Bisiklet Aklımdan Çıkmıyor (Abi Tavsiyesi Bekliyorum)

dadalife

Forum Demirbaşı
Tepki
79
İsim
ali
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yarın sınavlar var,eski sınavların sonuçları açıklanacak.Karışık bir durumdayım.Tabii sınavlarda aklım bisiklette.Çook karışık .
Şu bisiklet aklımdan hiç düşmüyorum ne yapacağım bilmiyorum.Ama hiç aklımdan düşmüyor nedense.Sınavdayım aklımda bisiklet,servisteyim aklımda bisiklet,sokaktayım aklımda bisiklet,futbol oynuyorum aklımda bisiklet.Herhalde hevesimi almadan bırakamayacağım aklımdan.Abilerim yardım edin kurtulayım şu bisikletten alacağım zaman hevesimi alsam zaten bir daha bu kadar tekrarlamam.Tavsiyelerinizi bekliyorum.Yarın sınavlarım var ama aklımda hala bisiklet var.Lise 1.sınıf öğrencisiyim.

Scudo

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bütçeni söyle önerelim bir şeyler :)

• Beğen
Tepkiler: Berke

dadalife

Forum Demirbaşı
Tepki
79
İsim
ali
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Berke1903

Tam 1000 lira.Zaten btwin triban 5'i almayı planlıyorum.Ama Ocak tatilinde :).O zamana kudururum ben :D.Ha bir sorum daha olacak.Yol bisikletini hafifletmek amaçlı ama ciddi bir fark oluşmasını istiyorum.2-3 kg gibi.Hangi parçaları önceden değişmeliyim ?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Triban 5'i hafifletmene gerek yok. Alıp kullanırsın, sonra başka modele geçersin. 2-3 kilogram hafifletmek için 1-2 Triban 5 parası daha vermen lazım. O yüzden o kısmını boşver. Alıp tadını çıkarmaya bak.

Ben olsam biraz daha bekleyip, Mosso Race 722 Sora alırdım, böylece ideal ağırlıkta bir bisikletim olurdu, hafifletme hayaliyle kullanmazdım. :)

dadalife

Forum Demirbaşı
Tepki
79
İsim
ali
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ahmetcan44

Malesef 48 cm kadrosu yok :).Peki ideal kullanım süresi nedir btwin triban 5'in başlangıç olarak yol bisikleti kullancısı için ?

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Btwin'in o modeli güzel 2-3 sene rahat kullanırsın en az memnun da kalırsın..

• Beğen
Tepkiler: Berke

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Boy kaç ki senin? Triban 5 de idealdir, başlangıç için işini görür. Değiştirmen gereken tek şey jantlar. İkinci elde 150-200 liraya Shimano R500 gibi bir set bulup takarsan, tadından yenmez. Üzerindeki jantlardan iş çıkmaz, belirteyim.

dadalife

Forum Demirbaşı
Tepki
79
İsim
ali
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ahmetcan44

1.58 civarı boyum var.Bilginiz için teşekkürler.Ama şuan daha ekipmanları bile almadım.Şuan düz maşalı kırtasiye bisikletim var.Herhangi bir amortisörü yok.Onunla Esenler'i her hafta sonu turluyorum.Ama üstümde bir his var.Ekipmansız,yol bisikletsiz gezerken :).Ekipmanlarla 1540 lira yapıyor.Yani hepsini tamamladıktan sonra mavic aksium alabilecek durumu geleceğim.Fakat o zaman ikinci el jant setiyle tacx alacağım.Ama asıl soruma cevap gelmedi nedense :).Bisiklet aklımdan hiç çıkmıyor sorusuna.Asıl sorun orada :).

@Soner Sarihan

Teşekkürler.Hollanda turunuzu okudum.Harika :).İleride inşalllah bende takım arkadaşları bulursam yapmayı planlıyorum.Tekrar teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: Soner Sarihan

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.895
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bisikleti aklindan cikarmanin tek yolu en kisa zamanda bir bisiklet edinmen. Pek kullanmayan birinin bisikletini odunc alarak, alabilecegin butcene uygun bir bisiklet edinmek veya aklindaki bisikleti pazarlikla taksitle ebeveynleri ikna edip destekleriyle bir sekilde elde etmek. Bir takinti haline geldi ise bunu aklindan cikarmanin baska yolu yok! Ama bir seyi gozunde bu kadar buyutursen bazen elde ettigin zaman hayal ettigin kadar mutlu olamayabilirsin. Sabirda bir erdemdir :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisikletin aklından çıkmayacak bir şeyi yok, imkanların doğrultusunda alırsın veya almazsın. Bu kadar dramatize etmeye gerek yok. ;) En nihayetinde zevk unsuru, olmazsa olmaz değil.

dadalife

Forum Demirbaşı
Tepki
79
İsim
ali
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@suat akman

Taksitle alma seçeneğimiz anca senet ile.O yolla yol bisikleti bulmak zor.Kredi kartımız yok.Şuan 250 lira koltuk takımı,200 hala taksidi bitmeyen dershane,310 lira ablam ile benim servis param,her ay 110 liradan aşşağı gelmeyen elektrik faturası var.Bunlar bitmeden siz alır mıydınız ? Aylık gelirimiz fazla değil ama tam söylemek istemiyorum.Yani bu hallerde zor.Şimdi ne yapacağım :) ?

@ahmetcan44

Ben var :).Katılacak yarışları var,dropbar gidonu var,ince lastikleri var :).Gerek yok ama etmeden duramıyorum.Bağımlılık haline gelmiş.Hatta onu da aşmış durumda.Bilmiyorum,belki bir hevestir,belki beni sporculuğa itecek bir adım olacak,belki hayatımı karartacak adım olacak :).Ancak hala çözüm bulamadım.

dadalife

Forum Demirbaşı
Tepki
79
İsim
ali
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ahmetcan44

Ya da abi bisiklet toplasam nasıl olur ?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Zor olur. Yanında bilgisi ve vakti olan birisi olacak ve senin de paran olacak. Tabi sabrın da olacak. İleride yaparsın onu, şimdilik boşver.

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.895
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Ali Ceylan

Valla durum dedigin gibiyse isin zor.
Birincisi ben en kisa zamanda bisiklet al derken ne kadarlik bisiklet alacagini veya Triban 5 almak icin zorlanmani soylemedim. "en kisa zamanda bir bisiklet edinmen" dedim. Cok iyi, cok kotu demeden hevesini alacak en azindan gecici bir sure seni oyalayacak 2. el, 3. el, 100 TL, 200 TL 300 TL artik her ne kadarsa isini gorecegini dusundugun aklina yatan bir bisiklet olabilir. Merakliysan zaten biraz emek ve az masrafla ayaga kaldirir iyi bir bisiklete donusturursun. Ayrica sen ilk mesajlarindan birinde butcenin 1.000 TL oldugunu soylemistin. Durumunun bu sekilde oldugundan bahsetmemistin...

@Ali Ceylan

Bisiklet tamircilerine takil, arkadaslarindan bisikleti olan ama pek kullanmayanlar var mi arastir vb. Bu kadar istekliysen mutlaka bir cozum bulacaksin eminim. Karar verip hedef koymak, basariya ulaşmak icin ilk adim olduguna gore yapabilirsin. Cevrende yaris duzenlenen yerlere git buradakilerle tanismaya, organizasyonlarda bir sekilde gorev almaya falan calis.
Biri elinden tutup yardimci oluverir belki kimbilir...

MehmetAliB.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.927
bisiklet hevesi senide sarmış anlaşıldı..
kardeşim o kadar düşünmene gerek yok. güzel bir bisiklet seçmişsin, hayırlı olsun.
müsait olduğun zaman al ve bin. güle güle kullan. fazla kafana takma. bende de olmuştu.
hafifletme işine gelince sonradan zaten yaparsın. şimdi düşünmene gerek yok.
hafif bisiklet için en temel öge kadro. kadrosu karbon olanlar zaten dünyanın parası. bütçene göre sonradan jant hafifletmesi yaparsın.
şimdi kafana takma boşver. derslerinle ilgilen ve arda bir hayal et:rolleyes:

dadalife

Forum Demirbaşı
Tepki
79
İsim
ali
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@suat akman

Bisikletim var düz maşalı,hiçbir amortisörü yok ama malesef yol bisikletinin yerini tutamıyorum.Hafta sonları 3-4 km sürüyorum ama geçmiyor şu heves :).Arkadaşlarım zaten taş çağında yaşıyor bisikleti napacan git üst baş al falan diyorlar.1000 TL Bütçeye sahibim fakat yarıyıl tatilinde borçların büyük bir bütünü bitecek.O yüzden dedim.Valla yarış bile zor oluyor organizatör nasıl olayım Esenler'de :D ? Neyse yardımınız için teşekkürler.