Bisan 2021 Lansmanı ve Fabrika Turu

OB_Tolga

Aktif Üye
Tepki
312
İsim
Tolga
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Giant
Merhaba arkadaşlar, malumunuz covid-19 dolayısıyla bu sene bir çok etkinlik ve toplantı iptal ediliyor. Hal böyle olunca bir çok bisikleti canlı görme şansını bulamayabiliyoruz. Bisan Bisiklet geçtiğimiz ay bayilerini covid-19 önlemlerini alarak parti parti çağırıp bayi toplantısı ve lansman yaptı. Bu sene birçok modelde varyasyonlara gidilerek çeşitlendirme yapıldığı ilk göze çarpan ayrıntı oldu bizim için. Bazı MTB modellerde XT/SLX/Deore, bazılarında ise V/MD/HD, yollarda ise GTE modellerinde 105 ve sora grupsetlere alternatif olarak claris grupsetli bir model olacak şekilde varyasyonlar yapılmış. Yine geçen sene mevcut olan RC modelleri kaldırılarak yerine Unique, Mithra ve Reload modelleri disk frenli ve kaliper frenli/ 105 ve Ultegra grupsetli versiyonları ile çeşitlilik arttırılmış. Geçen sene bayii toplantısında bazı alüminyum kadro modelleri Türkiye'de üretmek için hazırlık yaptığını söyleyen firma bu sene bu hedefini gerçekleştirip CTX 6100, CTX 6300, Guida, MTX 7300, MTX 7050 gibi birkaç modeli Türkiye'deki fabrikalarında üretmeye başlamış.

Videonun ikinci kısmında Bisan Art Gallery olarak geçen yeni Bisan Showroom unu görebilirsiniz. Bisan fabrikada bir yer ayırarak yine bir çok üst grup modelini burada teşhir ediyor.
Fabrika turu ile ilgili makaleyi yine sitemizden okuyabilirsiniz.

İyi forumlar.

(link)

Scudo

meddah58

Üye
Tepki
77
İsim
Tayfun
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bisan RX9200 aldım. Kadro ve setleri elbette bilerek tercih ettim. Ama o nasıl bir janttir? Kalitesini bir kenara bırak elbette parana göre jant seti var üzerinde. Hiç mi bir insan kontrol etmez? Her tarafı jantin çapak dolu. Üstelik böyle bir janta reva gördükleri bir elektrik bandından bile daha ince dönüp de yuzene bakmayacağın bir jant bandı takmışlar. Sonuç mu ne? Defalarca yarilan iç lastikler,yolda kalmalar ve cebinden çıkan bir sürü para. Mitasin 50 TL llik piyasada satılan lastikleri takılmış... Elbette patlama direnç beklemiyorum ama lastik teli bombe yaptı 1 ayda... Sonuç mu ne git lastik al... Yolda giderken durduk yere kırılan akort telleri... Hop git bisikletiye yaptır yine... Şunu demek istiyorum... Biraz daha özen kontrol olsun. Sattım oldu mantığıyla olmuyor bu işler... Malının arkasında durmalı ve sağlam ürünler satmali... Ha unutmadan cıt cıt öten ikide bir açılma ihtiyacı hisseden furc takımından bahsetmedim bile.

Atasoy

Terörü ve destekcilerini Lanetliyorum
Tepki
12.347
İsim
ibrahim
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Acaba kadro boyları 19 inc uzerine çikabildi mi?
Şehir tur bisikletinde standart boy diye bir sey icat etmislerdi birde 😂 vizyon fukaralari

OB_Tolga

Aktif Üye
Tepki
312
İsim
Tolga
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Giant
Acaba kadro boyları 19 inc uzerine çikabildi mi?
Şehir tur bisikletinde standart boy diye bir sey icat etmislerdi birde 😂 vizyon fukaralari
Hatırladığım kadarıyla tek kadro boyu olan modeller daha çok kadın şehir ve kadın tur bisikletlerinde mevcuttu. Trx 8200,8500 modellerinde 45 kadro boyu mevcuttu sadece erkek modellerde ise kısıtlı olmasına rağmen tek değildi. Mesela TRX 8100 de 52-54-56 vardı 8500 de 52-54 yine 8600 ve 8400 gibi düz maşalı modellerde 52-54-56 şeklinde kadro boyları mevcut. Bazı modellerde kadro boyu yetişmediğini veya kendileri Türkiye'de üretim planı yaptıkları için yurtdışı kadrolarla stoklarını şişirmek istemediklerini düşünüyorum. Firmanın 3 yılda Ortaya koyduğu ürünlerde pek bir vizyon fukaralığı göremiyorum aksine üstüne koyarak ilerliyorlar ama herkesin vizyonu farklı tabi:)

MAERKEK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.010
İsim
Mehmet Ali ERKEK
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Diğer
Corelliye ürettirsin yahu dışarıya niye ürettiyor? Anlamıyorum rakip firma olarak görmeye gerek yok. Corellinin jantlarından Dacron marka olur şikayet eden görmedim.

Atasoy

Tepki
12.347
İsim
ibrahim
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Tolga_123
(link) 17 inc
(link) 16 inç
Hocam lafa bakmam icrata bakarim

OB_Tolga

Aktif Üye
Tepki
312
İsim
Tolga
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Giant
Corelliye ürettirsin yahu dışarıya niye ürettiyor? Anlamıyorum rakip firma olarak görmeye gerek yok. Corelli'nin jantlarından Dacron marka olur şikayet eden görmedim.
Artık dışarıya üretmiyor işte kendileri üretiyor :) Corelli çok enteresan bir firma. Avrupa'da bir çok firmaya kadro üretiyorlar (en azından beyanları bu şekilde) ancak Türkiye'de üretim yapan bir firma laf arasından Corelli'den kadro almak istediklerini ancak çinli veya tayvanlı bir firmadan çok daha fazla ücret talep ettiklerini söyledi. Ki orada çalıştıkları firmalar kadro konusunda rüştünü kanıtlamış firmalar. Öyle olunca da doğal olarak almaktan vazgeçmişler. Dacron zaten Corelli'nin kendi oluşturduğu yedek parça markası gidonları ve jantları kendileri bu marka altında üretiyorlar. Aynısını Bisan B+ markası ile yapıyor.
@Tolga_123
(link) 17 inc
(link) 16 inç
Hocam lafa bakmam icrata bakarim
Yalnız bu attığınız modeller şehir tur bisikleti değil dağ bisikleti :) Ben gönderiye katalogda ekleyeyim bari siz benim lafıma değil icraata oradan bakın.
Bisan RX9200 aldım. Kadro ve setleri elbette bilerek tercih ettim. Ama o nasıl bir janttir? Kalitesini bir kenara bırak elbette parana göre jant seti var üzerinde. Hiç mi bir insan kontrol etmez? Her tarafı jantin çapak dolu. Üstelik böyle bir janta reva gördükleri bir elektrik bandından bile daha ince dönüp de yuzene bakmayacağın bir jant bandı takmışlar. Sonuç mu ne? Defalarca yarilan iç lastikler,yolda kalmalar ve cebinden çıkan bir sürü para. Mitasin 50 TL llik piyasada satılan lastikleri takılmış... Elbette patlama direnç beklemiyorum ama lastik teli bombe yaptı 1 ayda... Sonuç mu ne git lastik al... Yolda giderken durduk yere kırılan akort telleri... Hop git bisikletiye yaptır yine... Şunu demek istiyorum... Biraz daha özen kontrol olsun. Sattım oldu mantığıyla olmuyor bu işler... Malının arkasında durmalı ve sağlam ürünler satmali... Ha unutmadan cıt cıt öten ikide bir açılma ihtiyacı hisseden furc takımından bahsetmedim bile.
RX9200 hiç satmadım açıkçası o yüzden bu konuda yorum yapmam yersiz olur sonuçta tecrübe eden sizsiniz. Ancak firma müşterilerden gelen geri dönütlere genelde önem veriyor. Mesela satış sonrası birim şikayetvar.com u sürekli takip ettiklerini ve çözüm oldaklı çalıştıklarını, sorunlu çıkan ürünlerle ilgili şikayetleri değerlendirdiklerini söylediler. Yaşadığınız sorunlarda belki servis arkadaş da yetersiz kalmış olabilir. Direkt firmayı aramak bazen daha etkili olabiliyor. GTE ile ilgili başlık altında bazı arkadaşlar da lastik patlama sorunundan ve şerit probleminden bahsetmişler ama bayii/servis arkadaşlar yeni lastikleri gerek kendilerinden gerek firmadan talep ederek bu mağduriyeti gidermişler.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK

Atasoy

Tepki
12.347
İsim
ibrahim
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Tolga_123

Kardesim neyi savunuyorsun? Benim boyum 1.95 cm. 60 cm kadro bisikletin var mi dukkaninda ? varsa öyle konuş.

Butun global markalarin 60 cm kadrolari mevcut. Sende yoksa vizyonun yok. Ben iki senedir Turkiyede bulamadim.

Son düzenleme:

MAERKEK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.010
İsim
Mehmet Ali ERKEK
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Diğer
@Tolga_123

Kardesim neyi savunuyorsun? Benim boyum 1.95 cm. 60 cm kadro bisikletin var mi dukkaninda ? varsa öyle konuş.

Butun global markalarin 60 cm kadrolari mevcut. Sende yoksa vizyonun yok. Ben iki senedir Turkiyede bulamadim.
Vay be Atasoy abi . Ender bulunan insanlardasın .

Oklüzal Builder

bisiklet
Tepki
1.843
İsim
İsa
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sayın forumdaşlar sizce şu mtx 7400 ün gidon boyu kaç cm'dir sipariş etmeyi düşünüyorum da hoşuma gitti. Düz gidon arıyordum tam düz değil ama tipi hoş aşırı açılı da değil sizce boyu ne kadardır?

OB_Tolga

Aktif Üye
Tepki
312
İsim
Tolga
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Giant
@Tolga_123

Kardesim neyi savunuyorsun? Ben boyum 1.95 cm. 60 cm kadro bisikletin var mi ?dukkaninda varsa öyle konuş.

Ben bir şeyi savunmuyorum ama bu fevri çıkışınızı anlamakta da güçlük çekiyorum açıkçası. Önce şehir tur bisikletlerinde standart kadro diye bir şey icat etti vizyon fukaraları diyerek firmaya sallıyorsunuz. Daha sonra bunun bu şekilde olmadığını size örneklerle açıklayınca 2 tane dağ bisikleti üzerinden örnek veriyorsunuz. Şimdi ise Türkiye'de ve dükkanımda 60 kadro bisiklet bulunmadığı için hem beni hem de Türk firmalarını veya Türkiye'de üretim yapan firmaları vizyonsuzlukla itham ediyorsunuz. Ben sizin nereye varmak istediğinizi anlayamadım açıkçası. Şimdi sadece Bisan mı vizyonsuz, yoksa bütün Türkiye'de bisiklet üretimi yapan firmalar mı yoksa ben mi? :)

Bu arada arkadaşlar yanlış anlaşılma olmaması için şunu söyleyeyim. Mağazamızda Türkiye'de üretim yapan tek Bisan değil, Bianchi, Mosso, Peugeot, Salcano, Ümit bisikletin ürünleri bulunuyor. Ben kimsenin paralı bir adamı değilim. Zaten youtube profilime girince görürürsünüz bu firmaların geçen seneki bayii toplantılarını da paylaştığım videolar mevcut. Hepside kendi çapında eksiklikleri veya güçlü yönleri olan firmalar. Ben hiçbiri için mükemmel diyemem. Ancak yalan yok tabiki yerli bir firmanın kendini geliştirmesi gurur veriyor. Ve bu sıradaki tavırları yaptık oldu şeklinde değil. Mesela daha önceleri Corelli'de satıyorduk ancak hiçbir eleştiri kabul görmüyordu. Biz yaptık kardeşim bizim malımız bu fiyatımız bu diyorlardı. Benim gözümde bu kadar kaynağa sahip olup da çok daha iyi yerlere gelebilecek bir firma şu an yerinde sayıyor. Bisan geçen sene bayii toplantısından sonra bir anketle bisikletlerde görüdğümüz eksiklikleri yazmamızı istedi. Daha sonra ürünler geldiğinde veya bu seneki toplantı yapıldığında da gördük ki bu geliştirmeler yapılmış. Hala yapılacak çok şey var ama asla burnu havada biz bu işi biliyoruz kimseden akıl alacak değiliz kafasında olmamaları umut vaad ettiklerini gösteriyor. Bu benim şahsi görüşüm tabiki isteyen arkadaşlar vizyonsuz diyebilir isteyenler başka başka beyanlarda bulunabilir. Burada kimsenin avukatlığını yapacak değilim.
Sayın forumdaşlar sizce şu mtx 7400 ün gidon boyu kaç cm'dir sipariş etmeyi düşünüyorum da hoşuma gitti. Düz gidon arıyordum tam düz değil ama tipi hoş aşırı açılı da değil sizce boyu ne kadardır?
19" yani 48 cm olduğunu tahmin ediyorum. 2020 üretimleri o şekildeydi.

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Tepki
11.749
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Cyclocross
Sadece belirli kadro boylarının üretimde bulunmamasını firmanın vizyonsuzluğu değil, hedef kitle seçimi olarak anlamak gerekir. Farklı boylarda kadroları seri üretmek için kalıp yatırımı yapmak gerekiyor. Firmalar en çok satılan ölçülere yatırım yapmayı tercih ederek karlılığı maksimize etmeyi düşünebilirler, ki bu anlaşılabilir bir durum.

Bisan'ın da önünde uzun bir yol ve yapılacaklar listesi var. Ancak ortaya çıkardıkları ürünlerlerle ve piyasanın beklentilerini dinlemeleri sayesinde rakiplerinin bir adım önüne geçtiklerini düşünüyorum.

Atasoy

Tepki
12.347
İsim
ibrahim
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Yok desene hocam.
Turkiyede uretim yapan bisiklet firrmalarinin uygun kadro uretmedigi surece vizyonsuz. Zaten bisiklet saticilarinin hedef kitlesi 12/ 16 yas çocuklar.
Merak etme yabanci firma distribütörleride buyuk kadro getirmiyor(onlarda vizyonsuz)
Hatta dechatlon bile XL kadro bisiklet getirmiyor.
Ortadoğü kafası böyle birsey demek ki.

Oklüzal Builder

bisiklet
Tepki
1.843
İsim
İsa
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben bir şeyi savunmuyorum ama bu fevri çıkışınızı anlamakta da güçlük çekiyorum açıkçası. Önce şehir tur bisikletlerinde standart kadro diye bir şey icat etti vizyon fukaraları diyerek firmaya sallıyorsunuz. Daha sonra bunun bu şekilde olmadığını size örneklerle açıklayınca 2 tane dağ bisikleti üzerinden örnek veriyorsunuz. Şimdi ise Türkiye'de ve dükkanımda 60 kadro bisiklet bulunmadığı için hem beni hem de Türk firmalarını veya Türkiye'de üretim yapan firmaları vizyonsuzlukla itham ediyorsunuz. Ben sizin nereye varmak istediğinizi anlayamadım açıkçası. Şimdi sadece Bisan mı vizyonsuz, yoksa bütün Türkiye'de bisiklet üretimi yapan firmalar mı yoksa ben mi? :)

Bu arada arkadaşlar yanlış anlaşılma olmaması için şunu söyleyeyim. Mağazamızda Türkiye'de üretim yapan tek Bisan değil, Bianchi, Mosso, Peugeot, Salcano, Ümit bisikletin ürünleri bulunuyor. Ben kimsenin paralı bir adamı değilim. Zaten youtube profilime girince görürürsünüz bu firmaların geçen seneki bayii toplantılarını da paylaştığım videolar mevcut. Hepside kendi çapında eksiklikleri veya güçlü yönleri olan firmalar. Ben hiçbiri için mükemmel diyemem. Ancak yalan yok tabiki yerli bir firmanın kendini geliştirmesi gurur veriyor. Ve bu sıradaki tavırları yaptık oldu şeklinde değil. Mesela daha önceleri Corelli'de satıyorduk ancak hiçbir eleştiri kabul görmüyordu. Biz yaptık kardeşim bizim malımız bu fiyatımız bu diyorlardı. Benim gözümde bu kadar kaynağa sahip olup da çok daha iyi yerlere gelebilecek bir firma şu an yerinde sayıyor. Bisan geçen sene bayii toplantısından sonra bir anketle bisikletlerde görüdğümüz eksiklikleri yazmamızı istedi. Daha sonra ürünler geldiğinde veya bu seneki toplantı yapıldığında da gördük ki bu geliştirmeler yapılmış. Hala yapılacak çok şey var ama asla burnu havada biz bu işi biliyoruz kimseden akıl alacak değiliz kafasında olmamaları umut vaad ettiklerini gösteriyor. Bu benim şahsi görüşüm tabiki isteyen arkadaşlar vizyonsuz diyebilir isteyenler başka başka beyanlarda bulunabilir. Burada kimsenin avukatlığını yapacak değilim.

19" yani 48 cm olduğunu tahmin ediyorum. 2020 üretimleri o şekildeydi.
:D yanlış anladın herhalde abi gidon ölçüsünü merak etmiş idim var mıdır bir fikriniz acaba?

Atasoy

Tepki
12.347
İsim
ibrahim
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Sadettin Z. Biliyorum zaten hedef kitle secimi zaten vizyonsuzlugu gösteriyor. Bizim mahallenin bebelerine satayim yeter kafasi

OB_Tolga

Aktif Üye
Tepki
312
İsim
Tolga
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Giant
:D yanlış anladın herhalde abi gidon ölçüsünü merak etmiş idim var mıdır bir fikriniz acaba?
Maalesef. Ama uzun bir gidon kullanıyorlar genelde. Bir Bianchi NTH serisi gidonu olmasa da uzun :D

Tepki
37
İsim
Serkan s
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Tolga_123 İyi günler Tolga Bey
Ve işinizde kolaylıklar dilerim. Geçtiğimiz 4 ay önce Bisan RX9200 model bisiklet aldım bazı sorunlar yüzünden Fabrika çok ama çok Yardımcı oldu, gerek Nazlı hanım Gerek Mehmet bey ve insan kaynakları Müthiş bir çaba içindeydiler, sizin aracılığınızla Tekrar olarak teşekkür etmek istiyorum.rx9200 Ben aldığımda 3300 TL bayi fiyatı vardı, 3 gün önce yanlış değilse. Sitenin birinde 4600 TL fiyat olacağı yazıyordu bu doğrumu? Doğruysa bırakın almayı 😊adını bile anmıyayım, Mosso alayım dedim. onun da 2021 modelini bekliyorum, Sorum şu
Bayilerde ne zaman satın ala bileceğiz 2021 model bisikletleri. Ben Trakya'da yakın bayiye sordum Kasım dedi çıkar yenileri hala ses seda yok. Cevaplarsanız çok sevinirim.

OB_Tolga

Aktif Üye
Tepki
312
İsim
Tolga
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Giant
@Tolga_123 İyi günler Tolga Bey
Ve işinizde kolaylıklar dilerim. Geçtiğimiz 4 ay önce Bisan RX9200 model bisiklet aldım bazı sorunlar yüzünden Fabrika çok ama çok Yardımcı oldu, gerek Nazlı hanım Gerek Mehmet bey ve insan kaynakları Müthiş bir çaba içindeydiler, sizin aracılığınızla Tekrar olarak teşekkür etmek istiyorum.rx9200 Ben aldığımda 3300 TL bayi fiyatı vardı, 3 gün önce yanlış değilse. Sitenin birinde 4600 TL fiyat olacağı yazıyordu bu doğrumu? Doğruysa bırakın almayı 😊adını bile anmıyayım, Mosso alayım dedim. onun da 2021 modelini bekliyorum, Sorum şu
Bayilerde ne zaman satın ala bileceğiz 2021 model bisikletleri. Ben Trakya'da yakın bayiye sordum Kasım dedi çıkar yenileri hala ses seda yok. Cevaplarsanız çok sevinirim.
Ben teşekkür ederim diğer arkadaşlarla tecrübenizi paylaştığınız için😊 Şu an için RX 9200 modelinin fiyatını tam hatırlamıyorum ama o modelinde iki varyasyonu vardı diye hatırlıyorum. Mosso daha yeni fiyat ve katalog göndermedi ama bu günlerde çıkmasını bekliyoruz. Büyük ihtimalle Ocak sonu Şubat gibi ürünler gelmeye başlar.