Bir tur verilen bisikletin gözden kaybolduğu an

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.277
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Not: Ekşi Sözlük'ten alıntıdır; :)

giden sevgilinin ardından bakakaldığın hüzünlü bir an gibidir.. boynu bükük, telaşlı, başına bir şey geleceğini hissedermişcesine..
çocukluk dönemlerinde mahallemizde " bir tur versene " çocukları olurdu. e sen de zamanında pisikletsiz bir çocuk olduğun için bu yakarışı anlardın ve arkadaşın " bi tur atim be " dediği zaman kıramayıp verirdin. karşı sokaktan dönüp geleceğine dair söz aldıktan sonra büyük bir heyecanla pedala basar giderdi o da. sen de arkasından bakalırdın giden geminin arkasından bakan hüzünlü bir yolcu gibi.. neyse. çocuk sokaktan döner, sen de kaldırıma oturup zaman geçtikçe paranoyalara girmeye başlardın. sokaktan herkes bir bir dönüyor, fakat senin güzelim pisikletin dallama çocuğun esiri olmuş halde ufukta görünmüyordur. kalbin acır, nutkun tutulur, gözlerin dolar. acınacak bir halde öyle kala kalmışsındır. o an kendine sövüyor, pişmanlıklar içerisinde dövünürken birden çocuk olmadık bir köşeden döner. tabi sende de sinirli bir hava, daha metrelerce uzaktan çocuğa bağırıyorsun," nerdeydin lan sen bir köşeden döndün pizana mı gittin geldin " diye. o da hemen suçunu bastırır gibi " al lan bisikletini yemedik " deyip çeker gider. lakin bir kaç dakika sonra sevgili bisikletinin verdiğin gibi dönmediğini anlarsın. ya pedal kırılmıştır ya da fren falan patlamıştır. tabi en kötü detaylardan biri de lastiğin inceden inceye inmesi ve tekerin patlak olduğunu fark etmen. işte o zaman senin yemininin başlangıç anı olur ve ne bir daha bisikletini olmadık dallamalara bir tur verirsin ne de böyle yalvarışlara kanarsın. dilin fena yanmıştır artık. bisikletini kaybetme korkusu her şeyin üzerine geçer ve sonra sana cimri, bisikletini bir tur vermiyor derler. halbuki o cimri çocuğun canı kaç kere yanmıştır kimsecikler bilmez. ah ulan rıza.

(link)

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Düşüncelerime tercüman olmuş yazıdır. Geçtiğimiz günlerde yaşadım böyle bir şey. Bir tanıdık e ver bir tur bineyim şuradan dönüp geleyim dedi. İyi peki buyur bakalım dedim verdim. Bindi, sokağın sonundan dönüp gelmek yerine sağa dönüş yolunu kullanıp kayboldu adam. Sonrasını yazı anlatıyor zaten eheheh.

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@BF Okuru
Savas, bence merak etmene gerek yoktu. Tanidigin birisiyse kesin dönecegide beli. Sadece bisiklet kullanmasi tanidiginin hosuna gitmisdir ve yolu uzatmak istemistir, hepsi bu. Böylece bilmiyorum bisiklet kullanan birisimiydi ama eger degilse bisikletin tadini almistir ve sende buna katkida bulunmus oluyorsun. Bence iyi bir sey yapmissin ve beklemene degmis. :)

ilker

Forum Bağımlısı
Tepki
987
İsim
İlker
Bisiklet
b'Twin
Murat hocam iyi de bir de izin almadan hoop diye tepesine atlayanlar var. Arkadaş biliyorsun ki yıllardır bisiklet kullanmamış, 60cm bacak boyuyla daha seleye oturmaya çalışırken düşecek. Sen yardım etmeye kalksan pimpirikli diyecek ama bu durumlar genelde hep ufak kazalarla sonuçlanıyor nedense :)

İbrahim A.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.011
Bisiklet
Specialized
11-12 yaşlarında aynı şekilde gelişiyor olay, daha 30 sn olmadı ki aci bir fren ve bir çocuğu ah sesini duydum. BİSİİİSİİİİİKLETİİİİİİM diye koşmaya başladığımı hatırlıyorum. gittim bisiklete yöneldim hemen tam arabanın altına uzandım ki aklıma yerde yatan arkadaşım geldi, ne yapıyorum ben diyip önce arkadaşıma yöneldim, kaldırdım. neyseki çocuğa bir şey olmamıştı. "beni düşüneceğine bisikletini düşündün" diyerek hemen azara başlamıştı. bisiklet nanay anasını satayım. sonra 2 kuşgözü 3-5 jant boncuğuyla gönlümü almaya çalışmıştı. :)

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@BF Okuru Geçenlerde bisikletimi bi tur vereyim dedim, parktaydım... Eleman surmeye başlayınca sanki bi tarafım kaşınırcasına " len şu merdivenlerden çıkabilir misin sen ?" diye zarfladım elemanı...Aslında maksadım o gencin " abi olur mu öyle emanet mal" demesini duymak ve hala insanlığın ölmediğine dair tatmin olmaktı... Tahmin ettğiniz gibi hayatımın hatasını yapmıştım , çocuk bi kökledi pedalları çattt çutonnggggg langır olmadı bi daha denedi bi daha deneyecek oldu ben kabalaşmak zorunda kaldım... Yuh arkadaş yeni nesil fazla mı Zalım yoksa internet kafelerdeki oyunlar mı aldı vijdanlarını anlamş değilim

emre_s

Daimi Üye
Tepki
102
@Kuzey Ege bu yazi aklima cok iyi bir fikir getirdi. Pedaldas bir sevgili bulacaksin sonra askim bir tur versene diyecek alacak bisikleti sonrada tuyecek iyi bir plan aslinda

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato