bisiklet ağırlığı

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
selam arkadaşlar dün can dedenin yanında bisikleti nasıl tartarım diye konusuyordum can dede de önce dedi kendini tart sonrada bisikleti eline alıp paskül e çık dedi bende eve gidince dediği gibi yaptım ve bir kaç kez denedim ve hepsindede 13 kilo çıktı bisikletim bu yöntemle bisikletimin agırlıgı tam olarak ölçmüşmüyüm bu yolu kullanan oldumu daha önce

Scudo

semrta

Forum Bağımlısı
Tepki
472
@nuriaktürk

ben de tam tamına dun öğrendim bu yontemi..
arkadasım geldi bana..kendisi de bisikletçidir ve o söyledi,tartıyı önune getirdi bisikleti de eline aldı tarttıldı...
sanırım doğru bir yontemdir _hem neden olmasın ki :)_gene de bi bilene danışmak gerek belki ...

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
evet bende bir danısayım dedim benim bisiklet zaten 13.5 kilo diye almıştım ama 5 size sipariş vermiştim sonra 4 size aldım ordan biraz düştü agırlık sanırm birazda ben ufak tefek parçaları degiştim onlarla birlikde 13 kg indi sanırm ama bazı ince hesaplamalar olabilir bizim bilmediğimiz

rahmankarataş

Forum Bağımlısı
Tepki
707
selam
birde kargo firmalarındaki tartıyı
dene daha geniş ve digital
yanılma payı cok az

boreas

Forum Demirbaşı
Tepki
159
abi yöntem tabikide kullanılabilr. ama tartının özelliğine bağlı bu kaç grama kadar hassasiyet var? bazı tartılar 200gr.a kadar bazılarıda 1kg.

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Arkadaşlar en iyisi kargo firmalarına gitmek. 50 gr hassasiyetle sonuç veriyorlar ;).

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
evet bunu yazdıgınız iyi oldu birde kargoda tartdırayım

Sinto

Forum Bağımlısı
Tepki
2.052
evet en doğru sonuç kargo firmalarında tartmak oluyor sanırım :D ben bikaç kere tartıda arka teker uzerinde tutarak tarttım fakat sonuçtan pek emin değilim

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Yok, bisikleti tuttuğunuz anda en iyi ihtimalle 1 kilo kadar eksik çıkacaktır. Çünkü destek veriyorsunuz. En iyisi bisikleti ters çevirip o kocaman kantarın üzerine koymak ;).

İsmail Ağıllı

Forum Bağımlısı
Tepki
833
@nuriaktürk

nuri abi kargocuyla aranda 100 metre var beraber tartırlım en iyi yöntem kargocu değil mi

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
bende merak ediyorum bisikletimin ağırlığını ama kargoculara gitmeyede uyandım açıkcası zaten tartırıpta moralimide bozmak istemiyorum şimdi 17-18 kg falan çıkacak...

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
@ismailağıllı

yüz metre bile yok ama bu ara bisikleti evde bırakıyorum işe götürdüğüm bir gün tattırabiliriz. ama söyle kargoyu göz önüne getiriyorum ordaki pek büyük degil gibi. benim aklıma birde sey geldi göremeye dogru gittiğimiz bir gün azimliler sebze ciye girelim orda tarttıralım onların büyük dijital tartıları var

rahmankarataş

Forum Bağımlısı
Tepki
707
selam
arkataşlar tartmadan önceagırlıgını tam olarak
bildiginz bir bisiklet parcasını önce tartmakda fayda var
bunun sonunda tartının tam olarak nekadar
yanıldıgınıda görebilirsiniz
örnek pedal setini tartabilirsiniz

Uğur Taşdemir

Forum Bağımlısı
Tepki
598
Askı şeklinde tartılar da var. Yeşilbisiklette vardı, benimkini seleden asıp tarttık. Benim hesaplarıma göre 10,350 gr olması lazımdı. 10.4 kg tarttı. Dijital olmamasına rağmen gayet başarılı. :)

Uğur Taşdemir

Forum Bağımlısı
Tepki
598
@HaliliOzturk

Walla, PG980 rubleyi 2 ayda yiyince artık her antrenmandan sonra zincire bakım yapıp yeniden yağlıyorum. Kirli ve bakımsız zincir-ruble çabucak bitmeye mahkumdur.(mesajımı da veririm :D )

• Beğen
Tepkiler: Murat CER

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
@Mantis
bizim bir tartı için istanbula gitmemiz zor olur elimizdekilerle yetinecegiz artık üç aşagı beş yukarı

Uğur Taşdemir

Forum Bağımlısı
Tepki
598
@nuriaktürk

http://img521.imageshack.us/img521/654/hookscaleej0.jpg

Online satışı yapılan dijital tartılar var. 10-20 usd arası. Hafiflik ve modifikasyon konusuyla ilgilenenler için gerekli olabilir.