biraz saçma ama?

murat ırmak

Forum Demirbaşı
Tepki
214
iyi forumlar
forumda 2.el bisikletlerde ilanların kilidi açılınca kimse yanlış anlamasın milletin dilininde kilidi açıldı mesela diyelim ; bir arkadaş maşa satıyor, hemen yazmışlar
abi hayırlı satışlar bunu söyleyince noldu eksiklikmi oluşuyor söylemeyince. İlanlar kilitliyken ne yapıyorlardı acaba özel mesajlamı gönderiyorlardı.
birde arkadaş açmış ilanını millet orada sohbet ediyor, hatta utanmayanlar bendede böyle bir kaç parça var bi göz atın diyor bu ne densizlik anlamıyorum.
Bir başka konu, o ilanda tartışma çıkıyor. Biri yazmış kadro boyu yazmamışsınız
daha satıcı birşey yazmadan yok şu boy yok bu boy ondan sonra konu başını alıp gidiyor. Biraz sert yazmış olabilirim ama, abi hayırlı satışlar vesaire bu konular acaba ilanı üst sıralarda tutmak için yapılan şeylermi anlamadım gitti.
Gereksiz yere ilanı kirletmeyi anlamıyorum. Dediğim gibi biraz sert oldu kusura bakmayın, ama konu ile ilgili bilgi almak için okuyoruz konu nerlere gidiyor. Arkadaşların böyle konulara dikkat etmesi gerektiğini söylemek istiyorum. (Moderatörler varken bana düşmez ama biraz dertliyim bu konuda.)

Scudo

İlker Özdemir

Aktif Üye
Tepki
72
Bisiklet
Salcano
Evet bir miktar karmaşa olmuş fakat forum kullanıcılarının bir süre sonra bu hatalarını fark edeceklerdir bence ... Eğer mümkün olursa o bölümde konularını kilitleme silme mesajları silme düzenleme yetkileri ilan verenlere konu sahiplerine verilebiliecek bir düzenlemesiylefena olmaz...Ama bunlar sadece ücretli bölüme özel denirse o konu ayrı...Ama bir canlanma hissettim açıldığını görünce...

murat ırmak

Forum Demirbaşı
Tepki
214
Haklısınız bir canlanma var ama gereksiz şeylerde çok. Bu konuda aslında yöneticilerin yapabileceği pek bişeyde yok onlar ne yapsınlar nereye yetişsinler.
bu konuda gereksiz şeyler yapmamak tamamen bizim elimizde anlayana saygılarla ...

orkun tulu

Forum Demirbaşı
Tepki
228
@extreme43

Tebrikler her kelimesiyle hislerime tercüman olmuşsun. Aynen böyle düşünüyorum. Bu gereksiz mesajlar forumu takip etmemi oldukça zorlaştırıyor. Resmen kuru kalabalık.

Abdullah Hakkı

Forum Bağımlısı
Tepki
673
Bisiklet
Diğer
yok beyler yok. bunun önüne bi türlü geçilemedi. yaklaşık 4 senedir foruma takılıyorum. son 1.5-2 sene öncesinde çok aktifdim. saatlerce otururdum. her 2. el ilanında mesaj kasmaya çalışan bissürü gereksiz adamın bissürü gereksiz mesajı oluyor. siliniyor, banlanıyor, kovuluyor ama genede fayda etmiyor. alışsanız iyi olacak :) şimdi bide 50 mesaj kotası konunca...

• Beğen
Tepkiler: murat ırmak

orkun tulu

Forum Demirbaşı
Tepki
228
Bence 2.el konularını sadece ilan sahibi güncellese başkası konuya mesaj yazamasa daha iyi olur. İsteyen, sorusu olan özel mesaj atsın. 50 mesajı olmadığı için özel mesaj atamayan arkadaşlar içinde ilanlarda telefon yada mail adresi bildirmek mecbur tutulsun.

• Beğen
Tepki
205
İlanın sahibi tarafından duzenlemesi/güncellemesi fikri cok iyi kilitler açıldığından beri bakıyorum;kullanıcı demis ağırlık nedir acaba?İlan sahibi-sanane moderatormusun..ba ba baba lafa bak kilitler acıldı ama seviye cok dustu neler soranlar var jant setine kac vites uyumlu demiyenler mi?sanırım kilitli ilanlara alışmıştık...

• Beğen

tolga1976

Forum Bağımlısı
Tepki
2.380
Bu hep vardı ve de hep olacak..

İnsanların kimisi 50 mesaj hakkını doldurmak, kimisi attığı mesaj sayısıyla kıdem almak, kimiside satış yapan arkadaşına destek olmak için ilanları üst sıraya taşımak için yapıyor bunu..

Ama forumun içinde öyle çok konu varki, aklına soru gelen herkes sorusunu soruyor. Şimdi ''bu jant çemberi kaç vitesli'' diye soran birisinin bisikletler hakkında çok fazla bilgisi olmadığını ve gerçek anlamda yardıma ihtiyaç duyduğunu anlarım ben.

Fakat ''XCR ile V2'' maşa arasındaki farklar nedir? diye soru soranada kızarım. Yahu biraz araştır, arama yap, dehşet başlıklar var bu konuyla ilgili..

Alışacaksınız, başka yolu yok..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Daha farklı konular altında da dile getirdik.

İlanlar altına anlamsız ve gereksiz mesajlar yazan yeni arkadaşlar var , Olacakta zaman zaman ( Uyarmamıza rağmen )

Gördükçe düzeltiyor , Gerekirse uyarı mesajı geçiyoruz.

Bilgili ve konuları düzenli takip eden üyelerde bizlere gördükleri aksaklıkları özel mesaj yolu ile bildirirlerse daha hızlı çözümlere ulaşabiliriz.

murat ırmak

Forum Demirbaşı
Tepki
214
keşke insanlar yazmadan önce iyice düşünsede ona göre bir şey bulup yazsa yada sorduğu konu söylediği şey işine yarayacak problemini çözecek bir şey olsa.
Adam yazmış 'abi rüya gibi kadro keşke alabilsek' noldu şimdi alıcının da satıcınında ne işine yaradı bu mesaj. Kimin işi halloldu bundan kim bilgilendi.
bu sitenin bir forum sitesi olduğundan hala bazı arkadaşların haberi yok ne yazıkki...

Mesut Dursun

Daimi Üye
Tepki
208
Bu konuya sonuna kadar katımılorum.Adam yazmış "hayırlı satışla.Umarım istediğiniz gibi olur" sen bunu yazınca talepmi artacak sanıyorlar? anlamıyorum ki...:D

• Beğen

recep24ank

Forum Bağımlısı
Tepki
4.634
İsim
Recep Eşref ÇINAR
Bisiklet
Carraro
Yaz Bitti Kış sezonu geldiinden dolayı açmı olabilirler 1 yıl boyunca bodrumda bisiklet ve parçaları çürümesin diye yoruma açık yapmışlar diye düşünüyorum. yorumlarında sana sonuna kadar hak veriyorum

• Beğen

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
@Halil Uygun

Özel mesaj yerine daha kolay olsun diye mesaj raporlama seçeneği konuldu foruma. Ancak bu raporlama çok zor ve yavaş çalışıyor. Yazılımsal bir eklemeyle daha hızlı hale getirilemez mi?