Bisiklet Alacağım Önerilerinizi Beklerim

Tepki
0
Öncelikle merhaba arkadaşlar, foruma yeni katıldım. Umarım kalıcı olabilirim. Bisiklet kullanmayı çok istiyorum ama bisikletler hakkında bilgim çok az. İlerleyen dönemde bir bisiklet almak istiyorum. Bütçem 500 TL. Ama 600 TL'ye kadar arttırabilirim. Merida veya Sedona bisikletler tasarım olarak çok hoşuma gidiyor ama bu fiyat aralığında da o bisikletleri bulamadım. Bulsam da muhtemelen o tasarımları yakalayamayacaktır. Sizin bu fiyat aralığında bildiğiniz Merida veya Sedona modelleri varsa en az 21 vites olması kaydıyla dinlemeyi çok isterim. Dediğim fiyatlar civarında herhangi bir markadan bisiklet önerilerinizi de dinleyebilirim. Merida ve Sedona öncelikli benim için ama Salcano da olur. Belirtmeyi unuttum bu arada Dağ veya Şehir bisikleti arıyorum. Vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkürler :)

Scudo

Xalil8

Aktif Üye
Tepki
98
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
o fiyata sedona bulursun ama bulduğun fiyata değmez diye düşünüyorum.500-600 tl bütçen varsa f/p (fiyat performans) bisikletlerine bakmanı öneririm.Salcano ng650 yada şehir için Salcano city fun 60 uygun olabilir.

• Beğen
Tepkiler: Latif Alpaslan

Furkan TK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.180
Bisiklet
Cube
O fiyat aralığında Salcona f/p açısından öne çıkıyor.

Dağ bisikleti olarak; Salcano NG650
Şehir Bisikleti olarak; Salcano City Fun 60

Eğer bütçeninizi arttırırsanız Sedona marka bisikletleri öneririm.

• Beğen
Tepki
0
Arkadaşlar cevaplarınız için teşekkür ederim, tüm önerdiklerinize baktım. Hepsi tasarım olarak hoş. Önerilerinizi değerlendirip birini alacağım, tekrar teşekkür ederim :)

ergin111

Üye
Tepki
23
Bisiklet
Cannondale
İkinci el bak derim. Bisiklet alanların yuzde 80 hevesten alır ve yatırır bisikletleri.Ben hep 2. el alırım.İyi bir bisiklet öle 2-3 turda değil 2000-3000 km de bile 0 ayarındadır.Sana tavsiyem sedonanın şehir bisikletlerine bak

Tepki
0
İlk bisikletim olacağı için 0 olması benim için öncelikli ama tabi ikinci el de düşünebilirim. Şuan için önceliğim City Fun 60 aslında zevkime çok uygun bir tasarımı var. Ama daha bakıyorum tabi. Mosso Wildfire'da güzelmiş ama City Fun 60 şu aşamada benim için en uygunu. Biraz daha düşünüp nasipse alacağım birini, teşekkür ederim ilginiz için :)

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
bencede temiz bakımlı 2. el alırsan sıfır alacağın 1000 liralık bisiklete tekabül edebilir donanım olarak.

mesela benim bisikletin sıfırını alamazdım ama 2. el temiz buldum yarı fiyatına.

• Beğen

VolkanS

Daimi Üye
Tepki
121
Bisiklet
Ghost
Salcano NG650 almayı düşünür ve Bonus kartınız varsa Hepsiburada'ya bir bakın derim. Eğerki iki kampanya aynı anda yapılıyorsa, 100lira hediye çeki ve 50lira bonusla güzel bir seçim olabilir, araştırın bir derim.
(link)

• Beğen

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
sıfır bisiklet de bak. sahibinden 2. el bisiklet de bak bence. 2. el beğendiğin bisiklet bulursan birde onun sıfır fiyatına bak.
benim sahibinden.com da beğendiğim bisikletin sıfırına baktım dudağım uçukladı. birazdaha pazarlık yaparak güzel fiyata aldım mesela.

(link)
bu sıfırı. aldığım fiyat yarısının altında .
hızlı karar verme. yavaş yavaş araştır hem donanım hakkında da bilgilere sahip olursun.
ben bisikelt almadan önce deore xt miş slx miş aceraymış hiçbirinin birbirinden ne farkı olduğunu bilmezdim. bisikletimi alana kadar az çok öğrendim hepsini.

• Beğen
Tepki
0
Arkadaşlar nihai kararımı verdim, Salcano City Fun 60 alacağım. 2.el almak istemedim ve City Fun 60 ile NG650 arasında gidip geldim ama uzun yol yapmak istediğim ve görüntüsü itibariyle daha çok hoşuma gittiği için City Fun 60'da karar kıldım. Önerileriniz ve desteğiniz için teşekkür ederim :)

Abdullah.R

Forum Demirbaşı
Tepki
958
İsim
Abdullah Ramazanoğlu
Başlangıç
1973—74
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Dağ ve şehir bisikleti farklı amaçlara hitap ediyor. En uygun seçimi yapmak için önce amacınızı netleştirmenizi tavsiye ederim. Tur, işe/okula gidiş ve genel amaçlı şehir kullanımı için şu linklerde bir iki yorumum var.

(link)
(link)

Kolay gelsin. :)

• Beğen
Tepki
0
@Abdullah.R

Hocam yorumlarınızı okudum fakat bazı sebeplerden ötürü bütçemi 250 TL'ye kadar çekmek zorunda kaldım. Bisikletlerden, özellikle de donanımlarından çok anlamıyorum hatta hiç anlamıyorum desem yeridir. Şöyle bir bisiklet buldum;
(link)

Yeni ve daha donanımlı bir bisiklet alabilecek duruma gelinceye dek idareten kullanırım diye düşündüm. Ama görüşlerinizi öğrenmek isterim. Yani 250 lira altına alabileceğim bir bisiklet öneriniz olursa mutlaka düşünürüm. Yine de yüksek ihtimalle bunu alacağım gibi.

sezginnatik

Aktif Üye
Tepki
173
İsim
sezgin
Bisiklet
Salcano
@ergin111
arkadasa katiliyorum alip hakkiyla uzun kullanan bisikletci az gibi. temiz ikinci elleri arastirsan daha uygun bütçeye daha kaliteli bisiklet alabilirsin diye düşünüyorum. kolay gelsin

sezginatik

• Beğen

Abdullah.R

Forum Demirbaşı
Tepki
958
İsim
Abdullah Ramazanoğlu
Başlangıç
1973—74
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Latif AlpaslanResimden anladığım kadarıyla iş görür gibi. Yalnız 17 kg altında olsun, pedalları bilyalı olsun, arka vites mekanizması preslenmiş sacdan olmasın. Aksi takdirde sezonluk market bisikleti demektir ki o zaman tavsiye etmem. Max iki senede bir 229 TL vereceğinize bir defa 370 TL vermek ( (link) ) daha karlı olur bence.

İkinci el konusuna ben katılmıyorum. Sakat bir bisikleti tanıyacak kadar işi biliyor olmanız müstesna. :)

• Beğen