Bir yıl önce başladım, şimdi bir kazayla bitiyor...

nihat yildir

Daimi Üye
Tepki
144
Bisiklet
Ghost
çok geçmiş olsun. acil şifalar dilerim.

Scudo

skaymaz

Aktif Üye
Tepki
93
İsim
SAADETTİN
Bisiklet
Cube
Geçmiş olsun
Allah şifanı versin.

Gjankrow

Forum Bağımlısı
Tepki
3.300
Bisiklet
Salcano
Geçmiş olsun dileklerimle. İnşallah en kısa sürede iyileşirsiniz ve kalıcı bir hasar bırakmaz.

Gökhan BİROL

Forum Demirbaşı
Tepki
794
İsim
Gökhan Birol
Bisiklet
Lapierre
Tabii ki tepki alacagim ama gecmis olsun dileklerimizi özel mesajlarla iletsek de, yazilanlari yorumlayip kim nerede hatali ve kim nerede nasil hareket etmeli bu satirlarda onlari paylassak cok daha verimli olacak, hepimizin basina gelebilecek muhtemel kazalar konusunda.

Bence bisiklet uzerinde iken tum duyular max olcude acik olmali ve gelebilecek her turlu tehlikeye karsi kask aynasi ile arka kontrol edilmeli. Bir yaya bir otomobil gibi davranamaz. Bir otomobil de yaya gibi davranamaz. Ancak bir bisikletli hem yaya gibi, hem de otomobil gibi davranabilir duruma gore. Bizleri avantajli kilan yegane unsur da kanimca bu.

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
geçmiş olsun..

trafikte her daim dikkatli olmak zorundayız. araç sürücülerinin çoğu dikkatsiz özensiz bilinçsiz. "kornaya basma frene bas" gibi kampanyaların da artması lazım.

ErdincAydin78

Forum Demirbaşı
Tepki
102
Bisiklet
Sedona
Çok geçmiş olsun, bu haline şükür, beterin beteri var. Allah Şifalar versin kardeşim.

tankdemir

Üye
Tepki
42
Bisiklet
b'Twin
Allah korumuş çok geçmiş olsun.. daha kötüde olailirdi :(

fantom

Üye
Tepki
21
İsim
levent
Bisiklet
b'Twin
Dostum geçmiş olsun

eyupozturk

Roadie
Tepki
316
İsim
EyoO
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Çok üzüldüm, geçmiş olsun. Her işte bir hayır vardır, umarım bu olay daha hayırlısına sebep olur. Acil şifalar ile iyimserliğinizin ve neşenizin devam etmesini dilerim.

7haiku

Daimi Üye
Tepki
379
İsim
Ömür
Bisiklet
Diğer
Geçmiş olsun.

autepe

Üye
Tepki
5
İsim
Ahmet Ümit TEPE
Bisiklet
Geotech
geçmiş olsun allah yardımcın olsun,

bende benzer bir durumu daha 17 yaşımda yaşadım, Babamla atölyede çalışırken vida yeri açmak için matkapla delik deliyordum, 15 delik deldim son delikte tam 5 matkap ucu kırdım, matkap ucu almak için nalbura bisikletle gitmeye karar verdim, evin yakınındaki nalburu unutup uzak olan nalbura doğru yöneldim, yokuş aşağı olduğu için biraz süratliydi, tam kavşağa girdim ki bir kartal sağ taraftan yola bakmadan direk kavşağa girdi ve duramadım çarptım, yaklaşık 15 m kadar sürüklendim, yerde kendime geldiğimde sol bacağımın uyluk kemiğinden kırıldığını farkettim, kartalın sahibi, hadi hiçbirşey olmamış deyip karga tulumba koltuğumdan tutup kaldırmaya çalışması yokmu, heralde ayağım kırılmasa ben onun bir tarafını o şokla kırardım. ameliyatla platin takıldı. platin 2 ay sonra ayağımda kırıldı, tabiki kemikte, doktor 40 yıllık doktorluk görevimde ilk defa bir hastamda böyle bir durumla karşılaştım dedi :) ikinci kez uyluk kemiği kanalı içine 30 cm uzunluğunda 20 mm kalınlığında ayrı bir platin yerleştirdi doktor. 9 ay sonra kemik tamamen kaynadıktan sonra üçüncü ameliyatla platin ayağımdan alındı ve ancak ondan bir kaç ay sonra koşmaya başlayabilmiştim.

aslında o kazada beni en çok yıkan şey, o dönemde amatör futbolcuydum, kartal spor klübünde lisansım çıkacağı hafta bu kazanın olması oldu, o olaydan sonra lisansım çıkmadı futbolu ve bisikleti bırakmak zorunda kaldım, küsmedim, isyan etmedim bunda da vardır bir hayır dedim hep, allahtan gelen her şey hayırlıdır diye düşündüm, okula ağırlık verdim üniversiteyi kazandım makine mühendisliğini bitirdim, şimdi bir üniversitede öğretim görevlisiyim,

bu kaza resmen hayatımın dönüm noktası olmuştur. hayatımı belki de küçücük bir matkap ucu işte böyle değiştirdi. demekki hayırlısı buymuş diyorum hep..

bu arada geçen ay bende geotech revolver pro aldım (mtb), her fırsatta aradan geçen 15 yılın özlemini gideriyorum artık :)

çok zor bir durum olsa da hep bu kazadan olumlu bir taraf bulmaya bak derim tekrar çok geçmiş olsun allah yardımcın olsun

Biltekin

Aktif Üye
Tepki
166
İsim
Biltekin KARAKAŞ
Bisiklet
Salcano
Cok geçmis olsun cok üzüldüm. En kısa sürede sağlığınıza kavuşmanız dileyiğle. En kötüsü bu olsun.

rsomuncu

Üye
Tepki
30
İsim
remzi
Bisiklet
b'Twin
Çok geçmiş olsun. Tez vakitte iyilesmeniz dileğiyle

ozgur908

Forum Bağımlısı
Tepki
999
çok geçmiş olsun. benim de femur başında bisiklet kazası sonrasında ayrıksız bir kırık olmuştu, benimki her ne kadar basit olsa da iyileşmesi zaman almıştı. kemiğin o bölgesi sanırım ilik meselesinden dolayı zor ve geç kaynıyor. onun için vidaya ihtiyaç duyulmuş. tıp mümkün olan en kısa sürede ve kontrollü bir şekilde ayağa kalkmanız (ambulasyon deniyor sanırım) yönünde bir yaklaşım izliyor. bütün süreci sadece yatarak geçirmek gerçek anlamda hızlı ve etkili bir iyileşme sağlamıyor. ayağa kalkıp hareket serbestliği kazanmaya başlayınca iyileşme sürecinize ilişkin aldığınız notlarla birlikte mutlaka bir spor hekimine görünün. muhtemelen rehabilitasyon sürecinde hekiminiz düşük kadans ve torkta pedal çevirmeyi tavsiye edecektir. önümüzdeki aylarda yavaş yavaş trainer parası biriktirmeye başlayın bence. bu arada sigaradan kesinlikle uzak durun çünkü iyileşmeyi çok geciktiriyor. düzenli beslenmeye, yeterli protein alımı yapmaya ve fermente süt ürünlerini (yoğurt, kefir, peynir) öğünlerinizden eksik etmemeye dikkat edin.

devilmycarlos

Forum Bağımlısı
Tepki
298
İsim
yavuz
Bisiklet
Carraro
çok geçmiş olsun.Allah acil şifalar versin.