Biri kaza mı dedi ?

bianchircx229

Daimi Üye
Tepki
263
İsim
Aytaç
Bisiklet
Bianchi
Yağmurlu havada ufacıkta olsa hata kazaya sebep aman dikkat. Kaldırımın ufacık çıkıntısına yandan girmeye çalışınca ön lastik kaldırıma çıkmayıp sürtünce sonuç bu. Bu kazadan sonra 10 km kadar yol gittim bişey yoktu ama dönüşte vites değiştirirken arka aktarıcıdaki zincir atıp jantı kilitledi turda arkadan gelen arkadaş bana vurdu yetmiyormuş gibi :) Sonuç arka aktarıcım yamulmuş vaziyette garantiye girer mi sizce ?

Scudo

nbacıshaquılle

Daimi Üye
Tepki
184
İsim
Emre
Bisiklet
Sedona
Lastik rubena flash ben de almayı düşünüyorum ama muallakta kaldım vallahi ben yağmurda sürmem gerçi ama güvensiz lastik heralde

Birhan K.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.999
Bunun aynısını Bakırköy-Sirkeci sahilyolunda, Yenikapı'ya yakın bi yerde yaşamıştım. Trafik sıkışınca 2-3 cm yükseklikteki kaldırıma çıkayım diye hafif kırdım direksiyonu.. Herhalde 20 km/s ile gidiyordum yaklaşık. Gerçi ben düşmemiştim ama düşmemek için nasıl bir akrobatlık sergilediğimi ben de bilmiyorum! O günden beri kaldırım kenarlarına çok dikkat ederim.. Geçmiş olsun.

• Beğen
Tepkiler: bianchircx229

nbacıshaquılle

Daimi Üye
Tepki
184
İsim
Emre
Bisiklet
Sedona
Ozaman alayım bir tane haklısınız dikine çıkmamışsınız sıyırp yandan çıkmaya çalışınca 2.20 lastik bile olsa aynı sonuç kaçınılmaz.

frkncn

Üye
Tepki
60
İsim
Furkan can
Bisiklet
Salcano
@bianchircx229 çok geçmiş olsun üstadım... ilginçtir bugün konuştuk yağmurlu hava mevzuunu bu olaydan sonra daha ben çıkamam herhalde bu havalarda..Allahtan sende çok bişi yok anladığım kadarıyla tekrardan geçmiş olsun

• Beğen

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
Geçmiş olsun, en kötü düşüşünüz bu olsun.

Islak yolda bu durumda hangi lastik olsa kayıyor maalesef, çaresi lastik değiştirmek değil uyanık olup bu duruma düşmemek. Bana "kardeşim sen uyanık mısın peki, hiç bu duruma düşmedin mi" deseniz, boynum bükülür. Bu şekilde öyle çok düştüm ki. Bir ay önce düştüğümün ağrısı hala var bileğimde...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Geçmiş olsun. Neyseki bir şey olmadan atlatmışsınız aman dikkat :)

ElcaSeJawS

Forum Bağımlısı
Tepki
575
İsim
fatih
Bisiklet
Cannondale
Gecmiş olsun. Bende yagmurlu havada kendimi hic riske atmak istemiyorum surmuyorum bisiklet. Bir de kaldirima cıkmaya calıstıgım zaman mumkun oldugunca dık gırmeye calısıyorum yada en kotu on tekerlegi dik tutup arkanın birazda olsa kaymasına izin veriyorum ama gene de saglık lı degil.

bianchircx229

Daimi Üye
Tepki
263
İsim
Aytaç
Bisiklet
Bianchi
@frkncn Çok şükür bende bişey yok teşekkürler
@Tahir Keskin Dediğiniz gibi uyanık olmak gerek ama olamadık :)
@BF Okuru Teşekkür ederim çok şükür
@ElcaSeJawS Bende aslında çok dikkat ediyorum ama bir anlık dalgınlık oldu herhalde.

Ayrıca toplu sürüş kazaya daha çok sebebiyet veriyor sanki çünkü öndeki nerede arkadaki geridemi kaldı diye bakmaktan oldu birazda

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

Cengizhan BAKIR

Aktif Üye
Tepki
82
Dikkat edin hocam yağışlı havalar fena gerçekten.Kaldırıma çıkarken genelde yavaşlayıp çıkıyorum sorun olmuyor.Çok geçmiş olsun.

• Beğen

Furkan Y.

Aktif Üye
Tepki
82
İsim
Furkan YILDIRIM
Bisiklet
Kron
Uzun zaman üzerine ben de bu şekilde düşmüştüm, evden 10m anca uzaklaşmıştım ama bu işin zamanı yok malesef. :) Yağmur da yoktu her yer kupkuruydu ama yeterince dik girmeyince düşüş kaçınılmaz, biraz daha temkinli olmak gerekiyor.

C. Tiryaki

Daimi Üye
Tepki
501
Bisiklet
Scott
Geçmiş olsun.

Yükseklik farkının olduğu yere yaklaşma şeklinizle alakalı olan bir kaza diye düşünüyorum. Kabahati lastikte aramak bence anlamsız. Lastik kalınlığı, markası ve üzerindeki kılcal kanalların pozisyonu, derinliği ya da sayısı bence bu tür kazalarda birşey değiştirmiyor. Sonuç olarak ıslak zemin. Yaklaşma açınıza bakıldığında, türü ne olursa olsun lastiğin ilk olarak yanak kısmı temas edeceğinden sonuç aynı olacaktır. Kuru ya da ıslak farketmez, kaldırım ya da seviye farkı olan alana yaklaşma açısı en az 30 derece olarak ayarlandığında bu tür kızaklamaların olmayacağını düşünüyorum.

• Beğen