Bir zamanların FBI sorusu

kurmedia

Aktif Üye
Tepki
128
Arkadaşlar bu bir dönem Amerika'da FBI sorusu imiş. Tüm sınavlardan geçtikten sonra sorulan son soru bu: Ben de burada soruyorum.

İki genç kız var. Aynı evde yaşıyorlar. Kızlardan biri diğerine diyor ki: "Ben bu gece arkadaşlarımla dışarıya gideceğim, haberin olsun. Sen keyfine bak." Tamam diyor diğer kız. Gece arkadaşının dışarı çıktığını ve yatağının boş olduğunu bilen evdeki kız kendi kendine, "bu gece arkadaşımın yatağında yatayım" diyor ve gidip arkadaşının yatağına yatıyor. Derken aradan saatler geçiyor ve dışarı çıkan kız gece eve geri dönüyor ve gidip KENDİ YATAĞINA yatıyor. Uzanıyor ve öylece yatarken dışarıdan bir arabanın geçtiğini fark ediyor. Arabanın farları, kızın yattağının arkasından, pencereden yansı***** duvardaki saate yansıyor. Kız o farların saate yansıması ardından korkuyla yatağın altına bakıyor ve evde kalan diğer arkadaşının cesedi ile karşılaşıyor.

Buradaki soru şu. Kızın neden öldüğü sorulmuyor. Eve sonradan gelen kız, kendi yatağına yatınca ve arabanın farları saate vurunca neden yatağın altına bakma ihitiyacı hissediyor? Soru bu... biraz düşünün ..... (Yorum Yapabilirsiniz.)

Evet arkadaşlar bu ilginç olaya yorumlarınızı bekliyorum

• Beğen
Tepkiler: Piskiletci
Scudo

Anıl Kuşaksız

Forum Bağımlısı
Tepki
508
duvardaki saat bozuk, arabanın ışığı yansıyınca saatin çalışmadığını farkediyo. ama odada hala tiktak sesleri geliyo. sesin aşağıdan geldiğini anlayınca aşağı bakıyo :D
*cevabını bilen söylemesen ibaresi yoktu söledim :p

• Beğen
Tepkiler: kurmedia

Nevzat KÖSEOĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
593
şöyle olsa

arabanın farları duvardakı sate gelse duvardakı saatte ışıgı yansıtsa ve kızın yattıgı yatagın altına yansıtsa ışıgı sonrada kızın gölgesini görünce yatagın altına bakıcak ve cesetle karsılasacak

Piskiletci

Forum Bağımlısı
Tepki
2.578
Bisiklet
Corratec
Şimdi öncelikle belirtmek istediğim birşey var. Yukarıdaki yazıya göre öldürülen kızın kolunda saat olduğu yazılmamış. Siz saat olduğunu nerden biliyorsunuz? Şimdi olaya gelirsek, mantıken koskoca fbi bu soruyoru bence sormaz! Ayrıca bunu "fbi sorusu" olarak google da aratırsak cevabını buluruz;) 2-3 yıl önce paylaşıma girmiş bir sorudur(Yani internette bolca hazır cevap mevcut!). Araştırma yaptığım sitelerin çoğunda doğru cevabın:

""Dışarı çıkan kızla, katil iş birlikçidirler. Katilin eve girip kızı öldürmesi için kız dışarı çıkmıştır katilin gelip kızı öldüreceğini bilmektedir ama cesedi nereye saklayacağını bilmemektedir. Katil eve girer ve kızı öldürüp yatağın altına koymak isteyince yatağın altında duvar saatiyle karşılaşır alır onu duvara asar, fakat saat bozuk bir saattir onun için yatağın altındadır katil bunu farketmez gecenin karanlığında. Kızı yatağın altına koyup uzaklaşır... Daha sonra diğer kız evine gelir ve yatağına uzanır olaydan haberdardır fakat kızın nerde olduğunu bilmez... Arabanın farı saate yansıyınca korkuya kapılır hemen yatağın altına bakar neden bu saat burda diye yatağın altında olması gerekirken.. . Ve nihai son arkadaşının cesediyle karşılaşır..""" bu olduğu söyleniyor.:cool:. İnternetten cevap bulan arkadaşlar gayet iyi belli oluyor:D

teampasha

Forum Demirbaşı
Tepki
227
cevap süper, işte budur federal büroda görev yapmak.

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Kizin duvar saatini gordukten sonra yataginin altina bakmasi ve orada arkadasinin cesedini gormesi is birlikci oldugu anlamina gelmez bence. Bozuk saatinin duvarda neden asili oldugunu merak ettigi icin yatagin altina bakar, hepimiz olsak aynini yapariz.

ADSL

Aktif Üye
Tepki
140
Bisiklet
Marin
ölen kızın pilli saati vardı diyelim. hangi erkek gecenin bir yarısında yatağın altına bakardı? bravo kıza. super bir hikaye.

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@M:T:B

ManitoN kol saati olduğu bildiğine gere kızıda o öldürdü :D

heisenberg3910

Forum Bağımlısı
Tepki
344
kocaman yatağın altına kızla beraber bir duvar saati de sığabilir bence.eğer sığmayacak kadar büyükse zaten duvarda fazlasıyla dikkat çeker.
üstelik gecenin bi yarısı koca saati oradan alacak da duvarda boş çivi bulup asacak da ooo... uzun iş :)

Görkem Kılınç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.682
@HaliliOzturk

Administatör´ümüz doğru söylüyor bence...

@kurmedia

Kız iş birliği yapmış olamaz...

• Beğen

Piskiletci

Forum Bağımlısı
Tepki
2.578
Bisiklet
Corratec
Arkadaşlar bence bu konuyu fazla irdelemeyelim. Mazallah FBI yanlış anlar. Topumuzu içeri tıkar.

• Beğen

Mehmet Can

Forum Bağımlısı
Tepki
405
Evet yakaladım sizi sonunda ben FBI Genel müdür başkan yardımcısı
sekreterinin yanındaki koridor paspasçısı:D :D Atın bunları içeri:vroam:

kurmedia

Aktif Üye
Tepki
128
arkadaşlar FBI'dan aldığımız bilgiye göre:),kızın kol saati yoktur,lütfen durumu ona göre değerlendiriniz :D