenler, tabi ki çok daha farklı alternatifler söylenecektir, acele etmeden bütçen dahilinde alabileceğin en güzel bisikleti alman dileğiyle. Şimdiden bol pedallamalar.

• Beğen

Erdem Akcan

Forum Bağımlısı
Tepki
592
foruma ve ailemize hoş geldin...öncelikle bisiklet için ayırdığın fiyat çok önemli 600 tl civarında bisikletlere bakıyorsan 2-3 modeli geçmeyecektir ..fiyat yada ayırdığın para ne kadar yğkselirse alabileceğin marka ve model ona göre artacaktır...diğer konuda ne tür zeminlerde ve şartlarda bisiklete binmek istediğindir...öncelikle anladığım kadarı ile gösteri ve bmx tarı olmayacağına göre 3 çeşit bisiklet kalıyor alabileceğin. 1. si mtb denilen dağ bisiketi 2. si yol bisikleti 3. süde tur bisikleti...hepsinin az çok ne anlama geldiğini tahmin edebiliyorsundur. ama işin içine 600 tl girince yol bisikleti hemen hemen devre dışı kalıyor diyebilirim..ya tur bisikleti olacak yada mtb...mtb nin lastikleri tur bisikletine oranla hem daha kalındır hemde bireaz daha küçüktür...ama arazi şartlarında da kullanacağım diyorsan tek şıkka düşeriz oda tabiii ki myb olacak... yani kısaca özetlersek o fiyata kron sedona yada salcano düşüne bilirsin bu markalarda senin kesene uygun modeller bulabilirsin ...benim ilk bisikletim sedonaydı ama şimdi yol biiskletine geçip ameleliği bıraktım :) sevgiler umarım biraz yardımcı olabilmişimdir

• Beğen

evren gün

Üye
Tepki
21
arkadaşlar araştırmalarım doğrultusunda,

700 tl civarına;
salcano ng303 (sd yada srd mi bilmiyorum. miclen şastileri vardı. vitesi shimono deildi)
888tl
bianchi afx 2.0 (gidondan amortisor ayarlı)
1400tl civarı
whistle 1160d

araştırmalarım devam ediyor....

Abdülhamit Topçu

Forum Demirbaşı
Tepki
694
İsim
Abdülhamit TOPÇU
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Drag Ontario TE önerebilirim. Biraz daha üzerine koyma imkanın olursa Drag Cruiser Pro da olabilir.

ali bayrak

Daimi Üye
Tepki
162
Bisiklet
Whistle
@abdulhamit

hocam draglar hakkında biraz bilgi verir misiniz?teşekkürler

evren gün

Üye
Tepki
21
arkadaşlar, bugün biraz araştırma yaptım. bi kron buldum 1000tl resimlerini sizinle patlaşıyorum. çok fazla bilgim olmadığı için teknik olarak size bilgi aktaramam. fiyat performans olarak benim hoşuma gitti sizin fikirlerinizi de almak istiyorum...

fiyatı: 1000tl
resimleri paylaştığım adres açılmazsa haber verirseni tekrar denerim..

(link)

Hakan Yaş

Aktif Üye
Tepki
87
Gösterdigin fotoğraflardaki kadro benim yeni aldıgım XC1000 ile aynı. Fakat neden XCT maşa kullanıldığını çözemedim. Bildigim kadarıyla XCM bir üst model olacak. Neyse kafa karıştırmayayım. Benim açtığım konuyu incelemeni tavsiye ederim.

(link)

Yalnız fotoğrafta gösterdigin kadronun rengi antrasit ve bu renk bildigim kadarıyla sadece 20" kadro boyunda kullanılmış. Senin boyun 178 ise sana büyük gelebilir. Senin boyun için kadro boyu 18" daha uygun olacagını düşünüyorum. Tabi burada aslında iç bacak boyu (inseam) ne olduğu önemli. Benim boyum 186 ve 20" kullanıyorum.

• Beğen

evren gün

Üye
Tepki
21
evet sizin konunuzu da görmüştüm. çok fazla teknik detaya sahip olmadığım için kıyaslama yapamıyacağım. haklısınız bu bisiklette 20" zaten. sizin aldığınız fiyat çok iyi. satıcı, sözde bana uygun fiyat söylemişti. son resimde kırmızı bir kadro var. o kadronun beyaz jantlı olanı vardı orda. o da çok güzel görnüyordu. siz bisikleti denizli'den mi aldınız?

Hakan Yaş

Aktif Üye
Tepki
87
@evren gün

evet bisikleti denizli'den aldım. yalnız birşey dikkatimi çekti, sizin fotoğraflardaki makinenin üzerinde disk fren var bu yüzden fiyatın bin tl olması normal. yalnız XC2000 zaten disk frenli olarak sunuluyor bildigim kadarıyla. isterseniz tekrar görüşün V fren ve hidrolisk disk fren farklarını...

Tepki
1
@evren gün

Benim satılık bianchi toledo m var. Sahibinden sitesinde ilana bakabilirsiniz. Çok temiz, sıfır gibidir. Garantisi devam etmektedir.
İlan numarası: 48047915

Tepki
15
@ali bayrak

Drag Ontario Pro aldım. Uzun araştırmalar sonucunda bu bisikleti seçtim.
Drag Ontario serisinden itibaren kalitesi ve sağlamlığı gayet tatmin edici bir bisiklet. Alt serilerini bilemiyorum. Ayrıca fiyat/performans olarak kesinlikle değerlendimeler arasına alınması gereken bir marka.

Kadro geometrisi itibari ile de sürüş zevki yüksek olan bisikletler. Ayrıca şunu söylemeliyim; piyasada Drag'lar ağır bisiklet imajı var. Ben alırken benim de aklımı bulandıran bir konu oldu bu. Fakat Ontario Pro seviyesinde bir bisikleti bile L kadro boyu ile 13,8 kg olarak tarttık. Hem de üzerindeki lastiği çok dişli arazi lastiği ile değiştirerek. Lastiklerden de 100 gr. fark gelse toplam 13,7 kg. Belirtmek isterim; bu ağırlık kağıt üzerindeki verisi değil, birebir tarttık hassas dijital kantar ile. Çoğu bisiklet modelinin kağıt üzerindeki verisi ile reel ağırlığı genelde tutmuyor.

Sonuçta ben Drag'ı sevdim. Bundan sonra da model yükseltmek istersem gene Drag alırım gibime geliyor.

Dip not: Forum sponsoru olması nedeniyle yazmakta bir sıkıntı görmüyorum: Drag'ın distribütörü Doğa Bisiklet'in sabırlı, kibar, fiyatta da beni üzmeyen yaklaşımları beni çok cezbetti açıkcası. Neredeyse 5-6 modeli ayrı ayrı çıkarıp tarttık, başka bir satıcının buna sabrının olacağını sanmam. Buradan tekrar teşekkürlerimi iletirim Doğa'ya ve Muhittin abiye.

yavuz erkut

Daimi Üye
Tepki
96
kron xc 1000 için o fiyat fazla değil mi? bence tercihini whistle'dan yana kullan. bu arada hoşgeldin.

evren gün

Üye
Tepki
21
arkdaşlar mesaj atan, ilgilenen arkadaşlara teşekkür ediyorum. bazı arkdaşlar özel mesaj atıyor ama yeni kullanıcı olduğum için onlara cevap yazamıyorum. kusura bakmasınlar..

yarın bir arkadaşımla birlikte bisiklet almaya kesin karar verdik ama son olarak iki model kafamızda oluştu. bu modelleri siz bilgili arkdaşlara danışmadan geçmek istemedim.

model ve fiyatları...

mağlumunuz lk sayfada olan xc1000 olan bisikletin disk frensiz modelini 850+taksit olarak bıraktı

birde benim daha öncede baktığım
salcano'nun astro 270 modelini (link)
700/7 taksite alabiliyoruz. bunun vitesi, sram diğer özellikleri ilgili linkte yazıyor. hidrolik disk fireni de var. sanırım. bu daha avantajlı ne dersiniz??

ASinanB

Daimi Üye
Tepki
187
kesinlikle Kron xc 1000 i öneririm. ömür boyu kadro garantisi, kilitlenebilir ön amortisörüyle (yol sürüşünde performansın artar) farkını yaşatır sana, v frenden de şaşma ;)

• Beğen

evren gün

Üye
Tepki
21
@Sinan Batuk

saol dostum, bizim de kron çok hoşumuza gitti özellikle beyaz ağırlıklı siyah rengi çok yakışıklı duruyor. yalnız, dhaa uygun fiyata daha çok özellikli bisiklt varken çok kararsız kaldık...

"kilitlenebilir ön amortisör" dediğin koldan kilitlenebilirse xc1000 de o yok. salcano'da var o.

sedano borla forumda baya meşhurmuş herkes ondan iyi bahsediyor yarın almadan ona da bi bakalım o zaman :)

evren gün

Üye
Tepki
21
arkadaşlar,

yarın kesin alacağımız için bilgi birikimleriniz çok değerli. v fren konusu önemliyse direk v frene yönebilirim. hem daha uygun fiyata mal olur. tavsiyelerinizi bekliyorum...

limit 700tl

Veysel Yılmaz

Aktif Üye
Tepki
65
İstedigin sana lazım olan full komponentse komponenti sunanı al, Ancak sağlam sıkıntısız sorunsuz olsun istiyorsan gidondan kilitlemeli falan havasına kapılma derim.Disk fren alacaksan da dikkat et hidrolik olsun en azından.Ancak disk fren gereginden fazla agırlık demek.Elbette v-fren'den üstün yanı var ama zor koşullarda.

yarım milyardan fazla para veriyoruz aceleye getirme ismi gecen her ürüne bak.Borla'ya da bak.Bende 550 lira bütceyle bakıyordum aynı fiyata gelen bir Salcano acayip cezbediyordu 24 vites falan kilitlemeli amortisör hani acera alivio falan vardı.Gittim gördüm Borla'ya ısındım özelligine bakmadım bile o saatten sonra.uygun görürsem alıcam dedim denk de geldi.Şu an memnunum.

İşin özü ne secerseniz secin begenip alın.Çok profesyonel kullanmayacaksanız o kadar parça parça arastırmayın.Ben yaptım sırf onun yüzünden 1 ay gec aldım bisikleti gidin görün begenin edin içinize sinen güzel birşey alın :)