Bisiklet Alarmı??

Tepki
22
(link)

Linkteki ürün dikkatimi çekti, çalışma prensibini anlayamadım (harekete mi duyarlı vb.)
Cihazı kullanan veya çalışma şeklini anlayan arkadaşlar izlenimlerini iletirse sevinirim...

• Beğen
Tepkiler: Trek_25
Scudo

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
@Ufuk KERİMOĞLU

Anladığımı hızlıca anlatayım. (Umarım doğru anlamışımdır :) )
Harekete(titreşime) duyarlı bir alarm olabilir. Titreşim yada hareket esnasında ötüyordur.
Vakit bulunca daha detaylı inceler, yine bu topiğe dönerim.. ;)

• Beğen
Tepkiler: Ufuk KERİMOĞLU

Emre Binme

Üye
Tepki
44
Harekete duyarlı, 3 tane hassasiyet seçeneği var, su geçirmez, 80 desibel ses üretiyor, tetiklenmesi durumunda 15sn. ötüyor, 5 saniye durup hareketin devam ediyor olması durumunda ötmeye devam ediyor.

Kişisel yorumum güzel ucuz bir ürün ama 80desibel ses ancak siz yakınındaysanız işe yarayabilir, vidaları dışarıda, bana sarsmadan sökülebilir gibi geldi.

• Beğen

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
(link)

Burada kullanıcı yorumları da var, işinize yarayabilir.

• Beğen
Tepki
22
Yardımlarınız için teşekkürler...

Yalnız anlamadığım, alarmın nasıl aktif hale getirildiği.
Anahtarla mı aktif oluyor, yoksa üstündeki tuşlara basarak mı??

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
Üzerindeki tuşlar şifre gibi iş yapıyor. Anahtarsız.

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
(link)

B'ye 2 saniye basılı tutuyorsunuz, devreye girmiş oluyor. Sonra devreden çıkarmak için 4 harfli şifreyi giriyorsunuz (ABCD, ACBD, BDCA, vs gibi). Yorumculardan birisi şifreyi değiştiremedim diyor ama tahminen nasıl yapıldığını çözememiştir. Normalde kendiniz belirliyorsunuz şifreyi.

Fabrika çıkış şifresi ACBA. A tuşuna 2 saniye bastıktan sonra bip sesi geliyor ve bu şifreyi (yani eski şifre) giriyorsunuz. Tek bip gelirse şifre yanlış demek. 2 bip gelirse yeni şifreyi giriyorsunuz (Mesela DACB gibi). Sonra 2 bip daha geliyor ve bir daha yeni şifreyi giriyorsunuz. 2 bip daha duydunuz mu şifre kabul edildi demek. Pili sökerseniz şifre fabrika çıkış şifresine geri dönüyor.

Bisiklete binecekken alarmı kapamak için sadece şifreyi tuşluyorsunuz ve 2 bip duyduğunuzda alarm devre dışı demek.

Ayrıca sarsıntı hassasiyetini de ayarlayabiliyorsunuz gibi bir ifade var (Resimdeki 8. madde). 3 seviye varmış.

Tepki
22
Bundan daha açıklayıcı cevap olamazdı. Teşekkürler...:)

Bisikletin kilitlenemeyeceği, kısa süreli durumlar için insanın içini bir nebze rahatlatacak bir ürün diyebiliriz kısaca...

Tepki
22
@Ufuk KERİMOĞLU

Linkteki ürünü aldım.
Gayet tatminkar bir ürün. Artıları ve eksileri var tabiki...
Malzeme kalitesi gayet iyi, 9V.luk pille birlikte geliyor...
Üç hassasiyet ayarı var, ben en hassasa aldım, nerdeyse bisiklete dokununca ötmeye başlıyor... Şifresini girmeden hareket devam ederse ötmeye devam ediyor...

Eksilerine gelirsek; boyutu bana biraz büyük geldi ama çok problem değil.
Bağlama vidaları ortada duruyor, kıpırdatmadan sökmek imkansız gibi ama olmaz değil.
Sesi biraz daha yüksek olabilirdi, gürültülü ortamlarda duymakta zorluk çekilebilir...

Sonuç olarak fiyat/performans olarak iyi denilebilir.
Sadece alarma güvenilmez ama kilide ek güvenlik olarak kullanılabilir.....

Tepki
22
@osman taş

Geç cevap için kusura bakma!!

Bu bunun gibi birsürü ürün aldım çinden ebay üzerinden, hepsi 3-5 $ civarındaydı. hiçbirinde problem çıkmadı,ürünler PTT ile adresiize teslim oluyor, kargo firmalarını seçmezseniz...

Gümrükde takılması için bildiğim kadarıyla 150$ üstüne vergi uygulanıyor....

Buğra Celayir

Daimi Üye
Tepki
107
Arkadaşlar bu bir ara kapılara takılan alarmlar vardı. Onun çalışma prensibi sanki bizim hız göstergelerininkine benzer bişey. Acaba o alarmlardan alıp hız göstergesinin kızağına yerleştirilebilir bi hale getirebilir miyiz? Tetiklemesini göstergenin mıknatısından alıp öten birşey olabilir mi acaba?