bısıklet alıyorum son ( 2 gunum ) kez 1 tavsıye lutfen

Tepki
0
26.10.2010 bugun yada yarın bısıklet alacagım sabah erkenden kalktım valla sırf bılgı alabılmek ıcın sızlerden.

ıllaki arastırdıkca hem fıyat yukselıyor hemde kafam ıyıce karısıyor. ama artık bugun yada yarın gııdp alacam baska hıcbır yolu yok.

boy 1.83
kg 96 ama zayıflıyorum 90 yada 85 e yolu var :)

aklımdakı modeller

whistle wimok 1053 V
kron xc 500 yada 1000 ( 1000 modeli biraz tuzlu gibi :S bana göre )
trek 3700
salcano ASTRO

bısıkletlerı % 95 asfalt yollarda (istanbul ) kullanacagım.
bu 4 bısıklet modelınden herhangı bırısınde tercıh yapsam ılk baslayan acemı bırı olarak hata yapmıs olurmuyum sizce. ama sunuda solım kesın 4 unden bırını alcam kararsızlık cok kotu bişe.

istanbulda avrupa yakasında bıldıgınız yerler varsa yardımcı olursanız sevınırım. yada ıntenette uygun fıyata alabılecegım adresler varsada bunada okey derım.
vercegınız tum bılgıler ıcın sımdıden tsk ederım.

Scudo

Koray Oral

Üye
Tepki
14
Bisiklet
Corratec
Selam , eski bir Trek kullanıcısı olarak tavsiyem Trek olacaktır . Maddi olarak sizde sıkıntı yaratmayacaksa 3900 serisini almanızı tavsiye ederim .

Tepki
29
Whistle MIWOK 1053V 300 € = 579 TL
kron xc 500 400 $ = 631 TL
Kron xc1000 540 $ = 773 TL
SALCANO ASTRO = 529 TL
trek 3700 340 € = 656 TL

kron xc 1000 in son yıllarda parça kalitesi düşüp fiyatı arttı.
sürekli asfalt yolda kullanıcaksanız bence yol bisikleti almalısınız.

(link)

Carraro 914S D'AMBIEZ 772 lira kron xc ile aynı fiyata denk geliyor.

ayrıca söylediğiniz bisikletler 13 kg civarında şehir içinde çok yorucu olur.

Carraro 914S D'AMBIEZ ise 9.9 kg
isterseniz burdan bakın ağırlığına:

(link)

grideniz

Aktif Üye
Tepki
24
@kemal tüfekçi

bence de sürekli yollarda kullanacaksanız ya tur yada şehir bisikleti size fazlasıyla rahatlık sunar, mesala scott markasının hem dağ hem tur bisikleti olarak kullanılabilen birkaç modeli vardı( aspect serisi sanıırm) tavsiye edebilirim, yurtdışında bu tip bisikletler çok populer olmasına rağmen TR' yeye gelmiyor,
Son olarak o kararsızlık aşamasını çok iyi bilirim insanı en çok o yoruyor onun için pişman olmayacağınız birşey alın derim bunun için de az bilinip iyi olanlar değil çok bilinip iyi olan bir bisiklet alın bence

Tepki
0
biraz daha tavsiye lutfen yarın alıyorum :S bugun gıttım cıplak gozle yakında gordum tum modelleri ama carraroda arakdas tavsıye etmıs cok begendım :S

GokmenOzyurt

Forum Bağımlısı
Tepki
703
Bisiklet
Cube
ileride parçaları değiştiricekseniz kron tavsiye ederim çünkü kron un kadrosu hepsinden iyi :) yani bisiklette para eden kadrosu

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Merhaba, bence bu listeye sedonada eklenmeli.Çünkü fiyat kalite oranı oldukça iyi.Sedona 741v benim oldukça hoşuma gidiyor.Karar sizin tabiki...

Tepki
0
bisikleti bugun aldım arkadaslar sirkeciden 630 tl ye 7 taksit anca kredi kartım dandikti ondan bırqz vade farkı :D

aldıgım model whistle wimok 1053 V kırmızı beyaz inş pişman olmam . ilk baslayan bırı ıcın ınsallah yeterlidir. yardımcı oan herkese tskler

grideniz

Aktif Üye
Tepki
24
@kemal tüfekçi

tasarım olarak en güzel bisikletlerden biridir görünce hayran kalıyorsun,biliyorum ,hayırlı olsun,,,