Bisan Zeon - Mosso

Aybars Öge Sürücü

Forum Bağımlısı
Tepki
1.494
Arkadaşlar ani bir kararla en çok sevdiğim bisikletimi satıyorum.

Kadro Bisan'dan geldi; Mosso tarafından imal edilmiş ve az sayıda getirilmiş bir kadro. Açıları çok güzel; ben bugüne kadar böyle rahat ettiğim bir kadro hatırlamıyorum. Arka çekileri çok fazla esnemediği için tırmanmalarda oldukça iyi tepki veriyor.

Kadronun hidroform oluşu nedeniyle stres noktalarındaki yük dağılımı çok iyi,bu nedenle kadro her hareketinize cevap veriyor.

Ön amortisör Marzocchi MXC-R; sağ tarafı yaylı ve yağlı SSV sistemini taşıyor,preload ayarı var. Bu maşanın aşırı hassas çalışmasını sağlıyor.En sarsıntılı inişlerde bile sanki düz toprak bir zeminde ilerliyormuş hissi veriyor.Sol tarafı ise ECC sistemini ve hava+yağ kartuşunu taşıyor.ECC sistemi ile maşayı tırmanmalarda tamamen kilitleyip ön kısmı aşağı indirebiliyorsunuz.Hava basıncı diğer havalı yağlı maşalardan çok düşük olduğu için basınç göstergeli bir normal pompa işinizi görüyor.Ben 3 ayda 1 kez kontrol edip 28psi civarı kullanıyorum.

Jant seti; Sun CR17 jantlar +XT M738 ön göbek (benim gözlemim Shimano ön göbekler içinde üretilmiş en iyilerden biri olması)+XT M740 arka göbek (benim gözlemim Shimano arka göbekler içinde üretilmiş en iyilerden biri olması) Niye ayrı ayrı aldın derseniz; ön göbek çok pürüzsüz ve aşırı kaliteli malzemeden, arka göbek ise yatakları ve kasedi nedeniyle çok kaliteli. Diğer modellerden gözlenen sorunları görmediğim için böyle ayrı ayrı aldım. Teller hafif krom paslanmaz tel.

Aynakol; Truvativ IsoFlow 44-32-22

Ruble; 11-32 Shimano

Zincir; Sram PC48

Pedallar; Shimano PD M520

Furş Cane Creek Chex oldukça kaliteli bir tercih.

Boyun Zoom;165gr. civarı 2014 Alu

Gidon Guizzo;170gr. civarı 7005 Alu

Bar Endler; Kalloy Uno 3D

Fren/Vites Kolları; XT 738 - 8 vites hala saat gibi çalışıyorlar. Shimano'nun ürettiği en hafif fren/vites kollarından.

Frenler; XT 738 - Paralel V- Sorunsuz

Arka Aktarıcı ; XT 2006 - Rapidrise - Sorunsuz ve tertemiz.

Ön Aktarıcı ; LX 2004 - Yeni takıldı

Sele Borusu ; Kalloy 27,2 * 350 mm

Sele ; Selle Italia X2 Transam - Sadece 1 kez binildi

Lastikler; Maxxis Minatour - 380gr + İç Lastikler 98gr.

Bisikletin hiç bir sorunu yoktur. Bu halde 10,650kg. Civarı geliyor. Fiyat olarak 1.250YTL istiyorum. Pazarlık payı yoktur. Kargo alıcıya aittir.

Hadi hayırlısı...

(link)

Scudo

alperen_69

Forum Bağımlısı
Tepki
305
Bisiklet
Giant
almak niyetinde olmasamda bari bişey yazalım bu durumu biliyorum :) bişey sormak istiyorum xt fren vites kolu birleşik olan st-m739 mudur

Aybars Öge Sürücü

Forum Bağımlısı
Tepki
1.494
STM738 :)

739 ilk 9'lu hatırlatırım tabi hafızam yanıltmıyorsa :)

Üzerindeki herşey çok çok iyi durumda.

Aybars Öge Sürücü

Forum Bağımlısı
Tepki
1.494
Arkadaşlar çok sevdiğim bir abimden gelen güzel bir öneriyle en çok sevdiğim bisikletimi satıyorum.

Kadro Bisan'dan geldi; Mosso tarafından imal edilmiş ve az sayıda getirilmiş bir kadro. Açıları çok güzel; ben bugüne kadar böyle rahat ettiğim bir kadro hatırlamıyorum. Arka çekileri çok fazla esnemediği için tırmanmalarda oldukça iyi tepki veriyor.

Kadronun hidroform oluşu nedeniyle stres noktalarındaki yük dağılımı çok iyi,bu nedenle kadro her hareketinize cevap veriyor.

Ön amortisör fotoğrafta Marzocchi MXC-R; ancak bu maşayı çok sevdiğim için bu biskletle beraber 2007 başında alınmış ve çok temiz durumda Rock Shox REBA SL gelecek.

Jant seti ; Hiç kullanılmamış ve bu hafta örülmüş Alex XT16 jantlar + Xt göbek

Aynakol; XT M 765 çok temiz durumda

Ruble; 11-34 Shimano XT

Zincir; HG93

Pedallar; Shimano PD M520

Furş Cane Creek Chex oldukça kaliteli bir tercih.

Boyun Zoom;165gr. civarı 2014 Alu

Gidon Guizzo;170gr. civarı 7005 Alu

Bar Endler; Kalloy Uno 3D

Fren/Vites Kolları; XT 765 Dual STI

Frenler; XT 765 Disk

Arka Aktarıcı ; XT 2006 - Rapidrise - Sorunsuz ve tertemiz.

Ön Aktarıcı ; LX 2004 - Yeni takıldı

Sele Borusu ; Kalloy 27,2 * 350 mm

Sele ; Selle Italia X2 Transam - Sadece 1 kez binildi

Lastikler; Specialized Fastrak

Bisikletin hiç bir sorunu yoktur. Fiyat olarak 1500YTL düşünüyorum.

(link)

cihangil

Forum Demirbaşı
Tepki
57
ben fiyat iner diye beklerken petrol misali yükselmiş:)

Aybars Öge Sürücü

Forum Bağımlısı
Tepki
1.494
Arkadaşlar 30. doğum günümde bisikletlerin hepsini satıp hem evde rahatlamayı hem de 2 bisiklete düşmeyi hedefliyorum.

1 tane yol ve 1 tane mtb olacak.

Herkese selamlar.