Bisiklet alıcam görüşlerinize ihtiyacım var

cafear

Üye
Tepki
0
Merhaba arkadaşlar yakın bir zamanda bisiklet alacıam ama hangi bisiklet iyi hangi markaların bisikletleri güzel bilmiyorum benim zamanımda 3-4 sene önce bianchi bisikletler çok meşhurdu ve fiyatları 350 tl idi şimdi benim bütçem 1500 TL ve iyi bir bisiklet arıyorum

Benim karar kıldığım bisiklet markası var Sedona diye modellerinide araştırdım iyiler ama genede pek emin değilim benim bisikletten beklentilerim yolda giderken hızlı olsun bana sorun yaşatmasın sürüşü güzel olsun tabi arada bir uzak mesafelereede giderim yarım saatlik yani duyduğuma göre saniyede 40 ile 70 km giden hızda sedona bisikletler varmış bunlar hangileri oluyor bisikleti aldığımda hıza bakarım (şuanki külüstür var 250 TL'ye almıştım ozamanlar pek bilmezdim bisikletlerin kalitesini şimdi araştırınca öğrendim benim külüstür acaip yavaş) onin için hızlı olsun istiyorum ve görünüşüde güzel olsun istiyorum yani sürdüğümdede hava atabileyim güzelliği

Bisikleti sürdüğüm yollar asvalt kaldırım yolları birde şu kaldırım taşlarından yapılan yollar varya aralarına kum dökülen genelde öyle yollar

Kilom:70 (şişmanlarsam maksimim 75 olurum yada zayıflarsamda 65 olurum en fazla )
Boyum:1:81 (boy uzaması olabilir ama bu sıkıntı etmiyeceğini zannediyorum
Bu doğrultuda bana önrebileceğiniz bisiklet varmıdır profosyonel tarzı bakıyorum yani acemi bisikleti değil birdaha aldımı bisikleti ikinciye almam iyi birşey profosyonel olsun sedonanın ürünlerinden önerirseniz çoğunlukla sevinirim

Şimdi arkadaşlar sizden yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler herkese pek anlamıyorum ben

Scudo

cafear

Üye
Tepki
0
arkadaşlar sizde yardım etmessenız ben kimden yardım alıcam

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
Merhaba. :) Boy olarak en az 17" bir bisikleti tercih etmelisiniz. Şu aralar Mosso 2670 bisiklet fiyarları 1450 TL fiyata kadar düşmüş. Araştırırsanız bulabileceğinizi düşünüyorum. Full Deore set var üzerinde güzel ve kullanışlı bir bisiklet. Uzun turlarda kullanan bir çok arkadaşım var. Memnuniyetsizlikleri yok denecek kadar az. Ben,m boyum 1.83 ve 18" kadro kullanıyorum. Benim kullandığım marka Merida.. :)

(link)

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
Hız istiyorsanız 29 er teker boyu olan bisiklet alabilirsiniz..

cafear

Üye
Tepki
0
Mosso 2670'ın pek görünüşü hoşuma gitmedi bu siteden iyi bir hızlı bisiklet alsaydınız hangisini alırdınız (link)

bu arada serkan bey forumda ilgilenen tek siz varsınız valla allah razı olsun

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
Bütçenizin 740 modeline yettiğini düşünerek söyledim. Burada Kadroya mı yoksa donanıma mı ağırlık vermek istiyorsunuz? 740 modelinin bile donanımı düşük bence.. :)

cafear

Üye
Tepki
0
valla benim için kadroda ön planda donanımda ön planda bir kere alıcam sonuçta siz bana beğendiğiniz modelli atın fiyat fark etmeksizin bi göriyim

Aytaç Ç.

Üye
Tepki
31
Bisiklet
Carraro
Saniyede 40 ila 70kmden sonrasını okumadım. Bi çok kişi de benim gibi yapmış olacak ki cevap veren olmamis. [emoji4]

Usteki cumleden bagimsiz olarak yardimci olmak gerekirse, marka model tavsiyesi veremicem ama madem hız merakiniz var o zaman yol bisikleti kategorisindeki bisikletlere bakacaksiniz. Giriş seviyesi bi model ya da ikinci el orta seviye bişiler bulabilirsiniz sanırım bu fiyata.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi