Bir Sorum Var ?

Erdi Buyuran

Aktif Üye
Tepki
40
Arkadaşlar standart salcano ng 650 ile yaklaşık yarım metrelik yerlerden atlıyorum kadroya zarar verirmi kırılabilir mi?

Scudo

Erdi Buyuran

Aktif Üye
Tepki
40
Yorumlarınız için teşekkürler.Bundan sonra daha dikkatli olucam zaten sürekli atlama yapmıyorum.Şehir içi geziyorum bazı durumlarda yüksek yerlerden atlamak zorunda kalıyorum yüksek kaldırımlar gibi..Onun için bu soruyu sormak istedim.

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru

mcaliskan23

Forum Bağımlısı
Tepki
239
Var önceden çatlatırsan yolda kırılabilir. Bir de kilona bağlı 70 in üstündeysen dikkat.

• Beğen
Tepkiler: Erdi Buyuran

Erdi Buyuran

Aktif Üye
Tepki
40
Ya ben hareket bilmiyorum sadece normal sürüş yapıyorum.Doğru dürüst ön bile kaldıramıyorum en kolay nasıl ön kaldırabilirim bisikletim ng 650 standart.Bi tekniği varmı ön kaldırmanın? Lütfen anlatırsanız çok memnun olurum.Selenin yüksek olması ile ön kaldırmanın bi alakası olabilirmi selem yüksek kısa olursa daha mı rahat ön kaldırılır.

trial_tuna

Daimi Üye
Tepki
160
valla hiç belli olmaz ben 6 kere kırdım yani kötü dediğim uzun süre kırılmadı kırılmaz dediğim kırıldı öle bir şey bu senin düşüşün atlayışın kullanımın hepsine göre değişir kırılıp kırılmaması tabi kadroyada iş düşer ama kullanıcıda önemlidir:)

ayrıca ön kaldırmak yüksek alçak alakası pek yoktur alcak olunca daha zor olur senın için yani yüksek sele ile daha iyi kaldırabilirsin ama tabi yüksek dediysekde boyuna göre tam olacak şekilde ve herşey denge ve fren meselesidir

ujur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.215
aslında ön kaldırmayla selenin yüksekliği çok alakalıdır. yüksek selede ağırlık arkaya yöneliceği için daha rahat ön kaldırılır. ancak ön kaldırmak hareket olarak sayılmaz bana göre sirk hareketi gibi geliyor açıkçası. dediğin marka ve odeli hiç duymadım ancak güzel bişy olmadığı kesin. onla düz yol gitmekten başka bişey yapma. illada tek teker yapıcam diyosanda vitesi düşük bi viteste tut sele yukarda olsun firenlerin çok iyi tutsun ve elin her zaman firende olsun. sonrada önü kendine çek ve pedala yüklen önü kaldır. arkaya çok gittinmi firene bas çok basarsan öne hızlı bi şekilde inersin ve bisiklet hasar alır. firenin kötü tutarsada arkaya düşerek kendin asar alırsın.