Bir sorun ekranla ilgili

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Selamlar, ya benim ekranla ilgili bi derdim var neredeyse 1 yıl olacak hala çare bulamadık. Makine, aldığımda çok rahat çalıştırdığı oyunları şimdi kaldırmıyo, çok yeni olmayan oyunlarda bile tekliyo falan. Grafikler çatlıyo abuk sabuk şeyler oluyo. Hatta word, notepad'te yazı yazarken her karakterin sağında aynısın beyez bir izi çıkıyo. Neler neler denedim düzelmedi bir türlü. En son partitionlarla ilgilidir dedi servis, onları da kaldırdım yine çözüm yok. Ekran kartını (msi fx 5200) başka makineye takmışlar sorun yokmuş (doğru varsayalım).. Anakart da MSI k7n2 delta, acaba onda mı b sorun var? Yani nereden kaynaklabilir bileniniz var mı? Driverları hep yeniledim valla artık aklıma gelen bir şey yok ne yapsam?

Scudo

riforma

Üye
Tepki
0

Merhaba. ilk önce dostum arka planda herhangi bir calışan program varmı diye kontrol et.
birde bilgisayarının özelliklerinide yazarsan sevinirim. çünkü fx serileri genelde p4 tabanlı bilgisayarlarda randuman veriyor.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Selamlar, arka planda çalışan bir şey yok, virüs de yok. formatlayıp işletim sistemini kuruyorum en güncel driverları yüklüyorum ve sorun devam ediyor. Gerçi bu bahsettiğim yazı yazarken çıkan gölgeler monitör kaynaklıymış, ama oyundaki zorlanmalar hala var. MSI K7N2 delta, AMD 2500+, MSI FX 5200, 512 MB RAM.. Acaba harddiskteki bir sorundan kaynaklanabilir mi oyunlardaki zorlanma? Çünkü 2-3 senelik oyunlarda bile zorlanıyor.