Bir sorum olacak.

Cüneyt Y.

Daimi Üye
Tepki
56
Benim hayalim polis olmak Allah izin verirse 8. sınıfta Polis Koleji için sınavlara gircem.Ne yazıkki koskoca İstanbulda magandalarda var eğer bana çarpıp yaralarlarsa ve bu yara 5 metre uzaktan görülüyorsa kabul etmiyorlar sizce bisiklet sürmek bana göre risklimidir ? :Skull-175

Scudo
Tepki
13
Selamlar cüneyt,
Öncelikle Allah muvaffak eylesin diyorum, inşaAllah hedeflerine ulaşırsın.
Bisikleti nasıl ve nerede sürdüğüne bağlı. Ben Sivas merkezdeyim. Şehirlerarası bisiklet turları yaptım, çok şükür büyük kazalar da atlatmadım. Maganda her yerde var. Sanırım trafik magandalarından bahsediyoruz. Yoğun trafiğin olduğu yerlerde sürmemekte fayda var. Dikkatli ve çevik olmakta sanırım maharet. Tehlikesi yüksek tabi, analarımızın duaları olmasa buralarda olamazdık belki :)
Senin durumun çok ince bir çizgide. Bisiklete gönül bağlamış ve bisikletten düşmemiş bir kimse henüz görmedim. Dizler, dirsekler hep soyuk izleri ile dolu çoğumuzda :) güvenlik malzemelerini kurallı şekilde taviz vermeden takarsan dizler, dirsekleri korumuş olursun. Eğer bu tür soyuk izleri koleje girmene engel ise bu tür güvenlik kurallarını aksatmaman lazım. Daha fazlası için ise işin tamamen kaderine bağlı. Kendini bilmez bir magandanın sana çatıp, büyük sorunlar çıkarması durumunda en öncelikli yapman gereken oradan uzaklaşmaktır. Mesela ters yönde trafiğe girip çok kolay uzaklaşabilirsin. Zaten tıkanmış trafikte en hızlı hareket eden araç bisiklettir.
Bisiklet sürmek için de nezih yolları seçebilirsin.
Hayatın boyunca başarılar dilerim... selamlar

Bisikletli Gezgin

Forum Bağımlısı
Tepki
4.683
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
Ben Lise 1 e giderken sağ kolumu kırmış, hastanede ameliyat olmuştum. O esnada oda arkadaşım vardı. Polis Kolejinin sınavına girmiş. Mülakatın yaklaştığı günlerde ayağını kırmış, ayağından ameliyat olmuştu. Tabi koleje gitmeside imkansız hale gelmişti. Sizin sorunuz üzerine geçmiş karşılaştığım bu durum aklıma geldi. Sanırım ayağını top oynarken kırmıştı.
Tabi siz tedbirinizi alacak ona göre hareket edeceksiniz. Ama "sakınan gözede çöp batar" derler. Gazetelerde otobüs durağında otobüs beklerken hayatını kaybeden insanların haberlerini dahi okurken, başımıza ne zaman ne geleceğini hiçbir zaman bilemeyiz. Bizler tedbirimizi alacağız, sonrası Allah'a kalmış. Olacağı varsa olur.

Tolga Günsezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.060
Bisiklet
Whistle
Evet riski olduğu kesin. Full kask, dizlik ve dirseklik, eldiven, gözlük ile riski en aza indirebilir; nispeten daha güvenli trafiği az yollarda sürebilirsin. Sonuçta yaralanma riski M.Ozkul'un da dediği gibi her zaman var.

Cüneyt Y.

Daimi Üye
Tepki
56
adamlar dişlere bile bakıyorlar ne yapcaz koskoca polisiyede bence sağlık şartlarını biraz azaltmalılar :)yorumlarınız için çok teşekkür ederim.

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
polis olduktan sonra böyle bi yaralanma olursa n'oluyor?

Cüneyt Y.

Daimi Üye
Tepki
56
bilmiyorumki ama heralde birşey olmuyor ciddi olmadıkca işe bisikletle gidip gelirim:D

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
polis olana kadar biraz ağırdan alıp tam gaz pedallamayı polislik sonrasına bırakırsın... ;)

Cüneyt Y.

Daimi Üye
Tepki
56
Çok şükür ataşehirin içinde bisiklet yolları var (ama) kullanan yok bir 10 km yol vardır yazın ağaçların altında gölgede sürerim ciğerlerimi açarım,gül bahçesi var çok güzel yer :)