Bir sorum olacak bisikletle ilgili

Tepki
3
benim carbon bisikletim var ve tüm kadrosunu iç lastikle koruma amaçlı sardım.bunun bir zararı olurmu? hani carbonun hava falan alması gerekirmi ?öyle bir şeyler duydum da o yüzden bilgilerinize baş vurma gereği duydum...şimdiden teşekürler...

Scudo

sedat_slave

Forum Demirbaşı
Tepki
398
Bisiklet
Beldeyama
Karbon fiberi üretirken press ve reçine ile içerisinde ki hava çıkartılıyor. Zaten dışı verniklendiği için hava alması mümkün değil.
En zor koşullarda bile yıllarca dayanabiliyor, Kudret abinin bisikletini örnek verebilirim. 50.000 km'nin üzerinde, vernik dökülmesi hariç bir sorunu yok.
Biraz şehir efsanesi gibi kalmış. Doğa şartlarına meydan okuyan bir sürü karbon fiberden yapılan malzeme var.

levent koç

Forum Bağımlısı
Tepki
108
İsim
levent koç
Bisiklet
Sedona
discovery channel'da izlemiştim.. lamborgini spor arabaların neredeyse %60'ı karbon fiber.. bugün uzay mekiklerine kadar çok geniş bir segmentte karbon fiber kullanılmaktadır.. yani düşünün spor arabalarda bile kullanılabiliyor.. 4 mevsim kapı önünde duran bir araç neticede arabalar.. gönlünüz rahat olsun.. selamlar..

caner ünsal

Forum Bağımlısı
Tepki
485
Bisiklet
Scott
İç lastik uygulanmış karbon fiber kadro bisikletin fotoğrafını sakınca yoksa koyabilirseniz nasıl yaptınız okuyan herkes merak ediyordur. Özel kadro koruyucularda bile tüm bisikleti düzgün bir şekilde kaplamak çok kolay olmadığını okumuştum. sadece depolama vs saklamak için yaptı iseniz gelişi güzel de yapılabilir .

• Beğen
Tepkiler: Ömer KARAN

levent koç

Forum Bağımlısı
Tepki
108
İsim
levent koç
Bisiklet
Sedona
Alp bey cümleyi okuduysanız ben ''arabalar'' dedim yani hepimizin kapısı önünde duran arabaları kastettim.. bu arabalarda ister alüminyum,ister krom-çelik isterse karbon kullanılsın adamlar 4 mevsim dayanacak şekilde üretimlerini yapıyorlar demek istedim bilmem anlatabildim mi:)

meseduzu

Forum Bağımlısı
Tepki
342
Bisiklet
b'Twin
Karbonu kapladıysan ne anlamı kaldı. O güzel karbon desenini saklamış oldun. ayrıca hafif olsun diye karbon aldın sardığın iç lastikle yine ağırlaştırdın. ben sana şeffaf kaplama yapmanı tavsiye ederim. Metre karesi tabelacıda 10 tl. hem hafif olur hemde korur.

• Beğen
Tepkiler: Ömer KARAN

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Kudret abiyle geçtiğimiz pazar tanışma fırsatım oldu. Bisikletini de yakından inceledik. 2008 de beri kullandığı kadro. Arkadaşın dediği gibi vernik dökülmesi dışında bir şeyi yok. Ben de bu tarz Bi tarz önlem alınması gerektiğini düşünmüyorum

Tepki
3
evet bende biliyorum ne yaptığımı 100 gr eksik yada fazla pek sorun etmiyorum sadece agrasifiği hoşuma gidiyor...resim yüklemeye çözdüğüm zaman koyarım birkaç adat...:))

sezgindurmus

Daimi Üye
Tepki
263
İsim
Sezgin
Bisiklet
Carraro
Bisikletin kaplı halini çok merak ediyorum, fotoğraf eklemeniz mümkün mü?

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
yaptığınız kaplamayı bende aşırı derecede merak ettim şuan :) Çok farklı bir düşünce :)

• Beğen
Tepkiler: ufuk şimşek
Tepki
190
Arkadaşım kendini boşa yoruyorsun. nerelerden bilgi ediniyorsan hepsi boş. Tepe tepe kullan. Bir yere çarpıp çatlatmadğın sürece sorun yok