Bisan, Pegasus, Bianchi...?

mrsonek

Üye
Tepki
0
Arkadaşlar aşağıda resimlerini göreceğiniz üzere 3 adet marka üzerinde takıldım kaldım. Bu 3 markadan birini tercih etmek istiyorum ama Fiyat+Performans açısından karşılaştırma yaparsanız siz olsaydınız hangisini alırdınız..?

Genelde kullanım amacım şehir kullanımıdır. Hafiften de yokuş bir mevkide oturuyorum. Dolayısı ile yokuş iniş ve çıkışı bol olacak. İtiraf ederimki teknik özellikler konusunda fazla bir bilgim de yoktur. Sizden ricam bu 3 markayı teknik özellikleri ve fiyatı ve yukarıda bahsettiğim kullnım amacını da göz önüne alarak kendinizi yerime koymanız ve seçiminizin ne olacağını lütfen söylemenizdir...

Teşekkürlerimle....

http://www.bisikletcim.com/ProductImages/23366/1copy.jpg
BİSAN DIVA XT
28" TREKKING
21 VİTES
SHIMANO NEXAVE
ALUMİNYUM KADRO
AMORTİSÖRLÜ MAŞA

http://www.bisikletcim.com/ProductImages/23324/BNC-MIE_194.jpg
MIRAGE Teknik Özellikler
Kadro : Hi-ten
Maşa : Hi-ten 1.1/8"
Jant : CY-28X1.75 P24 ALÜMİNYUM 36H SL
Vites : Shimano Toumey TX Series - 18 Vites
Fren : V-Fren alüminyum
Sele : İTALYAN - SELLE ROYAL SR-6349

http://www.bisikletcim.com/ProductImages/23499/PEG-INN_574.jpg
PEGASUS EXTREME DAWLİNN Bisiklet
Hiten Kadro ve Motor Maşa
Ty-18 arka arttırıcı Shimano
Tx 30 gripship vites kolu Shimano
Uyumlu ön artırıcı
7 li arka ruble megarence Shimano
3'lü Ayna kol Kromaj kaplı paslanmaz
Citibike model psalanmaz kırılmazkromaj direksiyon
Siyah lastik ırc
ön arka göbek çelik
Logan alimünyum Vbrek fren takımı
Aliminyüm jant
KMC zincir

Scudo

sefai

Üye
Tepki
0
valla ben olsam hiç birini almazdım sana kron,sedona,amoeba,trek,drag, arasında seçim yapmanı öneririm.

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Hiç birisi desem?
İlk bisiklet zaten diğer ikisinden farklı olarak bir "city bike", yani 28" jantlı bir şehir bisikleti. Ancak çok ağır görünüyor, üstelik üzerindeki dinamolu far sistemi de artık kullanılmayan eski bir sistem.

2. bisiklet hi-ten, sabit kadrosu nedeni ile hem çok ağır, hem de konforsuz olacak. Özellikle evinizin yolundaki yokuşları çıkması, ağırlığı nedeniyle büyük sorun olacak.

3. bisiklet ise hem ağır, hem de işe yaramayacak 2. bir amortisör (pardon yay) barındırıyor. Bu nedenle pedal gücünüzden emerken, bir yandan da ağırlığı nedeniyle sorun olacak.

Şimdi diyorsunuz ki ne kadar negatif birisi bu :). İnanın şu anda "dost acı söyler" yaklaşımı ile bu mesajı yazıyorum.

Size tavsiyem, en azından aluminyum kadrolu, sadece önde amortisörü olan bir bisiklet tercih etmeniz. Salcano olur, Kron olur, Geotech olur, Sedona olur... Markası çok önemli değil. Ancak sadece ön amortisör ve en azından aluminyum kadro kriterlerini göz önünde bulundurursanız sizin için iyi olur.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Kron CT1000 e bakabilirsiniz, onu beğenmezseniz Bisan derim, çünkü bianchi hi-ten kadro, diğeri ise zaten işe yaramaz; bisan ise alü. kadro..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
kardeş bende herkes gibi hiç birini alma diyecem.çünkü
1. bisiklet Halil abimin dediği gibi bi şehir bisikleti ,
2.bisiklet bianchi. adı ile alamaman için bir sebep(bianchi yerine kron , sedona , drag gibi markalara yönelmelisin.)
3. bisiklet ise hem ağır , hem çift yay kesinlikle uzuklaş bu bisikletlerden hatta kafanı çevirip bakma bile .
not:alacaksan kesinlikle tek yay ,aliminyum kadro . ayrıca marka nedirki bianchi nedirki bir bianchinin üzerinde shimanoda var adını bilmediğimiz bir çok aksesuarda var.istersen bisikletini kendi elinle topla her şeyin en iyisini al.

saygılar...

baltazar11

Aktif Üye
Tepki
19
a şıkkı hiçbiri
b şıkkı hiçbiri
c şıkkı hiçbiri

bilmem çok mu söyledim... biraz utanır sıkılır gibi oluyorum... burada benden iyi bilenler var ama ben aldım hatta 2 tane sedona borla memnunum...geziyorum, tozuyorum, eğleniyorum en önemlisi çelik yığını taşımıyorum.

isparta32

Aktif Üye
Tepki
12
Anlamıyorum...

Şu halk arasında bilinen bisiklet üreticileri ne zaman görüntünün ötesine geçecekler. Şu arkadaşın yazdığı "Bisan" modeli 700 ytl. Hiç bir özelliği yok 700 ytl ye çok süper 24 vitesli bir city bike alınabilir.

mrsonek

Üye
Tepki
0
arkadaşlar hepinize teşekkür ediyorum. yorumlarınızdan sonra sedona marka bisiklet almaya karar verdim gibi. ama sizden son bir ricam var. o da yukarıda konuyu açarken bahsettiğim kriterler doğrultusunda sedonanın hangi modelini tavsiye edersiniz...? tabii aldıktan sonra ön ve arka çamurluğu taktıracağım bunun için bir öneriniz de var mıdır...? Teşekkürlerimle

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
Sedona'nın SD 311 modeli 28" tekerlekli, şehiriçi binişlere göre bir bisiklettir.
(link) bisikletler ve konfor butonundan bilgilerine bakabilirsiniz.Kendinden çamurluk ve bagajı da mevcut.

baltazar11

Aktif Üye
Tepki
19
sedona borla...sd 711,741,771,761 ne alırsan al... hepsi güzel... ama borla ile başla ya da sedona scud

hanifisari

Aktif Üye
Tepki
86
ben bisanı tavsiye ederim...ben adanadan 445 tl ye aldım ...işimi çok rahat görüyor....hataya 2 defa gittim sorun vermedi ayrıca gidonu çok hoş yolda sürüş pozisyonunu istedigin gibi ayarlayabiliyorsun...hemm o kadar agır degil...bence turda da agırlık çok önemli deil...olsa ydı turcular herşeyi hesaplardı ....en azından ben hesaplamıyorum ne lazımsa alıyorum yanıma ....butcen neye musaitse onu al...bana de sedona dediler ama fiyat 700 - 800 tl arasında degişiyor