bir tabak ciğer = 500 km... burada ciğercimi kalmadı...

enver avcı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.460
Bisiklet
Scott
uzunca bir aradan sonra yuvaya dönüş yaptık..bir yaptık pir yapıcaz umarım... 29 eylül sabah saat 3 çıkışlı edirne turu yapıyoruz...geçen sene edirneye 2 kişi gittik edirne il sınırı tabelasından girdik bi baktık gök aşağı inmiş.durmak bilmedi.geriye otobüse bindik istemeye istemeye.. bu kez gidiş dönüş yapıcaz.elbette yağmurun gazabına uğramazsak ... keyifli olur diye bir heves tura balıklama atlamalar olacaktır.. genel performansınıza bakarak karar verin. kimse alınmasın ama yarı yolda bittim diyen olduğu yerde kalır bakar başının çaresine.bu tarz turlar bizim için kendimizi sınama turlarıdır.geçen sene de tekirdağ yaptık kocaeli bursa iznik yaptık.çok defa geride kalanlar oldu.sonraki uzun mesafeli turlarımız için kendimizi sınarken bende yaparım diyen kuru gürültücüleri bekleyemeyeceğiz ne yazıkki. biten kalır orada.sonra da kimse sağda solda konuşmasın herifler bıraktı yol kenarında gitti diye... benden uyarması.az çok ifade edebilmişimdir umarım durumu.isteyen gelir dönüşte otobüse biner... benim planım saat 3 gibi büyükçekmecede buluşmak.yada beylikdüzünde.oraya kadar araç ve yol yüzünden ciddi zaman kaybederiz.şehir içi yol yavaşlatır bizi.. geçen seneki deneyimlerimize göre saat en kötü 4 de pedala basarsak öğlen 1 gibi edirne il sınırından gireriz... zaten giremezsek edirne bize... öper yani :p öğle 1 de orada olursak yemek yedikten sonra dinlenmemiz ve yola çıkmamız 2:30 gibi olursa herşey yolunda gider.24 saatde 500 km yaparız.elbette bu bir iddaa değil.sadece limitlerimizi zorluyoruz..2012 de ben 50 diş ayna kol silik lastikli giant ile gitmiştim.özkan baba da da yol vardı....sonrakinde de hibrite vardı.ben fsm köprüsü yanında oturuyorum.yolumun üzerinde alabileceğimi alarak beylikdüzüne geçeceğim... en son saat kararını cumaya veririz. sadece ön hazırlık için bunları yazıyorum.dönüşte herkesi eve bırakırız araç ile...tavsiyem yanınıza yağmurluk harici bişey almamanız. fazladan 100 gram bile km arttıkça kilo olmaya başlar... geçen seneki turumuzdan bir kaç kare paylaşmak keyifli olur niyeti olanlara...

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

veee ödülümüz....

(link)

uyaroğlu özkan baba
.....???:in:

Scudo

tuna karahan

Daimi Üye
Tepki
252
Bisiklet
Salcano
fena değil gibi duruyor. dizimin ağrısı düzelirse katılabilirim beylikdüzünden.

• Beğen
Tepkiler: enver avcı

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
Yolunuz açık olsun. Bizim gibi düz yolda 40-45'yi geçemeyenler heves dahi edemiyor zaten. (Şehir bisikletiyle bu kadar oluyor :) )

• Beğen
Tepkiler: enver avcı

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
(link)

imdiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

bu yukarıda 400 km var anlaşma yapalım enver babo 400 'e talip olacağımda emme,,,,,,

olmayacak olasılıklar,,
:):p
1- sen beni nereden alacan saat 03.00 de anadolu yakadan ,04.30 unutmalıyız..
saat 03.00 de senle buluşma olacak ama nerede ,
2- ben spd leri giyeceğim ,ya senin kilitli pedala uymaz ise yandık yahu :)
3- 2 gün önceden buluşup senin bisiklete ayar çekeceğimiz bi yer olsa
4- artı sen benim evi bi öğrensen senle buluşsak kadıköy -eminönü iskelede,ve bizim eve gitsek tabi bu arada araba olması lazım ve tabi senin bisiklet olacak gıant 50 diş
5- bu gıant silik olması lazımki asla yorulmayayım kalın diş beni gebertir

karaburun bile yetmez buraya, 3 karaburun demek bura :)şimdi enver hocam ilk gidişi 8 saatte aldınız dönüş otobüs olmuş idi ,
yav enver hocam istanbulda çiğercimi kalmadı ,kesin o çiğerin yanında bi adet altın veriyorlar valla o altın için gelirim 600 lira galba cumhuriyet lira emme 600 lira için değermi dersen bence deymez tabi verecek çiğerci 5000 lira ohhhhhhhhhhhhhh 5000 liranın hatırına bu macera olur..:)

http://img51.imageshack.us/img51/9371/bzh1.jpg

bu arada kanki özkan çok ciddi yetkinde öyle,,

http://img714.imageshack.us/img714/1398/1004826b.jpg

dö la muhabbet tekirdağ köfte ....................:)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
uzunca bir aradan sonra yuvaya dönüş yaptık..bir yaptık pir yapıcaz umarım... 29 eylül sabah saat 3 çıkışlı edirne turu yapıyoruz...geçen sene edirneye 2 kişi gittik edirne il sınırı tabelasından girdik bi baktık gök aşağı inmiş.durmak bilmedi.geriye otobüse bindik istemeye istemeye.. bu kez gidiş dönüş yapıcaz.elbette yağmurun gazabına uğramazsak ... keyifli olur diye bir heves tura balıklama atlamalar olacaktır.. genel performansınıza bakarak karar verin. kimse alınmasın ama yarı yolda bittim diyen olduğu yerde kalır bakar başının çaresine.bu tarz turlar bizim için kendimizi sınama turlarıdır.geçen sene de tekirdağ yaptık kocaeli bursa iznik yaptık.çok defa geride kalanlar oldu.sonraki uzun mesafeli turlarımız için kendimizi sınarken bende yaparım diyen kuru gürültücüleri bekleyemeyeceğiz ne yazıkki. biten kalır orada.sonra da kimse sağda solda konuşmasın herifler bıraktı yol kenarında gitti diye... benden uyarması.az çok ifade edebilmişimdir umarım durumu.isteyen gelir dönüşte otobüse biner... benim planım saat 3 gibi büyükçekmecede buluşmak.yada beylikdüzünde.oraya kadar araç ve yol yüzünden ciddi zaman kaybederiz.şehir içi yol yavaşlatır bizi.. geçen seneki deneyimlerimize göre saat en kötü 4 de pedala basarsak öğlen 1 gibi edirne il sınırından gireriz... zaten giremezsek edirne bize... öper yani :p öğle 1 de orada olursak yemek yedikten sonra dinlenmemiz ve yola çıkmamız 2:30 gibi olursa herşey yolunda gider.24 saatde 500 km yaparız.elbette bu bir iddaa değil.sadece limitlerimizi zorluyoruz..2012 de ben 50 diş ayna kol silik lastikli giant ile gitmiştim.özkan baba da da yol vardı....sonrakinde de hibrite vardı.ben fsm köprüsü yanında oturuyorum.yolumun üzerinde alabileceğimi alarak beylikdüzüne geçeceğim... en son saat kararını cumaya veririz. sadece ön hazırlık için bunları yazıyorum.dönüşte herkesi eve bırakırız araç ile...tavsiyem yanınıza yağmurluk harici bişey almamanız. fazladan 100 gram bile km arttıkça kilo olmaya başlar... geçen seneki turumuzdan bir kaç kare paylaşmak keyifli olur niyeti olanlara...

enver avcıdan alıntı

ekleme yapayım evet tekirdağda artçılık bana kaldı ,enver hocam telsizden bana arkada kalanlara ayar çek dedi arkada 16 yaşında bi genç var idi tekirdağ dönüşü ,evet telsiz geldiğinde zati arkamda idi genç dostum ,
tempoyu hızlandırtmadım ara sıra hız yapıyordum ama hemen arkaya bakıyor idim ,ara açılır gibi oluyor idi ve hız kesiyor idim böyle böyle dinlene dinlene geldik tabi dönüş 5 saat sürdü 97 km ,,gidiş ise hiç olmadı çünki iki kişiyi 1 saat bekleyince bende filim koptu performans olmadı - bi dahada hıza geçemedim ,,ama tekirdağa gelirken son 10 km de atak yaptım bu tur toplamı 194 km idi..
evet enver hocam kendine güvenen olması başka böyle uzun turlara çıkıp bir çok 200 km leri devirmek başka 16 yaşında genç dostumuz kendine çok güvenmenin hatasını fena ödedi ben onu geride bırakıp basıp gelse idim o çocuğun motivasyonu yok olacak ve en kötüsü kaza yapacak idi bence bir yaş ortalaması şart performans turlarda 18 yaş altı alınmaması gerekir tabi senin turun saygım büyük..
bu tura gelecekler belli zati yolu bilen adamlar sen artı sinan,artı özkan kanki yetkin,,

http://img607.imageshack.us/img607/3791/1004813d.jpg

tekirdağ turu genç dostumuz onu kollamak bana kalmış idi,,

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
işin şakası enver babo sana başarılar ayın 29 unda çerez polinez var ,,zati gelemem ,,,
birde biliyorsun asla sevmem aynı yerden dönmeyi,,tam ring haritası olmuyor bu edirne etapta,,

http://img827.imageshack.us/img827/2684/1004823l.jpg

tekirdağ girişi 97 km bitti,,evet bisiklet o vakitler 26 idi..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@hakan aydın55

kırklarelinde oturuyorsanız valla çok kolay keşke kırklarelinde evim olsa idi ,
enver üstat sürekli çiğerci muhabbeti yapacak ,iki evim olsa çok iyi olacak idi ,,,

güzergah ,,

(link)

enver avcı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.460
Bisiklet
Scott
bu turu yaparken (adını yanlış hatırlamıyorsam abdullah dı) bu arkadaş rüzgarıma girip peşimden gelmeye gayret etti.bende biraz zorlamak için depara kalktım. kısa süre sonra baktım arkamda değil.telsiz ile arkaya sordum bacağına kramp girmiş :D:D aslında gayreti çok hoşuma gitmişti.çaba gösterdi bende keşke zorlamasaydım ama en azından kendi limitlerini gördü.iyi bir deneyim oldu onun için..yaş sınırı koymak huyum değil kudret baba bilirsin ama bu kendini test turu değil.belki yaparım diyenlerin bu turda olmaması gerek...gelmek isteyen gelir elbette ama toplanma yerine ulaşım da sıkıntı olacak biraz.ben en fazla 4 kişi alırım aracıma.hadi bilemedin 5 , oda benimle beraber.5 bisiklet anca sığar..daha önce 350-400 km yapmamış olanlar bu turu çıkaramaz.belli olmaz bizde çıkaramayabiliriz.ben 8-9 aydır sele görmedim.akşamları çıkıp antreman yapıyorum ama ne kadar etkili olur bu kadar kısa zamanda bilinmez.cumartesi günü son kararı vericez.pazar yağmur ihtimali varsa tur eziyete döner...soğuk olması rüzgarlı olması turu iptal ettirmez...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@enver avcı

hata şu teknik bilmiyor yaşı 16 daha..seni tanımıyor senle pedallamış değil ben zati arkadan olayı anladım kendini zorluyor idi,,sonunda patlayacağı nokta olacaktı tabi ,1 saat bekledik mudoda giderken çok saat kaybı oldu daha erken varır idik tekirdağa valla tekirdağ yapsan gelirdim emme 50 dişi alırdım, dönüşte karanlığa kalmamak için 1 saat içinde dönüşe geçer idik, dönüşte emniyet şeritleri sıfır,,şimdi buraya bence hasan hazırmı onu bilemem ,hasan buradan koptu face de ne yapar bilemem ,artı son durumu kanki özkanın nedir ,artı yetkin biliyorsun motor ,evet 8-9 ay boşladın enver üstad dönüşte azıcık sıkıntı çekecen diye süphelerim var ..ama geçte olsa karanlığada kalsan yaparsın bi şekilde yalnız biliyorsun diğer adamlar ne diyecek ..onlardan ses yok sinan artı hasan artı özkan kanki ve yetkin bu adamlar aslar..

enver avcı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.460
Bisiklet
Scott
@Kudret Kurtcebe

edirneyi yapalım kazasız belasız ardından tekirdağı da yaparız kudret baba.özkan abi geliyor. tur yapıyorum dedim adam direk istikamet ver dedi ya.fizan desem ne zaman çıkıyoruz der uyaroğlu :D sinan abi gelemiyor başka programı var.. az olursak daha rahat gider geliriz gibime geliyor.telsizlerim hazır.4 tane var.zaten tahminimce 4 yada 5 kişiyi geçmeyiz..aramızda telsizlerle makara kukara yaparak gideriz... yanıma yağmurluk hariç bişey almayacağım.dediğin gibi zorlanıcam dönüşte ama kolay kolay pes etmem bilirsin.. en önemli konu ise aydınlatma.tura başlarken ve dönüşte uzun bir süre karanlıkta süreceğiz... yetiştirebilirsem yeni lazerli aydınlatmalardan alacağım.çok hoşuma gitti arkana çizgi çekiyor şerit gibi...sonumuzu pek iyi görmüyorum ama bakalım ne olacak...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@özer çankaya

özer,polinez var 29 unda ikinci yarınmı gidecek edirneye :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@enver avcı

bu arada enver babo özer çankaya iyi ,benle pedalladı yalnız ona yol lazım ki kesin işi kıvırabilir,,,,29 unda polineze gelecek idi ama sana transfer ederiz yahu..:in: