bisiklet alacağım yardım rica ediyorum

meloozz

Üye
Tepki
0
Merhaba arkadaşlar,

Bisiklet almak için araştırma yapıyorum. Bütçem 800-1200 tl arasında.

Fakat o kadar çok yorum okudum ki ne yapacağımı şaşırdım. Daha çok şehirler arası uzun turlarda kullanacağım. Yani başta asfalt olmak üzere çeşit çeşit yollardan geçebiliyorum.

Almışken sağlam ve uzun yolda da sıkıntı yaşatmayacak bir bayan bisikleti tavsiye ederseniz çok memnun olurum. Marka olarak scott, trek ya da salcano olabilir diye düşündüm.

Yorumlarınızı bekliyorum.

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Merhaba,

Sadece bisiklet için ayırdığınız bütçe midir bu? Eğer bütün bütçeniz buysa, çadır, heybe, yük taşıma aparatları gibi parçalara da ihtiyacınız olacak. Kaç kilometrelik turlar planlıyorsunuz? Örneğin, Elazığ-Malatya arası 100 km ve bu mesafe için saydığım ek malzemeler gerekmez. Ama derseniz ki "Boydan boya Karadeniz turu yapacağım.", o zaman ya bütçenizden saydıklarıma pay ayıracaksınız ya da saydıklarım için ayrı bir bütçe denkleştireceksiniz.

Söyleyeceklerimi bitirirken tur bisikleti toplama hakkındaki bir mesajımı da paylaşayım, en azından fikir versin:

(link)

Bir de "uzun yol yapılmış bisiklet fotoğrafı" paylaşayım, görsel zenginlik olsun.

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/1383225_533649016723009_716120018_n.jpg

Sağlıcakla kalın.

Eklemeden geçmeyeyim, şimdi aklıma geldi, konu için yazdığınız başlık çok şık, böyle bir başlığa cevap vermemek ayıp olurdu :)
Arkadaş bayan bisikleti önerisi istemiş yahu. Hızlı okuduk, gözümüzden kaçtı. Ne önerelim? Hah, buldum, Merida Crossway 20 V Lady olur size bacım:

(link)

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
En başta 1000-1200 lira civarına trek veya scott bulamayacağınızı belirtmek isterim. Salcano, carraro, kron gibi markalara baksanız daha iyi olur.

Tepki
11
Bisiklet
Mosso
ben scott istiyorum derseniz (link) 1328 tl fiyatla alabilirsiniz.

ya da giant tercih ederseniz (link) 1102 tl fiyatla alabilirsiniz.

bol pedallı günler dilerim.