Bir Öneri

Konu, 'Site Hakkında Genel Konular' kısmında K. Benli tarafından paylaşıldı.

 1. K. Benli

  K. Benli Kıdemli Üye

  Kayıt:
  18 Ocak 2014
  Mesajlar:
  292
  Beğeniler:
  661
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Trek
  Seviye:
  Daha önce de defalarca aklıma gelen, bugün forumda oluşan gerginlik üzerine nihayet dillendirmek istediğim bir önerim var.
  Teknik olarak uygulanabilirliği hakkında hiçbir fikrim yok ancak :
  Mesajların altında yer alan ''beğen'' :)in:) düğmesinin yanına bir ''beğenmedim'' :)out:) düğmesi konulabilir mi?
  Mesajına ''beğenmeme'' değerlendirmesini alan kişi, bunun sayısı ile de orantılı olarak genel kabul görmediğini anlar, böylece aynı tür paylaşımları tekrarlamaz.
  Kısır tartışmalar yerine, yapıcı, faydalı fikir ve her türlü görsel malzeme forumumuzun kalitesini de yükseltecektir.
   
  Mustafa Demir bunu beğendi.
 2. BF Okuru

  BF Okuru Aktif Üye

  Kayıt:
  2 Şubat 2005
  Mesajlar:
  137
  Beğeniler:
  269
  Seviye:
  Bu öneri kamplaşma ve çoğunluğun dediği doğrudur mantığını teşvik eder.Her zaman çoğunluğun dediği doğru değildir.Örnekleri vermeyelim.Elbette tartışılabilir bir öneri .saygı duyarım.
   
 3. Halil EROĞLU

  Halil EROĞLU Sanat'ın babası...

  Kayıt:
  13 Haziran 2012
  Mesajlar:
  1.764
  Beğeniler:
  1.134
  Şehir:
  İzmir/Ankara
  Bisiklet:
  Salcano
  Seviye:
  Youtube ve Facebook arasındaki fark. Mantığı kişiden kişiye göre değişiyor. Önceden ne vardı forumda. Reputation butonu vardı. Olumlu olumsuz oylama yapıyorduk. Ne oluyordu ve nasıl çalışıyordu? Kişinin mesaj sayısına ve aldığı olumlu oylamaya göre bir değerlendirme puanı vardı ve bu puanla başkasını değerlendiriyordu. Yani 5000 puanı olan bir üye 0 puanlı yeni bir üyeye olumsuz oylama yapınca üyenin profilindeki puan barı yeşilden kırmızıya düşüyor ve sözüm ona itibarsızmış havası yaratılıyordu. Bu düzen Beğen butonuyla kaldırıldı, çok da güzel oldu. Beğenilmemiş mesaj yüksek ihtimalle itibar edilmeyen mesajdır zaten. Herkes bu butonu peynir ekmek gibi kullanınca değeri yokmuş gibi algılanıyor; fakat değerlendirilen kişiye direkt uyarı gittiği ve beğenilen mesajını gözden kaçırmadığı için aslında mesaj yerine ulaşmış oluyor. Bir de beğenilmemiş bir konu açıldığını düşünelim ve 1 sayfa metin yazmış ama tepki almamış birinin hâlini gözümüzün önüne getirelim. Şimdi buna onlarca beğenmedim vererek herkese ilân etmek mi daha mantıklı, yoksa tepkisiz kalıp vatandaşın anlamasını sağlamak mı? İyi şeyler, övgüler herkes tarafından bilinmeli, herkese duyurulmalı, takdir edilmeli, kötü olan işler ise gizli kalmalı ve gerekiyorsa sadece o eylemi yapan kişiye belli edilmeli. Bu şekilde gelişim sağlanır, gelecekte açılacak konulara dikkat edilir. İyi forumlar...
   
 4. BF Okuru

  BF Okuru Aktif Üye

  Kayıt:
  2 Şubat 2005
  Mesajlar:
  137
  Beğeniler:
  269
  Seviye:
  Tamamen katılıyorum çok doğru ifade edilmiş.