Bir öğrencinin haftasonları yapabileceği işler.

Lütfü Ekşioğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
286
Bisiklet
Salcano
Arkadaşlar , seneye yeni bir bisiklet almak için para lazım.Tabi bu parada aileden alacağım harçlıklardan çıkmaz.1997 doğumluyum.Hafta içi 9-4 okuduğum için hafta sonuna bir iş arıyorum.Sizce ne tür işler yapabilirim?

Scudo

Xoqo

Forum Bağımlısı
Tepki
443
Bisiklet
Diğer
kendine neyi uygun goruyorsan onu yapabilirsin. Harçlıklarıda koy bir kenara. Ne demişler damlaya damlaya göl olur. Ayrıca kullanmadıgın ps, pc oyunları varsa onları satabilirsin. :)

• Beğen
Tepkiler: Lütfü Ekşioğlu

Lütfü Ekşioğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
286
Bisiklet
Salcano
@ihsan onur şener

Harçlıkları koyuyorum zaten o ayrı.Evde işe yaramayanları forumda diğer 2. ellere çıkardım (Bknz. Buharlı temizlik makinesi ve wii kol kılıfı (Biraz 2. el reklamı gibi oldu ama)).Bunların yanında bir iş yapmam lazımki daha iyi para toplayayım.

Ne bilim büfelerde evlere servis olabilir mesela...
Yada bakırköyde anketörlük düşündüm ama yaş istiyorlar.
Boy 1,83 kalıpta var .yerlermi acaba denemek lazım :)

Cengiz YÖRÜK

Aktif Üye
Tepki
38
yaşın ufak dolayısıyla getir götür işleri gibi ve tanıdığın bir kişi yanında çalışmandan öteye gitmen zor gibi sonuçta önceliğinin bisiklet olması güzel ayrıca wii nin kendisi varsa satmanı öneririm teknoloji ilerleyen birşey ileride daha iyilerine sahip olacağının garantisini veremem ama önünde uzun bir eğitim ve sosyal zamanın var.... seni eve bağlayan hobilerin arasında bilgisayar ve oyun konsolları varsa bunlardan ödün verebilirsen gerçekten çok değer vereceğin bir bisiklete sahip olacaksın ve inan maddi anlamda belini bükecek bir uğraş haline gelecek.. öğrencilik zordur.

yilmaz kaynak

Daimi Üye
Tepki
119
Bisiklet
Specialized
yazlari calisip biriktirmen daha mantikli bence okul zamani calisamazsin cok zorlanirsin ben 16 yasimda mc donalds ta calisiyordum ama okul basladiginda beraber gitmedi cok yoruyorlar adami bide genc yasta hem okul hem is gerek yok zorlamaya sen guzel guzel oku , okul hayatinin tadini cikar ayrica oncelik egitim olmali her zaman bisiklet bi hobi ise , hobi icin egitimi riske atma , ben denedigim icin biliyorum zor oluyor ama hafta sonlari tanidik birinin yaninda bulursan olabilir :)

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.079
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Burger King ve Mc Donolds gibi yerler part time eleman çalıştırıyorlar, 16 yaşından büyüksen olabilir bir ihtimal.

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
ben bi garsonluk işi buldum da,yapabileceğimden şüpheliyim içe kapanık biriyim müşteri geldiğinde kelimeleri yutarım kekelerim diye korkuyorum..eğer bu işe girebilirsem 2 ayda güzel bir bisiklet full aksesuar alabiliyorum.

Samet Şenel

Forum Bağımlısı
Tepki
782
Bisiklet
Bisan
Sana en uygunu paketçilik gibi duruyor,hem bisikletten uzak kalmamış olursun hemde paranı kazanırsın.. Tantunici,dönerci vs gidip bir dolaş derim,haftasonları yoğun oluyorlar sonuçta.

Lütfü Ekşioğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
286
Bisiklet
Salcano
Arkadaşlar cevabınız için teşekkürler bu gün bi büfeleri dönercileri dolaşacağım :D

merve acar

Üye
Tepki
11
kitabevleri iyi bi secenek olabilir hem ogrencisin guzel ortamdir bi sor istersen ankarada olsan tavsiye ederdim bikac yer ama istanbulu bilmiyorum

• Beğen
Tepkiler: Uğur Recep AKGÜL

Lütfü Ekşioğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
286
Bisiklet
Salcano
Dün bir restoran -Düğün salonmu işi yapan bir yerle konuştum.Görevli hafta sonları çok yoğun oluyoruz dedi. Ozaman garsonluk yapabilirsin dedi.Tel numaramı aldı.

Lütfü Ekşioğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
286
Bisiklet
Salcano
@baranakdağ

Ben aylık olarak aileme diyemem ''Baba aynakol alcam 250 tl versene , Baba 9'lu sisteme geçecem bana para ayarlarmısın.''Bu bahsettiğimiz para(ki artık dağ bisikletimi satıp yola geçeceğim) kumbaraya attığım 50 Kuruş larla birekecek bir şey değil.Bunun sonucunda hedeflerim için tek yapabileceğim şey boş zamanlarımda çalışmak olacak.

Şimdi diyende çıkacak.Sen bu yaşında boşver niye bu kadar para harcıyacaksın diye.Benimde cevabım şu olacak.İstediğim bir Dura-Ace set değil yada çok çok üst bir şey değil.Yol bisikletinde orta sınıf olarak alabileceğim bir şey istiyorum.Bu yüzden Tiagra- Sora-105 gibi şeylere olur diyorum.Yoksa kim istemez bir Dura -Ace'yi Sram Red serisini...

• Beğen
Tepkiler: Sercan Sözer

nihat yildir

Daimi Üye
Tepki
144
Bisiklet
Ghost
azmini taktir ettim. Haftasonları kuryelik yada garsonluk gibi işler sana uygun gibi gözüküyor. yada bilgisayar bilgin iyi ise bilgisayarcılarda, internet cafelerde bilgisayar bakımları yapabilirsin. umarım hedefine en kısa surede erişebilirsin.

tek tevsiyem eğitimin aksamaya başlarsa çalışma süreni azaltman.

• Beğen

Adem Gül

Forum Demirbaşı
Tepki
217
Anket biz öğrencilerin en çok yaptığı iştir. Kendine biraz özgüvenin varsa İstiklal caddesi seni bekliyor ;)

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Hafta sonu köpek gezdiren gençler olduğunu duymuştum.
Mizacını bilemiyorum ama belki hem eğlenip hem para kazanabileceğin bir iştir senin için.
Çaban taktire değer.
Bisikleti toplarken eksik kalan parçalarınla ilgili başlık aç, elinde olan ve bedelsiz vermek isteyenler çıkabilir.

• Beğen

Emre Yıldız

Forum Bağımlısı
Tepki
502
Bisiklet
Giant
@Lütfü Ekşioğlu

nasıl bır bisiklet alıcaksın bılmıyorum ama çalışmak yerıne bıraz daha ders çalış bursluluk sınavına gir ben de parçaları yukseltırken okulda yemeğımden buyuk ölçüde kıstım ve 700 tl para biriktirdim damlaya damlaya göl olur ben 10 krş un dahı hesabını yaptım.

• Beğen

Lütfü Ekşioğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
286
Bisiklet
Salcano
Şu an aynı şekilde bende harcamalarımdan kısmış durumdayım.

Soner abi öyle işe can kurban :) Hem para kazan hem köpeklerle vakit geçir.Evcil hayvanlara zaten ayrıca bir sevgim var ama bir bakayım varmı öyle bir iş diye.

Ben yol bisikletine geçeceğim.Dağ bisikletine devam edip parça toplayacaktım.Ama sonradan anladım ki bir belgrada gitmet için bile 90 km asfalttan gitmek gerekiyor...Asfaltta dağ bisikleti ile uğraşacağıma yol bisikletimi alıp asfaltta bir güzel sürerim...